پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

اقتصاد كلان - اقتصاد كلان
علت حذف یارانه‌ها ؟

علت حذف یارانه‌ها ؟

شقاقی یادآور شد: دولت اکنون در مسیری است که باید حذف یارانه پردرآمدها را انجام دهد. در این بین هیچ گونه ملاحظه سیاسی نباید مورد توجه قرار گیرد یا اینکه فشار نمایندگان مانع از آن شود که برای غربالگری اقدام نکنند

4.59 میلیون بیکار در ترکیه

مرکز آمار ترکیه در گزارشی اعلام کرد که شمار افراد فاقد شغل ۱۵ سال و بیشتر تا پایان ماه اوت با ۱.۰۶ میلیون نفر افزایش به ۴.۵۹ میلیون نفر رسیده است.
تداوم رشد منفی اقتصاد آلمان

تداوم رشد منفی اقتصاد آلمان

وزارت اقتصاد آلمان در گزارشی اعلام کرد که با وجود تداوم روند چرخه رشد ضعیف اقتصادی این کشور، رشد سه ماهه سوم سال این کشور نیز احتمالا در سطح منفی باقی خواهد ماند.
کاهش 1.2 نرخ  تورم  آلمان

کاهش 1.2 نرخ تورم آلمان

نرخ تورم در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در دوازده ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه اوت به ۱.۲ درصد رسید تا بیش از پیش از سطح هدف‌گذاری شده فاصله بگیرد.
قیمت طلا برای دو سال آینده در حدود 1600 دلار

قیمت طلا برای دو سال آینده در حدود 1600 دلار

تحلیلگران این بانک همچنین قیمت هر اونس طلا در سال میلادی آینده و سال ۲۰۲۱ را حدود ۱۶۰۰ دلار برآورد کردند که بالاتر از پیش‌بینی قبلی ۱۵۰۰ دلار است. بانک CIBC پیش‌بینی قیمت بلندمدت خود را همچنان ۱۴۰۰ دلار حفظ کرد.
پیش بینی بانک جهانی از کاهش رشد اقتصادی چین

پیش بینی بانک جهانی از کاهش رشد اقتصادی چین

بانک جهانی هم چنین پیش‌بینی کرده است روند نزولی رشد اقتصادی چین برای سال‌های بعدی نیز ادامه داشته باشد به گونه‌ای که نرخ ۵.۹ درصدی برای سال ۲۰۲۰ و رشد ۵.۷ درصدی برای سال ۲۰۲۱ برای چین پیش بینی شده است.
دیدنی‌ها
آخرین اخبار
پرطرفدار