May 2021 17 / دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۴۹۸۵۷
۲۸ مهر ۱۳۹۰ - ۰۹:۱۷
0
تغییرات چشمگیر ساختاری در اقتصاد جهانی سه چالش بزرگ استخدامی در سراسر جهان را ایجاد کرده که کشورهای مختلف با متغییرهای مختلفی از آن روبرو هستند.

پول‌نیوز، مازیار دانیالی - طی سه دهه گذشته صدها میلیون نفر نیروی کار جدید به بازارهای کار مختلف اقتصاد جهانی وارد شده اند. این افراد از سطوح مختلف آموزش و مهارت برخوردار بوده و با گذشته زمان عنوان سرمایه انسانی، ارزش افزوده و درآمد را به خود اختصاص داده اند. همچنین این مساله رشد چشمگیر و ادامه دار در سطوح مختلف درآمد، فرصت های شغلی و بزرگی اقتصاد جهانی را به همراه داشته است. اما نیروهای کار جدید باعث افزایش رقابت در بخش اشتغال و تغییر قابل توجه در دستمزدها و قیمت ها نیز شده اند.  

این تغییرات چشمگیر ساختاری در اقتصاد جهانی سه چالش بزرگ استخدامی در سراسر جهان را ایجاد کرده که کشورهای مختلف با متغییرهای مختلفی از آن روبرو هستند. چالش اول ایجاد فرصت های شغلی کافی برای ورود نیروهای کار جدید به بازار کار است. اما همانگونه که شاهد هستیم، بسیاری از کشورهای حهان چه در میان اقتصادهای توسعه یافته و چه اقتصادهای در حال توسعه در انجام این کار موفق نبوده اند. بر همین اساس نرخ بیکاری در میان جوانان جهان بالا و در حال افزایش است. حتی در اقتصادهای نوظهور جهان که به سرعت در حال رشد هستند، نیروی کار مازاد در انتظار ورود به بازار کار بوده و فشار برای ایجاد فرصت های شغلی بیشتر همچنان باقی است.

چالش دوم تطابق مهارت ها و توانایی های افراد با عرضه مشاغل است. مسلما این مساله اقدامی زمان بر محسوب می شود. همچنین این هدف حالتی در جریان داشته و به یک بازه زمانی خاص و مشخص محدود نمی شود. جهانی شدن و فن آوری های جدید به رغم مزایایی که به همراه داشته اند، بازار کار بسیاری از کشورها را نیز دچار عدم تعادل کرده اند. ناسازگاری مهارت ها بسیار فراوان بوده و این گونه به نظر می رسد که سرعت تنظیم بازار هماهنگ با تغییرات ساختاری نیست.

چالش سوم مقوله توزیع است. با گسترش بخش قابل معامله در اقتصاد جهانی (کالاها و خدماتی که در یک کشور تولید و در کشور دیگر مورد استفاده قرار می گیرند)، رقابت برای فعالیت های اقتصادی و اشتغالزایی نیز افزایش می یابد. این مساله بر قیمت و هزینه نیروی کار و دامنه فرصت های شغلی در اقتصادهای یکپارچه جهان تاثیرگذار است.

طی دو دهه قبل از بحران مالی سال 2008، سطوح اشتغال با ایجاد فرصت های شغلی جدید در بخش غیر تجاری اقتصاد حفظ شده بود. اما این الگو ناگهان در بحران مالی سال 2008 متوقف شد. کارایی بخش خصوصی کاهش پیدا کرده و بخش دولتی نیز با محدودیت هایی بیش از حد معمول مواجه شد.

اما انتظاراتی که با الگوهای رشد پیش از بحران مالی ایجاد شده بودند به کندی در حال تغییر و متعادل شدن هستند. همچنان بسیاری بر این عقیده هستند که رشد اشتغالزایی را بر اساس الگوهای پیش از بروز بحران مالی در سال 2008 اجرایی کنند. اما این روایت غالب نمی تواند دلیل کاهش فرصت های شغلی جدید به ویژه در نظام های اقتصادی پیشرفته را توضیح دهد.

حال این پرسش مطرح می شود که عدم تنظیم و تعادل ساختاری نسبت به نیروهای جهانی که فشار برای تغییرات ساختاری را ایجاد می کنند، چه نتایجی را برای اشخاص، فعالیت های تجاری و دولت ها به همراه خواهد داشت.

در ابتدا می توان به این نتیجه رسید که انتظارات ایجاد شده مغایر با واقعیات بوده و نیاز به تعدیل دارند. بیکاری به ویژه در میان جوانان نباید به عاملی برای بهبود ضعیف شرایط اقتصادی مبدل شود. میزان عرضه و تقاضا در بازار کار باید به دقت مورد توجه قرار بگیرد. در واقع نه تنها تطابق مهارت ها با مشاغل باید صورت پذیرد بلکه گسترش دامنه مشاغل برای تطابق با مهارت ها نیز باید در دستور کار قرار بگیرد.  بدون شک سرمایه گذاری ناکافی در این بخش به معنای کاهش فرصت های شغلی در آینده است.  

مسلما انجام موارد مطرح شده کار آسانی نخواهد بود. در حال حاضر چارچوب مدونی برای درک تغییرات ساختاری وجود ندارد اما افراد بیکار و جویای کار به ویژه جوانان از رهبران کشورهای خود انتظار دارند تمام تلاش خود را در این زمینه انجام دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: