April 2021 15 / پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
کد خبر: ۸۷۰۳۷
۲۰ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۴
0
با افزايش سرمايه بانك ملي ايران در پايان سال گذشته به ميزان بيش از 99 هزار ميليارد ريال، سرمايه اين بانك در صدر شبكه بانكي كشور قرار گرفت.
پول‌نیوز - مديرعامل بانك ملي ايران اعلام داشت: بايد آرمان خواه بود و به افق نگريست و بررسي كرد چگونه مي‌توان انتخاب اول مشتريان بود. با افزايش سرمايه بانك ملي ايران در پايان سال گذشته به ميزان بيش از 99 هزار ميليارد ريال، سرمايه اين بانك در صدر شبكه بانكي كشور قرار گرفت.


به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، فرشاد حيدري در همايش بررسي عملكرد ادارات ستادي، امور شعب و شعب مستقل بانك ملي ايران در سال 91 و تبيين برنامه‌هاي سال 92 با تقدير از تلاش‌هاي مديران و كاركنان صديق و زحمتكش بانك در سال گذشته ابراز داشت: در سال 91 مطالبات معوق بانك ملي ايران ساماندهي شد كه تاثير موثري در بهبود وضعيت صورت‌هاي مالي سال 91 بانك داشت و اميد است اين روند در سال جاري نيز تداوم يابد.

وي با اشاره به حماسه سياسي مردم در انتخابات اخير رياست جمهوري گفت: با خلق اين حماسه توسط ملت بزرگ ايران اسلامي، مسئوليت ما در خلق حماسه اقتصادي سنگين‌تر شده است و همه مديران و كاركنان بانك ملي ايران لازم است اهتمام جدي در اين خصوص داشته باشند.

به گفته حيدري حس آرمان خواهي بايد در تمامي كاركنان بانك ملي ايران ايجاد و نهادينه شود به نحوي كه بزرگترين آرمان كاركنان بانك ملي انتخاب اول مشتريان بودن باشد.

وي با تاكيد بر لزوم مديريت هزينه‌ها و صرفه‌جويي در هزينه‌هاي اداري و امور غيرضروري، اصلاح ساختار و جانمايي صحيح شعب را مورد اشاره قرار داد و ادامه داد: افتتاح واحدهاي شهاب ملي بايد با رعايت استانداردهاي خاص نظير فضا و نوع خدمات سرعت گيرد.

مديرعامل بانك ملي ايران با اشاره به اهميت كانون جوانه‌هاي اين بانك بر لزوم بررسي عملكرد ادارات امور و شعب مستقل در اين خصوص تاكيد كرد و در ادامه خواستار اهتمام جدي در زمينه جذب منابع ارزان قيمت شد و گفت: تمامي مديران بايد توجه خاص به اين مقوله داشته باشند و با عنايت به افزايش نقدينگي كشور در سال جاري، حداكثر تلاش را در اين زمينه مصروف دارند.

لزوم ارتقاي بهره‌وري شعب و كاركنان از حيث تجهيز منابع و ايجاد فرصت‌هاي برابر براي همكاران در انتصابات از تاكيدات ديگر حيدري بود. وي درخصوص انتصابات گفت: رويكرد بانك در زمينه انتصابات، مراعات انصاف و جوان‌گرايي و استفاده از انرژي و نشاط كاركنان آگاه و جوان است.

مديرعامل بانك ملي ايران درخصوص سياست‌هاي اعتباري اين بانك ابراز داشت : اعطاي تسهيلات به طرح‌هاي نيمه‌تمام، تامين سرمايه در گردش واحدهاي توليدي و پرداخت تسهيلات كوتاه‌مدت در قالب عقود مشاركتي در سال جاري را مورد تاكيد قرار داد.

تجديد ارزيابي وثايق، اصلاح نسبت مصارف به منابع، اهتمام به فروش اموال مازاد، رعايت بودجه‌ و ارتقاي بهره‌وري عملكرد خودپردازها و پايانه‌هاي فروش، بازرسي كليه شعب بانك، گسترش خدمات بانكي از جمله ضمانت‌نامه‌ها و توجه ويژه به سودآوري بانك از ديگر تاكيدات حيدري در اين همايش بود.

برگزاري مجمع بانك در تيرماه

در ادامه اين همايش جمال دامغانيان عضو هيأت مديره بانك ملي ايران با اشاره به اصلاح ساختار بودجه اين بانك، خواستار همت بيشتر مديران در تجديد ارزيابي وثايق شد و گفت: مجمع عمومي سال 91 بانك ملي ايران در وقت قانوني و طي ماه جاري برگزار خواهد شد كه اين جزو افتخارات اين بانك است.

خدمات جديد بانك بزودي راه‌اندازي مي‌شود

ديگر عضو هيأت مديره بانك ملي ايران در ادامه گفت: به مناسبت هشتاد و پنجمين سال تاسيس بانك ملي ايران، چندين خدمت نوين بانكي رونمايي خواهد شد.

محمدرضا حسين‌زاده با اشاره به فعاليت واحدهاي شهاب ملي گفت: توسعه اين شعب جزو سياست‌هاي بانك ملي ايران است كه مديران بانك بايد به طوري جدي در اين  خصوص اقدام كنند.
تسريع در فروش املاك مازاد و تمليكي و نظارت بيشتر بر نوع سرويس‌دهي پايانه‌هاي فروش از ديگر تاكيدات وي بود.

مبناي ارزيابي، ارتقاي سهم است

در بخش ديگري از همايش محمدابراهيم منصور خاكي عضو هيأت مديره بانك ملي ايران گفت: مبناي ارزيابي واحدها، ارتقاي سهم بازار است و لازم است با اعمال حسابداري مستقل، نگاه سوددهي در شعب افزايش يابد.

وي همچنين با اشاره به اهميت فعاليت پايانه‌هاي فروش اين بانك بر لزوم توجه جدي مديران به عملكرد اين دستگاه‌ها تاكيد كرد.

ايجاد 3 كارگروه براي پايش و ارزيابي عملكرد

در ادامه، خسرو خواجه حسني عضو هيأت مديره بانك ملي ايران ابراز داشت: به منظور پايش و ارزيابي عملكرد ادارت امور و شعب مستقل، 3 كارگروه منابع، مصارف و ارتباط با مشتريان، وصول مطالبات و مديريت داخلي ايجاد شده است كه به طور مستمر عملكرد واحدها را بررسي و كنترل خواهد كرد.

وي با تاكيد بر اهميت انعطاف‌پذيري مديران در فضاي رقابتي امروز گفت: سودآوري و مديريت هزينه‌ها بايد به طور جدي دنبال شود و كسب سودآوري نيز، در سايه ارتقاي بهره‌وري شعب و كاركنان است.

سمت و سوي پرداخت تسهيلات براساس عقود مشاركتي باشد

عضو هيأت مديره بانك ملي ايران در ادامه اين همايش تاكيد كرد: وصول و تعيين تكليف مطالبات معوق بايد همانند سال گذشته با جديت دنبال شود. در عين حال در قانون بودجه امسال تدابيري در اين خصوص انديشيده شده است.

وي با تاكيد بر لزوم رعايت سياست‌هاي اعتباري توسط واحدها ابراز داشت: رعايت سهم عقود مشاركتي در پرداخت تسهيلات بايد سرلوحه امور مديران باشد چون در اين صورت نسبت‌هاي سودآوري بهبود مي‌يابد.

حجت الاسلام والمسلمين خطيبي دبير امور روحانيون بانك ديگر سخنران همايش بود كه با تاكيد بر اهميت ماه مبارك رمضان براي خودسازي، فلسفه روزه را تقواي الهي دانست.

وي با اشاره به عملكرد مطلوب و پوياي بانك ملي ايران در زمينه اقامه نماز گفت: سياستگذاري‌هاي مدون ستاد اقامه نماز بانك به تمامي واحدها ابلاغ شده است.

ارائه گزارش عملكرد ادارات امور و شعب مستقل در سال گذشته و تبيين برنامه هاي سال 92 توسط قيطاسي مدير امور سازمان تبيين و نكات لازم در زمينه امور مالي توسط لهرابيان مدير امور مالي از ديگر بخش هاي همايش بود.

در پايان اين همايش يك روزه، لوح تقدير مديرعامل بانك به صفاي نيكو مدير امور حراست براي كسب رتبه برتر در مجموعه حراست‌هاي كل كشور و همچنين رشيدارده رئيس اداره كل روابط عمومي براي كسب موفقيت روابط عمومي در پيشبرد اهداف تبليغي و اطلاع‌رساني در حوزه اقتصاد اعطا گرديد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: