May 2021 16 / يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۴۹۰۴۴
۱۸ مهر ۱۳۹۰ - ۱۶:۰۳
0
عده‌اي در حال درگير كردن مجلس به موضوعات فرعي و غيرمرتبط هستند و قصد دارند با سپر بلا قراردادن تعدادي از دبيران اتاق‌ها و اتحاديه‌ها مسبب محو و تعطيلي اتاق تعاون گردند.
تعدادی از اتحادیه ها و تعاونی های سراسری کشور با ارسال نامه سرگشاده ای به وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی از مداخلات برخی افراد غیر مسوول در انتخابات اخیر اتاق تعاون ایران انتقاد کردند.

متن نامه که نسخه ای از ان به دست ما رسیده است بدین شرح است:

بسمه تعالی

برادر گرانقدر جناب آقای دکتر شیخ الاسلامی
وزیر محترم تعاون ، کار و رفاه اجتماعی

همانگونه كه استحضار داريد به استناد ماده 27 و 28 آئين‌نامه اجرايي قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوري اسلامي ايران انجمن نظارت در راستاي تحقق ماده 68 قانون ياد شده به منظور تعيين خط‌مشي و چگونگي نظارت بر انتخابات مديران و بازرسان شركت‌ها، اتحاديه‌هاي تعاوني و اتاق‌ها مركب از سه عضو حاكميتي وزراتخانه‌هاي تعاون، كار و رفاه، كشور و منتخب قوه قضاييه و نيز اتاق تعاون تشكيل شده است.

بر اساس سياست‌هاي كلي اصل 44 ابلاغي مقام معظم رهبري و قوانين موجود، وزارت تعاون، كار و رفاه به نقش حاكميتي و وظيفه نظارتي خود پرداخته و از مداخله در امور اجرايي اتحاديه‌ها، تعاوني‌ها و اتاق پرهيز مي‌نمايد. راي اين انجمن قطعي و لازم‌الاجراست و عضو يا اعضاء يا مراجع ذي‌ربط نمي‌توانند پس از صدور راي، مداخله‌اي در آن داشته باشند و در آن خصوص تجديدنظر نمايند.

و اينك در شرايطي كه طرح نظارت بر امور نمايندگان محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي در حال تصويب است، تعداد قليلي از عزيزان نماينده كه سا‌ل‌هاست عضو هيات مديره اتاق تعاون بودند و در انتخابات اخير هم جزء اصلي و علي‌البدل به‌شمار آمدند در صدد تحت فشار قرار دادن حضرتعالي بوده به اين اميد كه راي انجمن نظارت بر انتخابات اتاق تعاون مركزي جمهوري اسلامي ايران، مبني بر بررسي صلاحيت دبير كل و تعدادي از كانديداهاي شركت‌كننده در انتخابات فوق را وتو نمايند.

اصل صيانت از حقوق مردم وظيفه همه قواي نظام است پس از نمايندگان محترم مجلس كه خود موضع و جهت ده قانوني مي‌باشند بيش از ديگر مسوولين توقع رعايت و اجراي اين اصل مي‌رود لذا مصرانه از حضرتعالي انتظار داريم اجازه دهند امور اينچنين در مدار و فرايند اصلي و قانوني خود در جريان باشد.

روند فعلي اتاق از اين جهت از صواب دور است كه عده‌اي در حال درگير كردن مجلس به موضوعات فرعي و غيرمرتبط هستند و قصد دارند با سپر بلا قراردادن تعدادي از دبيران اتاق‌ها و اتحاديه‌ها مسبب محو و تعطيلي اتاق تعاون گردند.

يكي از تخلفات بزرگ  اتاق تعاون مركزي اين است كه در روز برگزاري انتخابات تعداد آراء برخي از اتحاديه‌ها نظير اتحاديه‌هاي شركت‌هاي تعاوني فرش دستباف، مسكن مهر، مرزنشينان، سهام عدالت و ... نيز آراء اتاق تعاون استان‌هاي تهران خراسان و... كه بر نحوه مديريت و سياست اجرايي اداره اتاق تعاون و عملكرد دبير كل معترض بودند احتساب نشد و آراء برخي از اتحاديه‌هايي كه برخلاف قانون و مقررات بخش تعاون تشكيل شدند و بدون اخذ مجوز از وزارت مربوطه و اعضاء هيات مديره اتاق به فعاليت ميپردازند و گويي تنها به دليل اخذ آراءشان عضو اتاق شده‌اند جايگزين آنها گرديد. در روز انتخابات بسياري از مدعوين شاهد بي‌احترامي رياست جلسه به ناظرين و بازرسين بوده‌اند تا جايي كه حتي از حضور ايشان هم ممانعت به‌عمل آمد.

در راستاي رسيدگي به شكايت‌هاي اين چنين نمايندگان محترم مجلس مي‌توانند با اعزام يك گروه مستقل حسابرسي جهت بررسي عملكرد مالي سه سال اخير دبير كل و يا عملكرد دو سال گذشته نمايشگاه صنعت ساختمان، صحت ادعاي تعاونگران را مورد ارزيابي قرار داده و تصميم درخوري نمايند.

آيا بهتر نيست اندك دوستان مجلسي مذكور كه به دليل حفظ حرمت و شئوناتشان از ذكر نام آنها خودداري مي‌نماييم، حامي جايگاه رفيع مجلس، فراكسيون و كميسيون باشند و اين امانت خطير و گرانبها كه ثمره زحمات امام راحل و خون شهدا در دستشان است را خرج مسائل دنيوي ننمايند.

تعداد كثيري از دلسوختگان بخش تعاون كه لشكركشي و مزاحمت‌هاي حضوري و... را براي نمايندگان شريف مردم در مجلس شوراي اسلامي و مقام عالي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و ساير مسوولين جفا به آن بزرگواران مي‌دانيم از همه دست‌اندركاران اين عرصه استدعا و انتظار داريم اجازه ندهند به جايگاه قانوني انجمن نظارت بر انتخابات به‌خاطر برخي از مسائل صنفي و سليقه‌‌اي خدشه‌اي وارد شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: