پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

May 2021 09 / يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
حق مسکن ۴۵۰ هزار تومانی کارگران تصویب شد حق مسکن ۴۵۰ هزار تومانی کارگران تصویب شد
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران درباره مصوبه حق مسکن کارگران گفت:مطابق آخرین اخبار مصوبه حق مسکن در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده است و امیدواریم برای تأیید نهایی به هیأت دولت ارجاع شده باشد.
بانک | ۱۸ ارديبهشت
این یارانه یک یارانه دیگر را قطع کرد!

این یارانه یک یارانه دیگر را قطع کرد!

مسئولان قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا از واریز یارانه‌ای تحت عنوان یارانه فوق العاده رمضان ۱۴۰۰با رقم مجموع ۲۵۰۰ میلیارد تومان برای میلیون‌ها نفر خبر داده اند، اما گزارش‌ها در مورد مبلغ این یارانه و خانوار‌هایی که یارانه به حساب سرپرست آن‌ها واریز شده ضد و نقیض است.
۱۸ ارديبهشت
مغازه های بسته و چکهای برگشته!
نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی اظهار کرد؛

مغازه های بسته و چکهای برگشته!

در شرایطی که کرونا کسب کارهای خُرد را له کرده است، دولت اقدام قابل توجه ای برای حمایت از این قشر به عمل نیاورده تا آنها علاوه بر ضرر و زیان های مالی با چک های برگشتی نیز مواجه شوند.
۱۸ ارديبهشت
رابطه بانک‌ها با صنعت ارباب رعیتی است
یک کارشناس اقتصادی:

رابطه بانک‌ها با صنعت ارباب رعیتی است

این کارشناس با بیان اینکه اگر نیت بانک‌ها از وام‌های تولیدی کمک به تولید کشور است چرا کارخانه را تملک می‌کنند، ابراز کرد: بانک‌ها عرضه تولید را ندارند از سوی دیگر عرضه فروش کارخانه‌ای که تملک کرده‌اند را هم ندارند و یا شاید عزمی هم برای آن ندارند و حتی اگر کسی هم بخواهد آن را بلافاصله خریداری و به تولید باز گرداند یکسال بوروکراسی اداری در انتظار او است.
۱۶ ارديبهشت
موضوع سیاسی است یا اقتصادی؟
FATF و روابط بانکی؛

موضوع سیاسی است یا اقتصادی؟

اتحادیه FATF دارای یک دستورالعمل ۴۰ ماد‌های است که کلیه جنبه‌های مبارزه با پولشویی را دربرمی گیرد. از ابتدای شروع به فعالیت اتحادیه FATF، مشخص بود که کشور‌های عضو این اتحادیه دارای سیستم‌های مالی و قانونی متفاوت با یکدیگر می‌باشند و نمی‌توانند معیار‌های یکسانی داشته باشند و برای مبارزه با پولشویی از رفتار یکسانی پیروی کنند؛ بنابراین، دستورالعمل اجرایی اتحادیه FATF به صورتی نوشته شدهاست که هم قابل اجرا توسط کلیه اعضا باشد وهم اینکه مبادلات پولی قانونی کشور‌های عضو را محدود نکند و مانع توسعه اقتصادی کشور‌ها نشود.
۱۳ ارديبهشت
آغاز عرضه بیمه درمان تکمیلی بیمه آسماری با پوشش کرونا آغاز عرضه بیمه درمان تکمیلی بیمه آسماری با پوشش کرونا
در شرایطی که پاندمی کرونا بار دیگر اوج گرفته و هزینه‌های احتمالی درمان این بیماری برای مبتلایان می‌تواند بسیار چشمگیر باشد، مدیرعامل شرکت بیمه آسماری از عرضه محصولی جدید در حوزه بیمه درمان تکمیلی خبر داد که بر اساس آن علاوه بر همه پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی انفرادی، خسارت‌های مرتبط با […]در شرایطی که پاندمی کرونا بار دیگر اوج گرفته و هزینه‌های احتمالی درمان این بیماری برای مبتلایان می‌تواند بسیار چشمگیر باشد، مدیرعامل شرکت بیمه آسماری از عرضه محصولی جدید در حوزه بیمه درمان تکمیلی خبر داد که بر اساس آن علاوه بر همه پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی انفرادی، خسارت‌های مرتبط با بیماری کرونا نیز پوشش داده می‌شود.
بیمه | ۲۵ فروردين
کسب رتبه نخست «شاخص فروش» و «بهره وری کل عوامل»
پول نیوز عملکرد بیمه دی در سال گذشته را بررسی کرد؛

کسب رتبه نخست «شاخص فروش» و «بهره وری کل عوامل»

بیمه دی در بیست و سومین همایش شرکت های برتر ایران، برای دومین سال متوالی توانست در رده بندی گروه موسسات بیمه ای در دو زمینه "شاخص فروش" و "بهره وری کل عوامل" رتبه نخست را از آن خود نماید و در صدر شرکت های بیمه ای کشور قرار گیرد.
۱۶ فروردين
عملکرد صنعت بیمه در سال ۹۹ چگونه بود؟
پول نیوز بررسی کرد؛

عملکرد صنعت بیمه در سال ۹۹ چگونه بود؟

کلهرودی با تاکید بر این که صنعت بیمه در سال ۱۳۹۹ با چنگ و دندان از موجودیت خود در قبال بحران‌های مختلف از جمله بیماری کرونا دفاع کرده است، اظهار کرد: صنعت بیمه تکه‌ای از پازل اقتصاد کلان کشور است، با آن رابطه مستقیم و دو سویه دارد و به شدت متاثر از آن است.
۰۶ فروردين
پر کردن کف نقدینگی با نرخ شکنی!
مدیرعامل سابق بیمه البرز تاکید کرد:

پر کردن کف نقدینگی با نرخ شکنی!

مدیرعامل سابق بیمه البرز گفت: شرکت‌های بیمه برای آنکه بتوانند جوابگوی ایفای تعهدات خودشان در کوتاه مدت باشند، به فروش بیمه‌های اختیاری با نرخ‌های غیر قابل باور متوسل می‌شوند تا بتوانند کف نقدینگی خود را پر کنند. به مرور زمان این کسر نقدینگی انباشته می‌شود و وقتی انباشته شد در بلند مدت برای شرکت‌های بیمه باعث بروز مشکلات فراوانی می‌شود.
۲۰ اسفند
سرعت صنعت بیمه در به روز رسانی آیین نامه کارمزد نمایندگان چگونه است؟
یک مقام مسئول در صنعت بیمه پاسخ دد:

سرعت صنعت بیمه در به روز رسانی آیین نامه کارمزد نمایندگان چگونه است؟

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی نمایندگان بیمه ایران گفت که وضعیت کارمزد نمایندگان بیمه‌ای با توجه به تورم و هزینه‌ها مطلوب نیست و اگر نمایندگان انگیزه‌ای نداشته باشند فعالیتی هم نخواهد بود.
۱۱ اسفند
واکنش اقتصاد کشور به دلار ۱۵ هزار تومانی واکنش اقتصاد کشور به دلار ۱۵ هزار تومانی
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید در صورتی که شوک جدید و شدیدی به اقتصاد ایران وارد نشود، بهبود در وضعیت برخی شاخص‌ها در سال ۱۴۰۰ ممکن خواهد بود.
اقتصاد کلان | ۱۷ ارديبهشت
بررسی اخبار اتحادیه اروپا برای قیمت گذاری یورو در فارکس
حیدری عنوان کرد:

بررسی اخبار اتحادیه اروپا برای قیمت گذاری یورو در فارکس

حیدری کارشناس اقتصادی می‌گوید: اگر به دنبال قیمت‌گذاری بر روی یورو در فارکس هستید خبرهای مربوط به اتحادیه اروپا را بررسی کنید و اگر ارزش‌گذاری مهم است نظر بانک مرکزی اتحادیه اروپا را تحلیل کنید.
۱۷ ارديبهشت
آخرین مهلت جلوگیری از قطع یارانه خانوار‌ها

آخرین مهلت جلوگیری از قطع یارانه خانوار‌ها

ثبت اطلاعات ملکی در سامانه ملی اسکان و املاک کشور برای تمام متقاضیان و سرپرستان خانوار از امروز امکان پذیر شد. ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۰ آخرین مهلت ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان است.
۱۰ ارديبهشت
افت شدید ارزش بیت کوین

افت شدید ارزش بیت کوین

ارزش بیت کوین به دنبال پیشنهاد بایدن برای دو برابر کردن مالیات بر افزایش سرمایه، ۵.۸ درصد کاهش یافت و به حدود ۴۸۵۹۶ دلار رسید.
۰۴ ارديبهشت
مشکلاتِ جامعه‌ی کارگری زیاد است، رئیس‌جمهور آینده شعار ندهد

مشکلاتِ جامعه‌ی کارگری زیاد است، رئیس‌جمهور آینده شعار ندهد

ناصر چمنی گفت: مهمترین انتظار جامعه، نه فقط جامعه‌ی کارگری، از دولت آینده این است که شعاری ندهند که توان انجام آن را نداشته باشند. شعارهایی که تا به حال روسای جمهور داده‌اند، هیچ کدامشان انجام نشده است.
۰۳ ارديبهشت

فروش اوراق گواهی سپرده در بانك كشاورزی

بر اساس مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به منظور پاسخگویی به نیازهای مشتریان، گواهی سپرده سرمايه گذاری( عام)، از روز شنبه 18 اردیبهشت ماه تا پایان شهریور ماه سال جاری در شعب بانک کشاورزی عرضه و به فروش می رسد.
بانک | ۱۹ ارديبهشت
اما و اگرهای حق مسکن؛

دولت بی توجه و خطر معیشت کارگران

هربار که به فصل نقل و انتقالات مستاجران نزدیک می‌شویم خبرهایی در مورد گرانی خانه‌های اجاره‌ای مطرح می‌شود موضوعی که در سال‌های اخیر موجب مهاجرت معکوس اقشار پایین جامعه از شهرهای پرجمعیت به شهرها و روستاها شده است.
اقتصاد کلان | ۱۹ ارديبهشت
چقازردی تشریح کرد:

16 پروژه کلان و استراتژیک اقتصادی کشور که با کمک بانک سپه به اجرا درآمد

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک سپه با تأکید بر ایفای نقش مؤثر و حمایتی بانک سپه در پروژه‌های مختلف اقتصادی کلان کشور شامل نفت،گاز، پتروشیمی و صنایع مولد تولیدی از حضور در 16 پروژه بزرگ و استراتژیک اقتصادی کشور به ارزش بیش از 10 میلیارد دلار خبر داد.
بانک | ۱۹ ارديبهشت