کد خبر: ۸۷۵۰۸
۲۷ تير ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۰
0
وزير اموراقتصادي و دارايي با انتقاد از كساني كه معتقدند سهم بيمه ايران از بازار بايد كاهش يابد، گفت: شركت هاي بيمه اي اگر سهم بيشتري از بازار مي خواهند بايد تلاش خود را بيشتر كنند، چرا كه ما نمي توانيم به بيمه ايران بگوييم بايست تا ديگران به شما برسند.
شمس الدين حسيني در نشست اعضاي مجمع شركت سهامي بيمه ايران و تصويب صورت هاي مالي سال ۹۱ اين شركت با تاكيد بر اين كه، بيمه ايران تكيه گاه صنعت بيمه كشور است، اظهار داشت: خوشحالم مجمع بيمه ايران در موعد مقرر برگزار و صورت هاي مالي اين شركت به تصويب اعضاي مجمع اين شركت رسيد.

وي افزود: خوشبختانه در گزارش حسابرسان قانوني اين شركت مساله مالي در ميان نبود و در دو سه مورد بر سر مسايل فني اختلاف نظر داشتند كه با تعامل بين طرفين اين موارد نيز برطرف شد.

حسيني از مديريت عامل، اعضاي هيات مديره و كاركنان بيمه ايران به پاس ايستادگي در برابر مشكلات تشكر و قدرداني كرد و گفت: گواهي مي دهم بيمه ايران طي دو سال گذشته سختي ها و دشواري هاي زيادي را به دوش كشيده است، از اين رو بايد از مسوولان و كاركنان اين شركت به نحو ويژه قدرداني شود.

به گفته وي، در دوراني كه كشور در بخش هاي مختلف با موانع متعدد رو به رو بود و همه استمداد مي طلبيدند، صنعت بيمه به خصوص بيمه ايران براي كمك به ديگر بخش ها اعلام آمادگي كرد و به ساير بخش ها ياري رساند.

وي ادامه داد: در آن مقطع زماني كه استكبار جهاني بدنبال اخلال در بيمه كشتي و نفت كش هاي كشورمان كه از ساحل ايران بارگيري مي كردند بود، بيمه ايران با هماهنگي بيمه مركزي اين مشكل را برطرف كرد.

وزير امور اقتصادي و دارايي تصريح كرد: البته اين موضوع از آن جهت كه براي نخستين بار در كشور اتفاق مي افتاد، بسيار اهميت داشت و نشان از پويايي اين صنعت و توانايي بيمه ايران در كشور و منطقه دارد.

به اعتقاد وي، استكبار با تحريم در اين بخش بدنبال تهديد كشور و اخذ امتيازهاي متعدد بود كه صنعت بيمه كشور به ويژه بيمه ايران اين تهديد را به فرصت تبديل كرد و آنان را ناكام گذاشت.

وي بار ديگر از مسوولان بيمه ايران به دليل تلاش هاي بي وقفه شان در طي سال هاي اخير قدرداني كرد و افزود: بيمه ايران در اين برهه به خوبي توانست گليم خود را از آب هاي گل آلودي كه دشمن ايجاد كرده بود به سلامت بيرون بكشد و دچار مشكل نشود.

حسيني در بخش ديگري از سخنان خود به رتبه نخست صنعت بيمه كشور در حق بيمه هاي توليدي در دنيا اشاره كرد و افزود: به طور قطع كسب اين رتبه در وهله نخست مرهون تلاش هاي بيمه ايران به عنوان بزرگترين شركت بيمه اي كشور مي باشد و اميدوارم با تلاش هايي كه همكارانم در بيمه ايران و صنعت بيمه انجام خواهند داد در سال ۲۰۱۳ نيز كه گزارش نتايج آماري آن در سال ۲۰۱۴ اعلام مي شود، بار ديگر اين افتخار نصيب كشورمان شود.

رييس مجمع بيمه ايران، رشد صنعت بيمه كشور در سال هاي اخير را مطلوب ارزيابي كرد و افزود: اين صنعت رشد خوبي در كشور داشته و مطابق با برنامه ۵ ساله سند چشم انداز حركت كرده است، به طوري كه امروز ضريب نفوذ بيمه در كشور طبق اسناد و مدارك موجود به عدد دو رسيده است و با اهداف برنامه ۵ ساله مطابقت دارد.

به اعتقاد وي، علاوه بر اين، صنعت بيمه به لحاظ كيفي نيز رشد صعودي داشته و ميزان رضايتمندي بيمه گذاران از اين صنعت بيش از گذشته شده است، همچنين در بخش كمي نيز رشد خوبي داشته ايم و در حال حاضر ۲۷ شركت بيمه اي در بازارهاي داخلي و خارجي فعال هستند.

حسيني اضافه كرد: خوشبختانه بيمه ايران در توليد بيمه نامه ها و پرداخت خسارت سه فاكتور دقت، سرعت و تسهيلات ارائه خدمات را سرلوحه برنامه هاي خود داشته است كه جاي تقدير ويژه دارد.

وزير امور اقتصادي و دارايي، سخنانش درباره انتظارات دولت از مجموعه بيمه ايران نيز گفت: انتظار ما اين است كه بيمه ايران به عنوان راهبر توسعه صنعت بيمه خودش را به عنوان يك شركت با رسالت هاي فراتر از سود و سودآوري ببيند.

وي ادامه داد: بيمه ايران از معدود شركت هايي است كه طبق سياست هاي كلي اصل ۴۴ ، دولتي باقي ماند و به بخش خصوصي واگذار نشد تا بتواند در حوزه هايي كه بخش خصوصي توانايي ارائه خدمات ندارد، ورود كرده و مشكلات را برطرف كند.

به گفته حسيني، بيمه ايران نقطه اتكا صنعت بيمه كشور است و از گذشته تا به امروز نيز پيشرو اين صنعت در كشور بوده و همچنان پيشتازي مي كند و البته مديران اين شركت همچون گذشته بايد به دنبال ارائه خدمات جديد به بيمه گذاران خود باشند.

وي گفت: علاوه بر اين بيمه ايران بايد حضور خود در كشورهاي ديگر به ويژه كشور هاي منطقه و همسايه را پر رنگ تر كند و بنيان گذار بيمه هاي نوين براي آن ها باشد.

حسيني، گزارش بيمه مركزي از بيمه ايران را بسيار مثبت خواند و افزود: بيمه مركزي در گزارشي كه به وزارت امور اقتصادي و دارايي داده، بيمه ايران را تكيه گاه اين صنعت معرفي كرده و اين بسيار اميدوا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها