کد خبر: ۶۷۱۴۷
۲۵ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۹
0
مدیرعامل شهرجدید پرند گفت : براساس برنامه ریزی صورت گرفته از 15 شهریورماه آینده سامانه ثبت نام مسكن مهر در این شهر برای واگذاری 10 تا 15 هزار واحد مسكونی گشوده خواهد شد .

سعید صابونی در جمع خبرنگاران اظهار داشت : كمك اصحاب رسانه سبب شد تا شهرجدید پرند همراه با قابلیت های آن برای مردم تبیین و تشریح شود .

وی افزود: حضور فعال رسانه ها در این شهر موجب شد تا نقاط ضعف و قوت را به شكل دقیق شناسایی كنیم و با توجه به امكانات در جهت برطرف ساختن كاستی ها گام برداریم .

** 15 هزار واحد از خانه های مهر آماده افتتاح

مدیرعامل شهرجدید پرند گفت : اكنون 15 هزار واحد مسكونی از مجموع سهمیه نزدیك به 100 هزار واحدی خانه های مهر در این شهر آماده شده و در انتظار تاسیسات زیربنایی است كه از سوی دستگاه های خدمات رسان باید تكمیل شود .

وی یادآور شد : دو هزار واحد مسكونی در خرداد ماه 1390 و 10 هزار دستگاه نیز ماه گذشته از واحد های مسكونی مهر تاكنون در این شهر افتتاح شده و به بهره برداری رسید .

صابونی تصریح كرد : آخرین آمار تاكنون حاكی از آن است كه 35 هزار واحد مسكونی مهر تكمیل شده و بقیه مرحله سفت كاری را پشت سرگذاشته و نازك كاری آن در حال انجام است .

** سهم 86 درصدی صنعتی سازی مسكن

مدیرعامل شهرجدید پرند از سهم 86 درصدی صنعتی سازی خانه های مهر در این شهر خبر داد و گفت : انواع روش های صنعتی سازی مسكن در این شهر به مورد اجرا درآمده است.

وی افزود: براساس پنجمین برنامه توسعه كشور سهم صنعتی سازی مسكن از كل ساخت و ساز ها 20 درصد پیش بینی شده ، درحالی كه شهرجدید پرند فراتر از این هدف ساخت وساز صنعتی را در دستور كار خود قرار داده است .

وی خاطرنشان ساخت : امروز اثبات شده كه خانه های سنتی ساز یك پنجم عمر واحد های مسكونی صنعتی را دارند .

صابونی ، علاوه بر كیفیت از سرعت ساخت در پروژه های صنعتی كه دو تا سه برابر سنتی اجرا می شود به عنوان دیگر مزایای صنعتی سازی یاد كرد .

وی خاطرنشان ساخت : مركز تحقیقات راه ، مسكن و شهرسازی رتبه اول اسكلت فولادی و اجرای سازه های فولادی را در كل كشور به شهر جدید پرند اختصاص داد .

** طرح مترو یكی از عوامل رشد اسكان در پرند

این مقام مسئول از طرح مترو به عنوان یكی از عوامل مهم و تاثیرگذار در این شهر یاد كرد كه زمینه رشد اسكان در پرند را فراهم خواهد ساخت و افزود: این پروژه از حرم امام خمینی (ره) نزدیك به 53 كیلومتر است كه سهم شركت عمران شهرجدید پرند 18 كیلومتر به نیابت از وزارت راه وشهرسازی است .

وی خاطرنشان ساخت : ظرف روزهای آتی كل مسیر مربوط به این شهر به استثنای دو پل به اتمام می رسد و یكی از پل ها تا آخر شهریور و دیگری تا پایان مهر ماه سال جاری به اتمام خواهد رسید .

صابونی اضافه كرد: طولانی ترین پل در این مسیر به طول 140 متر و با عرض 12 متر بر روی بزرگراه تهران - ساوه در حال ساخت است .

وی اظهار امیدواری كرد : مترو پرند با همكاری همه عوامل ذیربط تا نیمه نخست 1392 آماده بهره برداری شود .

مدیرعامل شهرجدید پرند از اعزام روزانه دو قطار صبح و دو قطار بعدازظهر در مسیر این شهر به عنوان دیگر مزایای این شهر نام برد و علاوه بر آن 86 دستگاه اتوبوس و 34 دستگاه تاكسی و ون جابه جایی مردم و مسافران این شهر را در مسیر تهران جابه جا می كنند .

** آب آشامیدنی هر ثانیه 340 تا 370 لیتر

صابونی افزود: براساس جدیدترین آمار شركت آب و فاضلاب جنوب غرب شهرجدید پرند در هر ثانیه 340 تا 370 لیتر از آب آشامیدنی برخوردار است .

وی گفت : تازه ترین خبر هم اینكه ظرف یك تا دوهفته آینده كلنگ آغاز عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب پرند در فضایی به مساحت 9 هكتار با اعتباری به میزان دو میلیارد و 400 میلیون تومان زده می شود كه ظرف 24 ماه آماده بهره برداری است .

به گفته وی ، فعال شدن تصفیه خانه فاضلاب موجب می شود كه 400 لیتر در ثانیه پساب داشته باشد و به این ترتیب این مهم در گسترش فضای سبز این شهر نقش بسزایی خواهد داشت .

از سوی دیگر 12 مخزن آب با ظرفیت 140 هزار متر مكعب در این شهر در حال اجرا است .

** آمار مدارس احداثی برای ساكنین پرند

صابونی با بیان اینكه شهرجدید پرند در مجموع 35 مدرسه در مقاطع مختلف خواهد داشت ، گفت : طی تفاهم نامه امضا شده با سازمان نوسازی مدارس استان تهران 14 باب مدرسه توسط شركت عمران در اراضی مسكن مهر تا مرحله اجرای اسكلت و سقف تحویل این سازمان برای نازك كاری خواهد شد .

وی تصریح كرد : تاكنون 13 مدرسه تحویل شده و علاوه براین نیز در مجموع فازهای صفر ، یك و دو 18 باب مدرسه احداث شده است .

** پرند به عنوان گزینه پایتخت اداری مطرح است

مدیرعامل شهرجدید پرند با بیان اینكه موقعیت این شهر در حد فاصل سه مركز ملی تبادل كالا ، مسافر و مثلث تهران -كرج و پرند شرایط ویژه ای را فراهم ساخته ، گفت : پیش بینی ایستگاه راه آهن سراسری ، احداث نمایشگاه بین المللی ، مجتمع ورزشی در محدوده پرند و مجاورت با شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از مزایای این شهرجدید است .

وی ایجاد بزرگترین مجموعه تفریحی رفاهی و اقامتی خاورمیانه ، همچنین منطقه ویژه اقتصادی مصوب ، شهرك مبل را از دیگر امتیازات این شهر برشمرد.

** مساجد پایگاه اصلی در شهرجدید پرند

صابونی گفت : همزمان با پیشرفت و تكمیل واحد های مسكونی طرح مهر این شهر در جهت پاسخگویی به سایر نیازهای مردم تجهیز می شود و مساجد از پایگاه های اصلی حضور مردم خداجوی این شهر محسوب می شوند.

وی از جانمایی و طراحی 14 باب مسجد در اراضی مسكن مهر در فازهای چهار و پنج خبرداد و گفت : تاكنون چهار مسجد در این شهر احداث شده است .

به گفته صابونی ، اكنون شهرجدید پرند از بزرگترین مسجد در سطح 18 شهر جدید كشور برخوردار است كه پیش بینی می شود در آبان ماه امسال در فضایی به مساحت هشت هزار و 600 متر مربع كه با احتساب فضاهای جانبی به رقم 10 هزار متر مربع می رسد .

** اولین شهرجدید دارای آرامستان

صابونی با بیان اینكه در فضایی به وسعت 60 هكتار شهرجدید پرند به عنوان نخستین شهر برخوردار از آرامستان معرفی شد .

وی افزود: آرامستان با ظرفیت بالغ بر 59 هزار قبر پیش بینی شده و محل مربوطه مطابق موازین شرعی در نظر گرفته شده و دارای دو غسالخانه مردانه و زنانه هریك به وسعت 250 متر مربع خواهد بود .

شهرجدید پرند واقع در 40 كیلومتری جنوب غرب تهران در محور تهران - ساوه واقع شده و آخرین بررسی ها و امكان سنجی ها حكایت از آن دارد كه این شهر ظرفیت اسكان 700 هزار نفر را خواهد داشت .

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: