April 2021 21 / چهارشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۸۷۴۵۹
۲۶ تير ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۳
0
مدیرعامل بانک سپه در مجمع عمومی عادی سالانه این بانک که برای تصویب صورت های مالی سال ۹۱ برگزار شد ، از توسعه بانکداری الکترونیک و مبارزه موثر با پولشویی خبر داد.
 پول‌نیوز - مدیرعامل بانک سپه در مجمع عمومی عادی سالانه این بانک که برای تصویب صورت های مالی سال ۹۱ برگزار شد ، از توسعه بانکداری الکترونیک و مبارزه موثر با پولشویی خبر داد.

 به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز ، رامین پاشایی فام گفت : میزان رشد درآمدهای بانک سپه در سال 91 نسبت به سال 90 بالغ بر 26 درصد است.

پاشایی فام گفت: بانک سپه در بیشتر شاخص های مهم همچون جذب سپرده ها بین سیستم بانکی جزو برترین هاست.

وی افزود : جمع درآمدهای بانک از 32.3 هزار میلیارد ریال در سال 90 به 40.6 هزار میلیارد ریال در سال 91 رسیده که نشان دهنده رشد 26 درصدی در این بخش است.
پاشایی فام با بیان اینکه مانده سپرده ها در پایان سال مالی 90 بالغ بر 223.6 هزار میلیارد ریال بوده که در پایان سال 91 به بیش از 285.3 هزار میلیارد ریال رسیده است ، افزود: آمار نشان دهنده رشد 27.6 درصدی در این بخش است.
پاشایی فام اظهار داشت: مانده تسهیلات اعطایی بانک سپه در پایان سال مالی 91 نزدیک به 7.5 درصد رشد داشته است.

پاشایی فام با اشاره به تلاش های صورت گرفته در بانک سپه برای رشد سپرده قرض الحسنه جاری گفت: بانک سپه در جذب سپرده قرض الحسنه جاری با 48 هزار میلیارد ریال، رشد20.6 درصدی را نسبت به سال 90 تجربه کرده است.

وی همچنین با اعلام اینکه بانک سپه در سپرده قرض الحسنه پس انداز رشد 27.8 درصدی را داشته است ، گفت : بانک سپه در سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت در سال گذشته 42 درصد و در سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 21.6 درصد رشد را نسبت به سال 90 تجربه کرده که نشان دهنده بالاترین رشد در میان بانک های تجاری است.

پاشایی فام با اشاره به تسهیلات پرداختی به تفکیک بخش های مختلف اقتصادی اظهار داشت: تسهیلات پرداختی بانک سپه در بخش مسکن و ساختمان در سال 91 نسبت به سال پیش از آن 25.1 درصد رشد، بازرگانی و خدمات 5 درصد رشد و بخش صادرات 3.7 درصد رشد داشته است.

تحول اساسی در بخش بانکداری الکترونیک
مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه در وضع بانکداری الکترونیک بانک سپه تحول اساسی اتفاق افتاده است و در تمام شاخص ها رشد قابل توجهی داریم گفت: آمار دستگاه های POS بانک سپه در پایان سال 91 به 105 هزار و 481 مورد رسیده که نشان دهنده رشد 90 درصدی است.
وی با مقایسه عملکرد بانکداری الکترونیک در سال گذشته از رشد 8.2 درصدی در تعداد دستگاه های خودپرداز و رشد 24.5 درصدی در تعداد کارت های بانکی صادره و رشد 52.8 درصدی در تعداد خطوط ارتباطی غیر زمینی بانک سپه خبر داد.

مدیر عامل بانک سپه در ادامه با تشکر از اعضای مجمع عمومی، از تلاشهای کارکنان بانک سپه به دلیل رشد سپرده ها بین پنج بانک تجاری تشکر و قدردانی کرد و گفت: بانک سپه در دستیابی به اهداف تعیین شده در سال 91 رتبه اول را در بخش رشد سپرده­ها و رتبه دوم را در بخش رشد سپرده های موثر در میان پنج بانک تجاری به دست آورده است.
مدیر عامل بانک سپه در ادامه تصریح کرد: برای کارایی بهتر در دو سال اخیر تعدادی از شعب را ادغام ، منحل یا جابجا کرده ایم و بانک سپه تا پایان سال گذشته، 1766 شعبه و 54 باجه داشته است.

پاشایی فام با بیان اینکه بانک سپه بیشترین افزایش را در سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت با بیش از 42 درصد رشد داشته گفت: جمع کل سپرده های مدت دار بانک سپه (کوتاه مدت و بلند مدت) رشد 31.6 درصدی در سال 91 تجربه کرده است.

کمک به تحقق آرزوی 40 ساله کشور
وی بانک سپه را در بحث مبارزه با پولشویی یکی از سالم­ترین بانک های کشور دانست و با بیان اینکه بانک سپه یکی از اثرگذارترین بانک ها در عرصه اقتصادی کشور است ، گفت: احداث پل خلیج فارس که آرزوی 40 ساله کشور بوده است و جزیره قشم را به سرزمین اصل وصل می کند با مشارکت و سرمایه گذاری بانک سپه اجرایی شده است.
همچنین طرح هایی مانند مشارکت در طرح توسعه میدان نفتی دارخوین با ظرفیت تولید 60 هزار بشکه نفت در روز و صرفه جویی ارزی 467 میلیون دلاری، از جمله دستاوردهای مهم سال 91 بانک سپه در عرصه اقتصادی است.

رئیس هیئت مدیره بانک سپه همچنین به نقش بانک سپه در مشارکت طرح ها و سرمایه گذاری های بزرگ مثل پل ها، پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و زیر ساخت های مربوط به راه و ابنیه، هدایت نقدینگی به سمت بخش های مولد، انعقاد قرارداد با صندوقهای توسعه ملی در جهت حمایت از صنعت گران و تولید کنندگان، پرداخت تسهیلات به بافت های فرسوده و خریداری، وارد کردن و ذخیره سازی بیش از 900 هزار تن کالای اساسی دراجرای موفق قانون هدفمند کردن یارانه ها اشاره کرد.

محمد پاریزی معاون امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی هم در مجمع عمومی عادی سالانه بانک سپه با بیان اینکه بانک سپه بغم تحریم های بین المللی عملکرد قابل قبولی دارد،
گفت: از همه کارکنان بانک سپه تشکر می کنم چرا که فعالیت ها و حرکت های آنها باعث شده است با همه مشکلات ، بانک سپه جایگاه خود را حفظ کند.

وی افزود: بانک سپه علاوه بر تحقق اهداف تعیین شده توانسته است رشد قابل قبولی در سودآوری داشته باشد.
اعضای مجمع عمومی و حسابرس و بازرس قانونی (سازمان حسابرسی)، با مثبت ارزیابی کردن وضعیت مالی بانک سپه در شاخص های مختلف، از تلاش های مدیران و کارکنان این بانک قدردانی کردند.
جلسه با تصویب صورت های مالی بانک سپه و سخنان حسابرسی و بازرس قانونی مبنی بر اینکه وضع مالی بانک سپه در تاریخ 30 اسفند 1391 برای سال مالی منتهی به تاریخ مذکور از تمام جنبه های با اهمیت مطلوب و طبق استانداردهای حسابرسی است ، به پایان رسید.

عرضه کتاب نفیس موزه سکه بانک سپه
مدیر اداره کل روابط عمومی و بازاریابی بانک سپه گفت: با توجه به استقبال گسترده، کتاب نفیس موزه بانک سپه از طریق دفتر این موزه در میدان امام خمینی به علاقه مندان عرضه می شود.
محسن ملکی افزود: کتاب نفیس مسکوکات موزه سکه بانک سپه به عنوان یکی از گنجینه های ملی در سال 391 صفحه مصور و رنگی به همراه تصاویری با کیفیت از ارزشمندترین سکه های موجود در موزه سکه بانک سپه متعلق به دوران مختلف تاریخ ایران (قبل از میلاد تا دوران جمهوری اسلامی) به چاپ رسیده است. ملکی ادامه داد: با توجه به استقبال گسترده علاقمندان و پژوهشگران از این کتاب و نظر به شمار محدود کتاب نفیس موزه سکه بانک سپه از طریق مراجعه حضوری به دفتر موزه سکه در میدان امام خمینی (ره) به قیمت 1.500.000 ریال قابل تهیه است.
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: