پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

August 2020 04 / سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
کسب و کارهای نوین - استارت‌آپ‌ها
زنگ خطر دوباره کرونا برای کسب‌وکارها
یادداشت؛

زنگ خطر دوباره کرونا برای کسب‌وکارها

کرونا مجدداً شدت گرفته و این یعنی به صدا در آمدن دوباره زنگ خطر. خطر تعطیلی، خطر اعمال محدودیت، خطر کسادی بازار، خطر تعدیل نیرو، خطر از دست دادن مشتری و مخاطب، خطر تشدید ضعف آموزشی، خطر انزوا و استرس کودکانمان، خطر وابستگی به رسانه‌های اشتباهی و انبوهی از خطرات دیگر. در این شرایط همه می‌پرسند چه باید کرد؟
فروشگاه‌های اینترنتی، قربانی یک تفکر خطرناک
یادداشت؛

فروشگاه‌های اینترنتی، قربانی یک تفکر خطرناک

رضا الفت نسب، عضو هیات مدیره اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی – اخیراً جناب آقای نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران در یکی از مصاحبه‌های خود، پیشنهاد کرده‌اند که فعالیت هر فروشگاه و کسب‌وکار مجاری، تحت نظر اتحادیه صنفی مربوطه قرار گیرد. در اینجا به ‌عنوان عضو هیئت‌مدیره اتحادیه کشوری کسب و کار مجازی، ذکر چند نکته را لازم می‌دانم.
کرایه تاکسی ‌های اینترنتی چقدر گران شد؟

کرایه تاکسی ‌های اینترنتی چقدر گران شد؟

گزارش‌های مردمی از تجربه خود در استفاده از تاکسی‌های اینترنتی اسنپ و تپسی از گران شدن کرایه‌ها خبر می‌دهد و برخی از کاربران در فضای مجازی این افزایش قیمت‌های بالا را در دوران شیوع ویروس کرونا، گرفتن ماهی از آب گل آلود قلمداد کرده‌اند.
کلاهبرداران در شمایل کارآفرینان اینترنتی
مراقب سودجویان باشیم

کلاهبرداران در شمایل کارآفرینان اینترنتی

در اقدامی جدید سوءاستفاده از روزهای قرنطینه، کلاهبرداران، افراد را به انجام کسب‌وکارهایی که قابلیت انجام در منازل را دارند، تشویق می‌کنند و با اطلاعات نادرستی از حجم و زمان کار فریب می‌دهند و از آنها برای اقلامی که مورد استفاده نیست، هزینه‌هایی را دریافت می‌کنند.
کسب‌وکاری که کرونا هم سکه‌اش نکرد

کسب‌وکاری که کرونا هم سکه‌اش نکرد

کرونا کمبودها و کاستی‌های مربوط به خرید اینترنتی را آشکار کرد و بخش زیادی از راهی که دولت و حاکمیت باید در دوره پساکرونا به‌سوی آن حرکت کند را عیان کرد.
بازار داغ  فروش اینترنتی با تب کرونا
کسب و کارهای آنلاین، علاج اقتصاد ایران اگر...!

بازار داغ فروش اینترنتی با تب کرونا

در حالی که این روزها ویروس کرونا با آهنگی تصاعدی در حال انتشار بوده و بسیاری از مشاغل را دچار رکود و تعطیلی کرده و در شرایطی که شهروندان برای رعایت بیشتر اصول بهداشتی کمتر به بازارهای فیزیکی مراجعه می ‌کنند اما؛ بخشی از کسب و کارهای اینترنتی به خوبی رونق گرفته اند.