April 2021 18 / يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰
کد خبر: ۸۶۸۶۳
۱۸ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۱
0
وزير امور اقتصادي و دارايي از تصويب تمامي صورت هاي مالي بيمه مركزي بدون هيچگونه ابهامي در مجمع عمومي خبر داد و گفت:بيمه مركزي از حيث حسابرسي و مالي در وضعيت مناسبي به سر مي برد.
سيدشمس الدين حسيني درخصوص برگزاري مجمع عمومي بيمه مركزي اظهار داشت: برپايي مجمع عمومي بيمه مركزي پيش از اتمام مهلت قانوني از علاقه متوليان صنعت بيمه به شفاف سازي صورت هاي مالي و عملكردي اين صنعت حكايت دارد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران، حسيني در پايان مجمع سالانه بيمه مركزي در پاسخ پرسشي در خصوص كيفيت برگزاري اين مجمع، افزود: مجمع عمومي بيمه مركزي با ساير مجامع يك تفاوت اساسي دارد و به عبارت ديگر مجمع فعاليت تمامي شركت هاي بيمه اي كشور به حساب مي آيد كه همين امر شرايط خاصي را براي برگزاري آن رقم مي زند.

وزير امور اقتصادي و دارايي به لزوم تعامل بيشتر دستگاه هايي اقتصادي با صنعت بيمه اشاره كرد و افزود: در گزارش ها سازمان ها و دستگاه هاي ناظر به نكته يا ابهام خاصي برخورد نكرديم و مجمع در فضايي از تفاهم و همدلي به كار خود پايان داد.

وزير امور اقتصادي ودارايي در مجمع بيمه مركزي گفت: برنامه محوري و بسترسازي براي توليد انديشه هاي توسعه اي در رشد اقتصادي كشور اهميت به سزايي دارد و بيمه مركزي در توليد انديشه و تدوين برنامه روند رو به رشدي دارد.

حسيني افزود: صنعت بيمه امروز به درجه اي از توانمندي رسيده است كه حتي ريسك هاي بزرگتر و فراتر از موارد رايج را مي پذيرد كه اين امر به شادابي فضاي توليد و خدمات در كشور منجر مي شود.

وزير امور اقتصادي و دارايي خاطرنشان كرد: صنعت بيمه روز به روز به سمت رقابتي تر شدن پيش مي رود كه خوشبختانه اين مساله با اصلاح ساختارها و آيين نامه ها همزمان شده است.

رييس مجمع عمومي بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران با تاكيد بر اهميت يكپارچه سازي اطلاعات سازمان ها و دستگاه هاي كشور، گفت: زيرساخت هاي الكترونيكي بيمه مركزي شكل مطلوب و قابل قبولي دارد و تجميع بيش از ۹۰ درصد اطلاعات شركت ها، نشانه آشكار توفيق اين مجموعه در تكميل زير ساخت هاي الكترونيكي حكايت دارد.

وي با اشاره به تغيير نگاه مردم به صنعت بيمه در سال هاي اخير، اظهار داشت: با نگاهي گذرا به آمار در مي يابيم كه سهم بيمه هاي غيراجباري در سبد خريد بيمه اي مردم افزايش يافته كه اين به معناي عملكرد صحيح بيمه در حوزه فرهنگسازي است.

وزير امور اقتصادي و دارايي با اشاره به حوادث تلخ طبيعي نظير سيل و زلزله در سال هاي اخير، به نقش كليدي صنعت بيمه در كاهش آلام مردم اشاره كرد و گفت: بايد به اين سمت حركت كنيم كه فشار حوادث غيرمترقبه را از روي دوش دولت برداريم كه اين امر جز با توسعه و همگاني شدن صنعت بيمه ممكن نيست.

حسيني اظهار داشت: كسب رتبه نخست جهان در شاخص رشد حق بيمه هاي توليدي آن هم در دو سال پياپي يك موضوع ساده نيست و قطعا يك دستاورد بزرگ محسوب مي شود كه همه بايد به آن افتخار كنيم.

وي تصريح كرد: هر فعاليت اقتصادي و حتي اجتماعي كه قابل تعريف در مدل هاي بيمه اي باشد، بايد از پوشش هاي كافي بيمه اي بهره مند باشد تا فضاي توليد و كسب و كار ، شاداب تر و قابل اعتماد تر شود.

وزير امور اقتصادي و دارايي با اشاره به برخي تحريم هاي صورت گرفته در خصوص فعاليت بيمه اي كشور تصريح كرد: تحريم ها در صنعت بيمه فرصتي را ايجاد كرد تا در ابعاد گوناگون و مهم صنعت بيمه دقت بيشتري داشته باشيم و اهميت اين صنعت را در كاركرد دستگاه هاي ديگر كشور درك كنيم و به تبع آن شرايطي را فراهم بياوريم كه صنعت بيمه اي در خور نام و شان مردم بزرگ ايران داشته باشيم.

مجمع عمومي ساليانه بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران با حضور وزير امور اقتصادي و دارايي و ساير اعضا و نمايندگان دستگاه هاي عضو روز دوشنبه در محل بيمه مركزي برگزار شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: