May 2021 12 / چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۴۸۸۶۶
۱۷ مهر ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۹
0
وی درباره علت صدور این اطلاعیه وزارت کشور خاطرنشان کرد: به هر حال سعی مسئولان برگزاری انتخابات این است که مردم با آرامش بیشتری در انتخابات شرکت کنند. وقتی مدیر جدیدی روی کار می آید برخی تغییرات را هم با خود به همراه می آورد که ممکن است مخالفان و موافقان بسیاری داشته باشد.
عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاخیر در زمان برگزاری جلسه هیئت امنای این دانشگاه برای تغییر و اعلام ریاست جدید درباره رئیس بعدی دانشگاه آزاد گفت: خود دکتر جاسبی تمایل دارد یک شخص اصولگرای آشنا به دانشگاه آزاد رئیس بعدی باشد.

فرهاد دانشجو در گفتگو با مهر، برخی ابعاد تعیین رئیس جدید و برگزاری جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد را اعلام کرد.

احتمال تغییر زمان برگزاری جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد در پاسخ به پرسش مهر درباره گذشت سه هفته از مهر ماه و عدم اعلام زمان برگزاری جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد گفت: جلسه هیئت امنا که هنوز برگزار نشده است. نکاتی را هم که اشاره می کنم نظر شخصی خودم است. تاکنون برای برگزاری این جلسه صبر شده و باز هم صبر می کنیم. اما با توجه به اطلاعیه ای که وزارت کشور درخصوص عدم تغییر برخی مدیران کشور تا پیش از برگزاری انتخابات مجلس نهم داد بهتر است ابتدا انتخابات مجلس نهم برگزار شود و سپس نسبت به تغییر ریاست دانشگاه آزاد تصمیم گیری کرد.

وی درباره علت صدور این اطلاعیه وزارت کشور خاطرنشان کرد: به هر حال سعی مسئولان برگزاری انتخابات این است که مردم با آرامش بیشتری در انتخابات شرکت کنند. وقتی مدیر جدیدی روی کار می آید برخی تغییرات را هم با خود به همراه می آورد که ممکن است مخالفان و موافقان بسیاری داشته باشد.

یک پیشنهاد فرهاد دانشجو

فرهاد دانشجو با بیان اینکه شاید وزیر علوم و هیئت امنا با نظر وی درباره برگزاری جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد بعد از انتخابات مجلس مخالف باشند اظهار داشت: تغییر زمان جلسه هیئت امنا به منظور تعیین ریاست دانشگاه آزاد به بعد از برگزاری انتخابات مجلس نهم تنها یک پیشنهاد از سوی من است که تاکنون آن را با اعضای هیئت امنا هم در میان نگذاشته ام. اما وقتی در رسانه ها اعلام شود می تواند به عنوان پیشنهاد من مطرح شود. به هر حال اینطورهم شاید بد نباشد.

تمایل جاسبی به یک شخص اصولگرا

رئیس سابق دانشگاه تربیت مدرس در پاسخ به پرسش دیگر مهر که چند درصد احتمال می دهد رئیس دانشگاه آزاد تغییر کند، تاکید کرد: فکر می کنم چون خود دکتر جاسبی عنوان کرده است که تمایل دارد شخص اصولگرایی که از دانشگاه آزاد شناخت کامل داشته باشد روی کار آید و سکان این دانشگاه را به دست گیرد و با توجه به اینکه اعضای هیئت موسس و هیئت امنا هم زمان را مناسب می دانند که بعد از 28 سال تغییری در ریاست دانشگاه آزاد صورت گیرد، دکتر جاسبی تغییر خواهد کرد.

وی گفت: من درصد بالایی را می بینم که اگر جلسه ای برگزار شود دکتر جاسبی گزینه خود را معرفی می کند و دیگر اعضای هیئت امنا هم گزینه هایشان را اعلام می کنند تا تغییری صورت گیرد. حال که رئیس دانشگاهی به این گستردگی که در تمام کشور شعبه دارد قرار است تغییر کند، باید کسی تعیین شود که به تمام ابعاد این دانشگاه و واحدهای آن اشراف داشته باشد و اگر تصمیم اشتباهی در تعیین ریاست این دانشگاه گرفته شود به ضرر همه دانشجویان تمام می شود.

گزینه های فعلی ریاست دانشگاه آزاد از زبان فرهاد دانشجو

دانشجو با اشاره به گزینه های معرفی شده برای کسب کرسی ریاست دانشگاه آزاد گفت: گزینه ها همان گزینه های قبلی هستند که تاکنون بارها در رسانه ها اعلام شده است. به عنوان مثال از جبهه اصلاح طلبان دکتر عارف و دکتر میرزاده و از جبهه اصولگرایان دکتر الهام و دکتر شجاعی فرد نام برده شده اند. من حتی اسم دکتر کبگانیان را هم شنیدم. علاوه بر این، خودم هم به عنوان یکی از گزینه های ریاست بودم که اصلاً این سمت را نمی پذیرم.

آینده جاسبی

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه بهتر است اعضای هیئت امنای این دانشگاه با یک زمان و حوصله بیشتری به یک نفر برای ریاست دانشگاه آزاد به اجماع برسند و از آن شخص حمایت کنند، اظهار داشت: به هر حال تغییر ریاست دانشگاه آزاد وظیفه بسیار سنگینی است که حتی رئیس کنونی این دانشگاه هم باید در این راه کمک کند و تجربیات خود را در اختیار رئیس جدید دانشگاه آزاد قرار دهد.

وی درباره برخی گمانه زنیها درباره احتمال کسب یک سمت اجرایی توسط جاسبی در دانشگاه آزاد بعد از تغییرش تاکید کرد: اصلاً شاید خود دکتر جاسبی بار دیگر به عنوان کاندید ریاست دانشگاه آزاد معرفی شود، رای بیاورد و بماند؛ هر چند خودش علاقه ای ندارد. ولی باید از تجربه این شخص استفاده کرد و هر انسان عاقلی می داند که وقتی شخصی به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد تعیین شد باید از تجربیات دکتر جاسبی استفاده کند و خود دکتر جاسبی در کنار دانشگاهی که بزرگش کرده بماند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: