کد خبر: ۵۳۷۴۹
۲۵ آذر ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۷
0
مي‌بينيم كه موتورها و ماشين‌ها بدون داشتن استاندارد لازم، مدام گاز مي‌دهند، دود مي‌كنند و فضا را آلوده مي‌سازند و به همين خاطر چقدر مردم مريض مي‌شوند يا به آن‌ها ضرر مي‌رسد كه بدون شك همه اين‌ها اضرار محسوب مي‌شود و حرام است. كساني كه وسائط نقليه‌شان خوب است ولي تك‌سرنشين حركت مي‌كنند و از وسائط نقليه عمومي استفاده مي‌كنند نيز فضا را به شكل ديگري خراب مي‌كنند و اين‌ها هم مصداق گناه است.
ایسنا: خطيب جمعه تهران با اشاره به تشديد آلودگي هوا در تهران و برخي ديگر از شهرهاي كشور، رعايت نكردن مسائل مربوط به آلودگي هوا را مصداق ضرر زدن به مردم و گناهي كبيره دانست.

 امامي كاشاني در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه تهران تاكيد كرد: ضرر زدن به مسلمين حرام است و نيت اضرار هم به روح انسان آلودگي مي‌دهد؛ حتي اگر اضرار عملي نشده باشد.

وي اضافه كرد: مي‌بينيم كه موتورها و ماشين‌ها بدون داشتن استاندارد لازم، مدام گاز مي‌دهند، دود مي‌كنند و فضا را آلوده مي‌سازند و به همين خاطر چقدر مردم مريض مي‌شوند يا به آن‌ها ضرر مي‌رسد كه بدون شك همه اين‌ها اضرار محسوب مي‌شود و حرام است. كساني كه وسائط نقليه‌شان خوب است ولي تك‌سرنشين حركت مي‌كنند و از وسائط نقليه عمومي استفاده مي‌كنند نيز فضا را به شكل ديگري خراب مي‌كنند و اين‌ها هم مصداق گناه است.

اين عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اين‌كه «اگر گناه طوري باشد كه سلامت جامعه و جان مردم را به خطر بيندازد، گناه كبيره است» افزود: اگر انسان كاري كند كه جان فرد يا افرادي به خطر بيفتد، اين امر مصداق مساله دماء و خون است؛ چنان‌چه در مورد همين آلودگي مي‌بينيم كه افرادي بر اثر اين هوا سرطان گرفته‌اند و افرادي فوت مي‌كنند.

امامي كاشاني خاطرنشان كرد: در كشور ما گاهي وضع هوا اين‌طور مي‌شود و البته دولت و نظام هم وظايفي در قبال اين مساله دارند و بايد در مواردي كه مي‌شود جلوي مشكل را گرفت، به هر نحو ممكن بايد وظيفه‌ خود را انجام دهند، ولي همكاري ملت نيز بسيار اهميت دارد. متاسفانه برخي افراد اصلا ملاحظه نمي‌كنند و بد رانندگي مي‌كنند كه اين امر اصلا با اخلاق زندگي همخواني ندارد. ممكن است گفته شود كه هزاران وسيله نقليه در آلودگي سهيم هستند و تنها وسيله‌ نقليه ما كاري نمي‌كند، ولي بايد دانست كه زياد بودن وسيله و كثرت وسايل، گناه را از روي دوش تك تك افراد برنمي‌دارد و همه در اين گناه شريك هستند.

وي در ادامه‌ سخنان خود به موضوع اخير حضور يك فروند پهپاد آمريكايي در آسمان كشور اشاره كرد و با بيان اين‌كه «هواپيماي جاسوسي آمريكا به قلمرو هوايي جمهوري اسلامي ايران تجاوز كرده است» گفت: مطابق ماده 2 از بند 4 منشور ملل متحد، هرگونه تهديد يا توسل به زور عليه حاكميت و تماميت ارضي كشورها محكوم است و يكي از مواردي كه صريحا از آن نام برده‌اند، ورود به فضاي كشورهاي ديگر است. اگر بنا باشد آمريكا بگويد كه اين هواپيماي بدون سرنشين سقوط كرده و اشتباه شده است، پس بايد عذرخواهي كند. ولي موضوع اين‌جاست كه اين پرنده بسيار پيشرفته براي جاسوسي آمده است. وارد شدن به حريم كشورها ممنوع است و همه مي‌گويند كه اين جرم است و كسي در آن شك ندارد.

خطيب اين هفته نماز جمعه تهران با بيان اين‌كه «به هيچ وجه نمي‌شود در فضاي كشور ديگر وارد شد» خطاب به آمريكا اظهار كرد: دولت آمريكا مي‌گويد بياييد تفاهم كنيم و اين پهپاد را به ما برگردانيد. آيا اين اظهارات غير از خوي استكباري است؟ آيا مطرح كردن اين تقاضا در دنيا خجالت ندارد؟ به جاي اين‌كه عذرخواهي كنيد و بگوييد ديگر تكرار نمي‌كنيد و بخواهيد كه ملت ايران شما را ببخشند، چنين كاري مي‌كنيد؟ اين درخواست، كمال پررويي را در خود دارد و يك آبروريزي در دنياست.

امامي كاشاني با اشاره به اين‌كه «قرآن حقيقتي را بيان كرده است مبني بر اين‌كه مكر ظالمان نزد خداست و خداوند مكر آن‌ها را به هم مي‌ريزد» افزود: آمريكايي‌ها نقشه داشتند و با اين نقشه جلو آمدند ولي خداوند مكر آن‌ها را به خودشان برگردند. آمريكا خود را كدخداي جهان مي‌داند ولي نام آن كشور به خاطر تكنولوژي و دانشمندانش مطرح است، نه سياست‌هاي غلطش. سياست‌هاي آمريكا آبروي تكنولوژي آن كشور را برده است و در واقع از علم و تكنولوژي در آمريكا سوءاستفاده شده است و آن‌ها در جهان بي‌اعتمادي به وجود آورده‌اند.

وي با اشاره به قيام ملت‌ها در منطقه و جهان، خطاب به برخوردكنندگان با اين قيام‌ها اظهار كرد: حرف ملت‌هايي كه بپا خاسته‌اند چيست؟ چرا در بحرين و جاهاي ديگر اين‌قدر خونريزي مي‌كنيد؟ اين خون‌ها موجب عزت ملت‌ها مي‌شود و شما اگر اين سياست‌ها را نداشتيد، با آن علم و تكنولوژي آبروي زيادي در دنيا مي‌داشتيد ولي ريخت، تشكيلات و درنده‌خويي شما دنيا را مضطرب كرده است و شرايط سياسي امروز، دنيا را نااميد مي‌كند ولي فرج امام عصر (عج) اميد را به دنيا بازمي‌گرداند.

به گزارش ايسنا، خطيب جمعه تهران در بخش ديگري از سخنان خود به صدور چند قطعنامه‌ بين‌المللي عليه اسراييل طي روزهاي اخير اشاره كرد و افزود: صدور اين قطعنامه‌ها يك رسوايي براي اسراييل است. آن‌ها زماني حرف از نيل تا فرات مي‌زدند اما امروز همه به اين حرف مي‌خندند؛ چرا كه آن‌ها آبروي خود را برده‌اند ولي به اين مساله هم توجه نمي‌كنند.

امامي كاشاني در ادامه به تاكيدات مقام معظم رهبري درباره لزوم حفظ وحدت جامعه اشاره كرد و گفت: حفظ وحدت جامعه و دل دادن مردم به نظام جمهوري اسلامي بسيار اهميت دارد. سه چيز است كه مي‌تواند ملتي را به پيش ببرد؛ اول قانون خوب، دوم وحدت ملت و سوم رهبري درست. خوشبختانه نظام ما از چنين شرايطي برخوردار است، ولي بايد به مساله وحدت در جامعه به‌ويژه در ماه‌هاي آينده كه موضوع انتخابات مجلس مطرح است توجه بيشتري كنيم.

وي در پايان تاكيد كرد: بايد در ماه‌هاي آينده مراقب باشيم كه نظام محكم، مستحكم، پابرجا و گوش به حرف رهبري باشد و اگر اين‌طور باشد دشمن نمي‌تواند كاري كند. دشمن با اين تكنولوژي، صنعت، قدرت نظامي، ملت منسجم و رهبري قاطع و آگاه نمي‌تواند كاري كند. البته بايد به خدا متكي بود و دعا كرد و از حضرت ولي‌عصر (عج) بخواهيم كه سايه‌ ايشان همواره بر سر ما باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
به نظر شما در آینده نزدیک شاخص بورس بهتر خواهد شد؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
تعطیلی همه مشاغل به جز سطح 1 در ۲۵ مرکز استان و همه کلانشهرها
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: حداقل ۲۵ مرکز استانی و نیز همه کلانشهرها شامل دور جدید محدودیت‌های شدید خواهند شد.