کد خبر: ۵۴۱۲۲
۲۹ آذر ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۵
0
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مجموع مدت برخورداری از مقرری بیمه بیکاری بر اساس سابقه پرداخت حق بیمه‌ی بیکاری را برای مجردها حداقل شش ماه و حداکثر 38 ماه و برای افراد متاهل حداقل 12 ماه و حداکثر 50 ماه تعیین کردند.
به گزارش خبرگزاری پانا، نمایندگان در جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزئیات طرح حمایت از بیکاران، در بررسی ماده 16 این طرح مصوب کردند، بیمه شده در صورت عدم اشتغال بعد از انقضای مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری، در صورت داشتن شرایط، بر اساس مقررات فصل سوم این قانون، تحت پوشش حمایت‌های فصل مذکور قرار می‌گیرد.

بر اساس ماده 17 طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار در صورتی که سابقه پرداخت حق بیمه بیکاری از شش ماه تا پایان 24 ماه باشد، حداکثر مدت برخورداری از مقرری با احتساب دریافت‌های قبلی برای مجردها شش ماه و برای افراد متاهل یا متکفل 12 ماه تعیین شد.

در صورتی که سابقه پرداخت حق بیمه بیکاری از 25 ماه تا پایان 60 ماه باشد، حداکثر مدت برخورداری از مقرری با احتساب دریافتی‌های قبلی برای افراد مجرد 10 ماه و برای متاهلان یا متکلفان 16 ماه تعیین شد.

در صورتی که سابقه پرداخت حق بیمه بیکاری از 61 ماه تا پایان 90 ماه باشد حداکثر مدت برخورداری از مقرری با احتساب دریافتی‌های قبلی برای مجردها 14 ماه و برای افراد متاهل یا متکفل 20 ماه تعیین شد.

در صورتی که سابقه پردخت حق بیمه بیکاری از 91 ماه تا پایان 120 ماه باشد حداکثر مدت برخورداری از مقرری با احتساب دریافتی‌های قبلی برای مجردها 18 ماه و برای افراد متاهل یا متکفل 24 ماه تعیین شد.

در صورتی که سابقه پرداخت حق بیمه بیکاری از 121 ماه تا پایان 150 ماه باشد حداکثر مدت برخورداری از مقرری با احتساب دریافتی‌های قبلی برای افراد مجرد 22 ماه و برای متاهلان یا متکلفان 28 ماه تعیین شد.

در صورتی که سابقه پرداخت حق بیمه بیکاری از 151 ماه تا پایان 180 ماه باشد،‌ حداکثر مدت برخورداری از مقرری با احتساب دریافتی‌های قبلی برای افراد مجرد 26 ماه و برای افراد متاهل یا متکفل 32 ماه تعیین شد.

در صورتی که سابقه پرداخت حق بیمه بیکاری از 181 ماه تا پایان 210 ماه باشد، ‌حداکثر مدت برخورداری از مقرری با احتساب دریافتی‌های قبلی برای مجردها 30 ماه و برای افراد متاهل یا متکفل 38 ماه تعیین شد.

در صورتی که سابقه پرداخت حق بیمه بیکاری از 211 ماه تا پایان 252 ماه باشد، ‌حداکثر مدت برخورداری از مقرری با احتساب دریافتی‌های قبلی برای مجردها 34 ماه و برای افراد متاهل یا متکفل 44 ماه تعیین شد.

در صورتی که سابقه پرداخت حق بیمه بیکاری از 253 ماه بیشتر باشد، ‌حداکثر مدت برخورداری از مقرری با احتساب دریافتی‌های قبلی برای مجردها 38 ماه و برای افراد متاهل یا متکفل 50 ماه تعیین شد.

بر اساس تبصره 1 این ماده،‌بیمه شدگان بیکار با حداقل 56 سال سن و حداقل 21 سال سابقه پرداخت حق بیمه بیکاری، در صورت عدم اشتغال می‌توانند تا رسیدن به سن بازنشستگی (60 سال) از مقرری بیمه بیکاری برخوردار و بازنشسته شوند.

بر اساس تبصره 2 این ماده مصوب نیز بیمه شدگان بیکار و دارای معلولیت بیش از 50 درصد و بیماران دارای حداقل 50 درصد از کارافتادگی با تایید کمیسیون پزشکی صندوق بیمه بیکاری و بیکاران متقاضی کار، با حداقل 46 سال سن و حداقل 16 سال سابقه پرداخت حق بیمه بیکاری، در صورت عدم اشتغال تا چهار سال می‌توانند از مقرری بیمه بیکاری برخوردار و با 20 سال سابقه بازنشسته شوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: