کد خبر: ۹۴۵۱۶
۱۲ آبان ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۳
0
جزئیات عملکرد واگذاری سهام 8 وزارتخانه اعلام شد که بر اساس آن، وزارت نفت با 46.6 درصد بالاترین میزان واگذاری طی 9 سال اخیر را به خود اختصاص داده است.
پول‌نیوز -جزئیات عملکرد واگذاری سهام 8 وزارتخانه اعلام شد که بر اساس آن، وزارت نفت با 46.6 درصد بالاترین میزان واگذاری طی 9 سال اخیر را به خود اختصاص داده است.

به گزارش مهر، سازمان خصوصی سازی جزئیات عملکرد 8 وزارتخانه که زیرمجموعه های آنها در لیست واگذاری سهام قرار دارند را اعلام کرد که بر اساس آن وزارت نفت بالاترین میزان فروش سهام و وزارت آموزش و پرورش کمترین میزان را طی9 سال گذشته به خود اختصاص داده است.

بر این اساس از 1.493.542 میلیارد ریال سهامی که طی سالهای 84 تا نیمه اول مهرماه سال جاری به بخش های مختلف با روش های مختلف واگذار شده است، 694 هزار و 259 میلیاردریال از زیرمجموعه های وزارت نفت و 339 هزار و 940 میلیاردریال از زیرمجموعه های وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شد.

همچنین 115 هزار و 783 میلیارد ریال از سهام فروش رفته متعلق به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، 69 هزار و 199 میلیاردریال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی، 240 هزار و 696 میلیارد ریال متعلق به وزارت نیرو، 4 هزار و 436 میلیارد ریال متعلق به وزارت جهاد کشاورزی بود. 

در عین حال در این 9 سال وزارت آموزش و پرورش 90 میلیارد ریال و وزارت راه و شهرسازی 29 هزار و 139 میلیارد ریال سهام زیرمجموعه های خود را اگذار کرده اند.

آمار واگذاری سهام نشان دهنده این است که وزارت نفت با 46.6 درصد و وزارت صنعت، معدن و تجارت با 22.8 درصد به ترتیب رتبه های اول و دوم واگذاری وزارتخانه ها را به خود اختصاص داده اند. پس از آنها وزارت نیرو 16.1 درصد واگذاری ها را از آن خود کرد.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات7.8 درصد، وزارت امور اقتصادی و درایی 4.6 درصد، وزارت جهادکشاورزی 0.3 درصد، وزارت آموزش و پرورش 0.01 درصد و وزارت راه و شهرسازی 2.0 درصد از واگذاری ها را به خود اختصاص دادند.

در سال جاری نیز وزارت نفت 93 هزار و 743 میلیاردریال، وزارت صنعت، معدن و تجارت 46 هزار و 739 میلیاردریال، وزارت نیرو 3 هزار و 902 میلیارد ریال، جهاد کشاورزی یکهزار و 917 میلیارد ریال و وزارت امور اقتصادی و دارایی 107میلیارد ریال از سهام خود را بفروش رساندند. 

بدون احتساب آمار مربوط به واگذاری سهام عدالت طی 9 سال اخیر نیز وزارت نفت 40.5 درصد از واگذاری ها، وزارت صنعت، معدن و تجارت 27.9 درصد، وزارت نیرو 14.5 درصد،  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات 9.7 درصد، وزارت امور اقتصادی و دارایی 5.0 درصد، وزارت راه و شهرسازی 2.1 درصد، وزارت جهادکشاورزی 0.4 درصد و وزارت آموزش و پرورش 0.01 درصد از واگذاری ها را انجام دادند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
با تعطیلی 2 هفته ای تهران به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا موافقید؟
بلی
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
تعطیلی همه مشاغل به جز سطح 1 در ۲۵ مرکز استان و همه کلانشهرها
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: حداقل ۲۵ مرکز استانی و نیز همه کلانشهرها شامل دور جدید محدودیت‌های شدید خواهند شد.