کد خبر: ۵۳۵۰۸
۲۲ آذر ۱۳۹۰ - ۰۹:۱۷
0
شركت صنعتي استان موظف است، پس از اخذ سند تفكيكي شهرك و ناحيه صنعتي و احراز شرايط انتقال مالكيت، مالك را براي تنظيم سند مالكيت مجاز به دفاتر اسناد رسمي معرفي كند.

پول‌نیوز - محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس جمهوری آیین نامه اجرایی نحوه واگذاري مالكیت و اداره امور شهرك هاي صنعتي را برای اجرا ابلاغ كرد. 
   
 
به گزارش پول‌نیوز، اين آيين نامه پيش تر به پيشنهاد مشترك وزارتخانه هاي صنعت، معدن و تجارت و دادگستري در اجراي ماده 12 قانون نحوه واگذاري مالكيت و اداره امور شهرك هاي صنعتي -مصوب 1387- به تصويب وزيران عضو كميسيون مرتبط رسيده است.

بر اين اساس، بخش هاي مشترك شهرك ها و نواحي صنعتي عبارتند از: تمام عرصه هاي شهرك و ناحيه صنعتي به غير از سطوح قسمت هاي اختصاصي، تاسيسات قسمت هاي مشترك از قبيل چاه آب، پمپ آب و شبكه هاي آبرساني و توزيع آب، منبع آب، شبكه گازرساني، شبكه مخابرات، شبكه جمع آوري فاضلاب و تصفيه خانه فاضلاب.

در اين آيين نامه همچنين شبكه برق رساني و شبكه روشنايي و حق الامتيازهاي مربوط، سر در ورودي، اتاق نگهباني، ساختمان آتش نشاني، ايستگاه هاي پمپاژ آب و فاضلاب، ساختمان هاي اداري و جنبي حسب مورد، فضاي سبز، شبكه معبر، راه هاي دسترسي و متعلقان آنها، مكان هاي خاص شهرك ها و نواحي صنعتي از قبيل محل دفن و تخليه زباله ها و نخاله هاي ساختماني به عنوان ديگر بخش هاي مشترك شهرك ها و نواحي صنعتي مشخص شده است.

شركت صنعتي استان موظف است، پس از اخذ سند تفكيكي شهرك و ناحيه صنعتي و احراز شرايط انتقال مالكيت، مالك را براي تنظيم سند مالكيت مجاز به دفاتر اسناد رسمي معرفي كند.

بر اساس اين مصوبه، در صورتي كه در اثر ساخت و ساز غير مجاز مالك يا متصرف قانوني، قسمتي از مشاعات از بين رفته يا تخريب شود، متخلف موظف است از طريق توافق نسبت به جبران خسارت وارد شده و اعاده وضع به حال سابق اقدام كند.

در صورت حاصل نشدن توافق، جبران خسارت و اعاده وضع به حال سابق مطابق قوانين و مقررات مربوط انجام مي شود.


** شرط تشكيل شركت خدماتي براي اداره امور شهرك و ناحيه صنعتي

همچنين در صورتي كه بيش از 50 درصد زمين هاي قابل واگذاري در فاز عملياتي در هر شهرك و ناحيه صنعتي واگذار و حداقل تعداد واحدهاي به بهره برداري رسيده در شهرك صنعتي به 15 واحد و در ناحيه صنعتي روستايي به هشت واحد برسد، شركت بر اساس شرايط مندرج در اساسنامه نمونه نسبت به تشكيل شركت خدماتي اقدام و اداره امور شهرك و ناحيه صنعتي را به اين شركت واگذار مي كند.

شركت خدماتي درباره تمامي كاركناني كه قراردادشان با شركت قطعيت يافته است، قائم مقام تعهدات و حقوق شركت خواهد بود.

اين شركت موظف است تا زمان انتقال به شركت خدماتي نسبت به انجام تعهدات خود از جمله پرداخت حقوق، مزايا و سنوات اقدام كند.

شركت ها مي توانند حداكثر دو ماه هزينه هاي شركت خدماتي را پرداخته و پس از تشكيل شركت خدماتي منطبق با اساسنامه شركت از هزينه هاي مشترك قابل پرداخت توسط شركت كسر كنند.

بر اساس اين مصوبه، تاسسيات و دارايي هاي ايجاد شده از محل طرح تملك دارايي هاي سرمايه اي پس از تكميل توسط شركت و تحويل به شركت خدماتي، براي تعيين تكليف از حساب هاي طرح تملك و حساب هاي داخلي شركت بر اساس دستورالعمل مالي خارج مي شود.

همچنين اين شركت موظف است، يك نسخه از اسناد و مدارك و نقشه هاي فني موجود مرتبط با تاسيسات و اداره امور شهرك و ناحيه صنعتي را در اختيار شركت خدماتي قرار دهد.


 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: