April 2021 11 / يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
کد خبر: ۸۶۶۷۵
۱۶ تير ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۲
0
وزير صنعت بار دیگر در مورد عملکرد شورای رقابت زبان به سخن گشود و گفت: اين شورا به جاي آنكه به دنبال قيمت گذاري برخي توليدات همچون خودرو باشد، لايحه يا طرح ضد انحصار را به مجلس ارايه كند.
پول‌نیوز - وزير صنعت، معدن و تجارت بار دیگر در مورد عملکرد شورای رقابت زبان به سخن گشود و با بيان اينكه، شوراي رقابت از جايگاه بالايي برخوردار است، گفت: انتظار مي رود اين شورا به جاي آنكه به دنبال قيمت گذاري برخي توليدات همچون خودرو باشد، لايحه يا طرح ضد انحصار را به مجلس ارايه كند.


به گزارش گروه صنعت و بازرگانی پول‌نیوز، مهدي غضنفري افزود: شوراي رقابت مي تواند موضوع انحصار را از طريق وضع قوانين ضد انحصار دنبال كند وگرنه قيمت گذاري خودرو برخورد با معلول است و علت فراموش مي شود.

وي با بيان اينكه، انحصار بايد به صورت ريشه اي حل شود، گفت: مشكل اصلي خودرو استقرار، تامين و تداوم توليد همچنين تامين ارز توليد است كه متاسفانه ناديده گرفته شده است.

غضنفري تصريح كرد: شوراي رقابت در زمان قيمت گذاري خودرو كار سختي را پس از درخواست رييس شورا و دستور رييس جمهوري پذيرفت، هر چند كه اين درخواست در چارچوب مبتني بر قانون مبني بر قيمت گذاري كالاي انحصاري بود، اما زمانبر شده و خودروسازها دچار ضرر شدند.

وي با بيان اينكه، پيش از سپردن كار به شوراي رقابت قيمت هاي جديد اعلام شده بود، گفت: همان زمان عنوان شد كه به دليل شرايط تحريم و وضعيت توليد افزايش قيمت انحصار نيست، موضوعي كه اختلاف وزارت صنعت، معدن و تجارت با كساني بود كه معتقد بودند مسئله قيمت گذاري خودرو بايد به شوراي رقابت سپرده شود.

وزير صنعت، معدن و تجارت عنوان كرد: شايد در ۴۰ سال پيش، از خودروسازها حمايت شده است، اما ما سال گذشته شرايط خاص امروز را عنوان كرديم و متاسفانه صداي ما به گوش كسي نرسيد و زماني كه موضوع تصويب تسهيلات براي خودروسازها را مطرح كرديم، ضمن مخالفت ميزان مورد درخواست به نصف كاهش يافت.

وي با اشاره بر اينكه، سال گذشته موضوع افزايش قيمت خودرو به معناي انحصار تعبير شد، گفت: حتي در مواردي گفته شد كه شوراي رقابت نرخ ها را از ۲۰ تا ۵۰ درصد كاهش مي دهد، اما در حال حاضر مشاهده مي كنيد كه نرخ هاي جديد چندان تفاوتي با قيمت هاي اعلام شده از سوي سازمان حمايت در سال گذشته ندارد.

وزير صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در حال حاضر در مورد خودروسازها به نقطه اول رسيده ايم، نرخ ها دو قيمتي است و از ما مي خواهند كه آن را كنترل كنيم، اما جواب نمي دهد.

وي با تاكيد بر اين موضوع كه شوراي رقابت هم اكنون مسئوليت سازمان حمايت را انجام مي دهد، گفت: در حوزه توليد و تجارت ممكن است با انحصاراتي مواجه باشيم، به عنوان مثال برخي وارد كنندگان سهمي بيش از ۲۰ تا ۴۰ درصد را از آن خود كرده اند و مي توانند دست به انحصار بزنند و از شوراي رقابت انتظار مي رود با پيدا كردن مصاديق انحصار آن را به صورت ريشه اي حل كند.

غضنفري افزود: شوراي رقابت مي تواند با درآوردن درصدها نوعي مشوق و محدوديت ها را در قانون وضع كند كه پس از پنج سال به بازار غير انحصاري دست يابيم.

وي گفت: براي مديريت حوزه خودرو بايد براي بهره وري بيشتر و كمك ارزي بانك مركزي به آنها كمك كرد تا توليد افزايش پيدا كند، وگرنه كاهش توليد، دو قيمتي شدن و سيستم هاي سختگيرانه توليد وضع مي شود و در صورت كاهش توليد نيز سيستم سهميه بندي و كوپني جاري مي شود.

وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اين جمله كه شوراي رقابت مي تواند با پايش به اين موضوع برسد كه آيا دولت در مسير حذف يا انحصار كاري را انجام مي دهد، گفت: شوراي رقابت بايد از دولت هاي مختلف بخواهد كه در توليد و تجارت اين قوانين را اجرايي كند.

وي از شوراي پول و اعتبار خواست تا با توجه به وضعيت افزايش نرخ ارز تسهيلات مورد نياز توليدكنندگان خودرو را تامين كند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: