پول نیوز

راه و مسکن - مسكن و عمران
معاون وزیر: مالیات بازار اجاره خانه را سامان می دهد

معاون وزیر: مالیات بازار اجاره خانه را سامان می دهد

حسینی ساماندهی بازار اجاره و کنترل آن را از طریق مالیات ممکن دانست و گفت: پیشنهادی از سوی وزارتخانه برای اصلاح تبصره ۱۱ ماده ۵۳ در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح شده که بررسی‌هایی نیز در این خصوص انجام گرفته و سازمان امور مالیاتی در حال پیگیری آن است.
تفاهم‌نامه سه‌جانبه طراحی و نظارت بر ساخت و سازهای روستایی اصلاح می‌شود

تفاهم‌نامه سه‌جانبه طراحی و نظارت بر ساخت و سازهای روستایی اصلاح می‌شود

اصلاح و بازنگری تفاهم‌نامه سه جانبه طراحی و نظارت بر ساخت و ساز روستایی با هدف پرهیز از ایجاد نظام موازی در بحث ساخت و ساز روستایی و همچنین اصلاح بخشی‌هایی از تفاهم نامه است که مغایرت احتمالی با قانون دارند.
6 عامل کاهشی اجاره بها در شهریور ماه (+قیمت)

6 عامل کاهشی اجاره بها در شهریور ماه (+قیمت)

تمدید قراردادها، تعدیل قیمت فروش، کاهش معاملات، مهاجرت به شهرهای اطراف، ورود املاک نوساز به بخش اجاره و نگرانی موجران از خالی ماندن خانه در آخرین ماه از فصل جابه‌جایی، منجر به مهار انتظارات تورمی در بازار اجاره شده است.

وضعیت خانه های سیل زده به کجا رسید

طبق آمار در روزهای ابتدای حادثه حدود ۱۶۷ هزار واحد مسکونی آسیب دیده بودند که طبق آخرین گزارش‌ها حدود ۱۳۷ هزار و ۷۰۱ واحد مسکونی در استانهای مختلف ارزیابی شدند که از این تعداد حدود ۸ هزار و ۴۵۳ واحد مسکونی نیازمند احداث در شهرها و ۵۸ هزار و ۲۶۶ واحد مسکونی نیازمند احداث در روستاها هستند.

افزایش 1.3 درصدی شاخص قیمت "اجاره بها" خانه در تهران

این رقم نسبت به فصل قبل ۱.۳ درصد افزایش داشته این در حالی است که مقدار این شاخص برای کل کشور عدد ۰.۱۴۲ است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۱۴.۷ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان لرستان با افزایش ۰.۶ درصدی است.
دیدنی‌ها
آخرین اخبار
پرطرفدار
نیازمندیها