پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

خبر های مهم روز
تقاضای جهانی نفت 8 درصد سقوط می کند صندوق بین المللی پول: تقاضای جهانی نفت 8 درصد سقوط می کند
صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود اعلام کرد بحران ویروس کرونا باعث شده تقاضای جهانی برای نفت حدود ۸ درصد در سال جاری میلادی نسبت به سال قبل کاهش داشته باشد.
اقتصاد جهانی | ۱۶ مرداد
شرکت حفاری رزهیل آمریکا ورشکسته شد

شرکت حفاری رزهیل آمریکا ورشکسته شد

شرکت حفاری رزهیل آمریکا که به دنبال سالها وام گیری برای توسعه تولید، در برابر سقوط قیمت نفت در سال جاری میلادی بسیار آسیب پذیر شده بود، اعلام ورشکستگی کرد.
۰۷ مرداد
شرکت های امریکایی تصمیمی برای خروج از چین ندارند

جامعه تجاری آمریکا نگران اظهارات ناخوشایند مقامات واشنگتن از جمله مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور در مورد چین است و می ترسد افزایش تنش ها بین این دو کشور موقعیت کسب و کارهای آمریکایی را در چین به خطر بیندازد.
۰۷ مرداد
کنیا مرکز حمله ملخ های صحرایی و خطری  برای امنیت غذایی
فائو هشدار داد:

طبق گزرش فائو، شهرستان تورکانا در کنیا بیشترین تعداد گله های ملخ هر کدام شامل میلیون‌ها حشره را ثبت کرده که خطری بزرگ برای امنیت غذایی است.
۲۰ خرداد
صندوق پولی عرب وام 211 میلیون دلاری به مراکش می دهد

صندوق پولی عرب اعلام کرد که برای حمایت از بودجه دولت مراکش در بحبوحه رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، ۲۱۱ میلیون دلار به این کشور عربی وام اعطا کرده است.
۱۸ خرداد
آمریکا تحریم‌های اعمالی علیه ایران را گسترش داد آمریکا تحریم‌های اعمالی علیه ایران را گسترش داد
وزارت امور خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای لیست فلزات تحت تحریم ایران را گسترش داد.
اقتصاد جهانی | ۱۰ مرداد
نمی‌توان شاهد سهل‌انگاری در خصوص مبتلایان کرونا بود
سخنگوی دولت:

نمی‌توان شاهد سهل‌انگاری در خصوص مبتلایان کرونا بود

سخنگوی دولت گفت:هرکس مبتلا به کرونا شود و این موضوع به اطلاع کادر درمانی کشور برسد حتماً ابتلای وی به اطلاع یکی از اعضای خانواده‌اش برسد، چراکه نمی‌توان شاهد سهل‌انگاری در این زمینه بود
۱۴ فروردين
ابتلای قطعی ۲۳ نفر از نمایندگان به کرونا/ تلاش برای برگزاری صحن علنی در هفته آتی
عضو هیات رئیسه مجلس تشریح کرد:

ابتلای قطعی ۲۳ نفر از نمایندگان به کرونا/ تلاش برای برگزاری صحن علنی در هفته آتی

نعمتی، عضو هیات رئیسه مجلس خبر داد: هیات رئیسه مجلس در تلاش است تا جلسات صحن را در هفته‌ آینده به صورت حضوری برگزار کند.
۱۳ فروردين
توصیه‌های ۱۳ به‌دری دو مقام دولتی

توصیه‌های ۱۳ به‌دری دو مقام دولتی

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: ۱۳ فروردین است؛ آیینه ایرانی سیزده بدر و جشن طبیعت. امسال شهروندان عزیز برای سلامت خود و دیگران در خانه مانده اند. صمیمانه از این مدنیت و تاب آوری و همکاری جمعی تشکر می‌کنم.
۱۳ فروردين
قدردانی مجدد رهبر انقلاب از مجموعه درمانی کشور
در نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت؛

قدردانی مجدد رهبر انقلاب از مجموعه درمانی کشور

رهبر معظم انقلاب در نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت بار دیگر از تلاش‌های مجموعه بهداشت و درمانی کشور تشکر و تاکید کردند بهره‌گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلبان مردمی کمک بزرگی به رهائی کشور از این عارضه همه‌گیر خواهد کرد.
۱۱ فروردين

تولید و فروش «رانیتیدین» ممنوع شد

اداره غذا و داروی آمریکا (FDA)، از آغاز ماه آوریل،۱۳ فروردین، دستور داده همه‌گونه داروی رانیتیدین یا زانتاک، که برای در درمان دردهای معده هم‌چون زخم معده و ورم معده تجویز می‌شود، به‌دلیل احتمال آلودگی به یک ماده خطرناک و سرطان‌زا از بازار جمع شود.
عمومی | ۱۵ فروردين
در پنجمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی بررسی شد

توزیع بسته‌های حمایتی در بین کارگران روزمزد

کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس ضمن بررسی راهکارهای رفع تبعات اقتصادی بحران کرونا مقرر کرد علاوه بر اختصاص تسهیلات مناسب به کارگران رسمی، امکانات و بسته‌های حمایتی مناسبی برای کارگران روزمزد و افرادی که دارای قرارداد رسمی نیستند نیز پیش‌بینی شود.
عمومی | ۱۴ فروردين

بیل گیتس ثروت چندین‌میلیارد‌دلاری خود را چگونه خرج می‌کند؟

بیل گیتس در هفته‌های گذشته از طریق حساب لینکدین خود اعلام کرد که قصد دارد از عضویت هیئت مدیره مایکروسافت و برکشایر هاتاوی کناره‌گیری کند و دلیل این امر را هم تمرکز بیشتر بر امور بنیاد خیریه‌ای که توسط او و همسرش (ملیندا گیتس) تاسیس شده است عنوان کرد.
عمومی | ۱۴ فروردين