کد خبر: ۳۶۶۰۷۷
۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
0
مدیرعامل بیمه اتکایی امین طی ملاقات‌هایی جداگانه با مدیرعامل بانک میربیزنس روسیه و نمایندگان دو شرکت بیمه و بیمه اتکایی VSK و MAKS دیدار و گفتگو کرد.
رایزنی یک بیمه گر با شرکای استراتژیک بانکی و بیمه‌ای در مسکو
سید مصطفی کیایی، مدیر عامل بیمه اتکایی امین با حزار مدیرعامل بانک میربیزنس روسیه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو و همچنین در محل این بانک ملاقات کرد. به منظور انجام مراوادات بانکی با بروکر‌ها و شرکت‌های بیمه اتکایی روسی، شرکت بیمه اتکایی امین دو سال قبل در بانک میربیزنس روسیه اقدام به افتتاح حساب بانکی کرده است.

لازم به ذکر است از بین کلیه شرکت‌های بیمه کشور، تنها شرکت بیمه اتکایی امین با انجام دستورالعمل‌ها و قوانین بسیار بانک مذکور، موفق به افتتاح حساب بانکی در این بانک شده است. هدف از افتتاح این حساب تسهیل نقل و انتقال بانکی بین شرکت بیمه اتکایی امین و شرکت‌های روسی و همچنین کمک به دیگر شرکت‌های بیمه کشور جهت انجام نقل و انتقالات بانکی به شرکت‌های بروکری و بیمه‌ای روسی بوده است که در این راستا تاکنون چند مورد انتقال وجه به درخواست شرکت‌های بیمه داخل کشور از طریق حساب بانکی بیمه اتکایی امین به شرکت‌های روسی صورت پذیرفته است.

قوانین، بروکراسی اداری و مدارک مورد درخواست این بانک بسیار زیاد و زمانبرمی باشد که این موارد در دیدار با آقای حزار مطرح گردید، آقای حزار عنوان کرد قوانین مربوطه از جانب بانک مرکزی روسیه به میربیزنس بانک ابلاغ می‌شود از طرفی بانک‌های روسی تحت تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا قرار دارند و فعالیتشان محدود می‌باشد.

طبق اعلام وی این بانک تسهیلاتی را جهت دانشجویان ایرانی فراهم نموده است و در نظر دارد تسهیلات بیشتری از جمله صدور کارت بانکی که قابلیت استفاده در تمامی کشور‌ها را دارد در آینده فراهم آورد. در پایان مقرر گردید بانک میر بیزنس همکاری لازم در خصوص موارد مطروحه در این جلسه را با شرکت بیمه اتکایی امین انجام دهد.

گروه بیمه‌ای "" MAKS، مجموعه‌ای بزرگ بیمه‌ای است که دارای محصولات توسعه یافته بیمه‌ای برای مشتریان حقیقی و شرکتی می‌باشد. این گروه دارای سه شرکت اصلی زیر مجموعه میباشد شامل: MAKS JSC، MAKS-M JSC و MAKS-Zhizn LLC و در کلیه رشته‌های بیمه‌ای اختیاری و اجباری فعالیت می‌کند. این گروه در ۱۳ مارس ۱۹۹۲ در مسکو ابتدا با فعالیت محدود در زمینه بیمه سلامت تأسیس شد. سرمایه این گروه بیمه‌ای ۴/۶۷ میلیارد روبل (معادل ۶۴ میلیون دلار) و حق بیمه تولیدی این شرکت در سال ۲۰۲۰ مبلغ ۱۵/۱ میلیارد روبل (۲۰۸ میلیون دلار) می‌باشد و یکی از ۲۰ شرکت بیمه بزرگ در روسیه است.

مدیرعامل بیمه اتکایی امین در روز دوشنبه ۵ مهرماه با آقای Martianov عضو هیات مدیره و مدیر اجرایی شرکت MAKS در دفتر این شرکت دیدار و ملاقات کرد. لازم به ذکر است که این شرکت در قرارداد واگذاری مازاد خسارت ریسک و خطرات فاجعه آمیز بیمه اتکایی امین مشارکت و همکاری دارد و مقرر گردید همکاری خود را در قرارداد سال آینده نیز با بیمه اتکایی امین ادامه دهد همچنین شرکت Maks تمایل خود را به همکاری با بیمه اتکایی امین در خصوص انواع دیگر قرارداد‌های اتکایی اعلام نمود. با توجه به برخورداری شرکت MAKS و بیمه اتکایی امین از حساب بانکی در بانک میر بیزینس روسیه، دریافت و پرداخت‌های بانکی با سهولت بیشتری بین دو شرکت امکان پذیر می‌باشد. در این جلسات به گسترش روابط همکاری در زمینه بیمه‌های اتکایی تاکید شد.

شرکت بیمه VSK (CJSC "VSK") از ۱۱ فوریه ۱۹۹۲ فعالیت‌های بیمه‌ای خود را آغاز کرده است و در حال حاضر موقعیت پیشرو در بازار بیمه روسیه دارد. این شرکت جزء ۱۰ شرکت برتر بازار بیمه روسیه می‌باشد. بر اساس گزارشات مالی سال ۲۰۲۰ سرمایه شرکت: ۳۳/۳ میلیارد روبل (۴۶۰ میلیون دلار) حق بیمه تولیدی به میزان ۹۰/۹ میلیارد روبل (۱/۲۵ میلیارد دلار) و سود خالص این شرکت ۴ میلیارد روبل (حدود ۵۵ میلیون دلار) می‌باشد. نسبت ترکیبی این شرکت ۱۰۶ درصد می‌باشد و دارای رتبه BB از موسسه رتبه بندی Fitch می‌باشد.

در جلسه‌ای که در روز دوشنبه ۵ مهرماه در دفتر این شرکت برگزار گردید، آقای Ovsyannikov معاون بخش قبولی اتکایی، آقای Kozlov مدیراجرایی بخش اتکایی، آقای Shekhovtsov مدیراجرایی شرکت VSK و مدیرعامل بیمه اتکایی امین حضور داشتند.

شرکت مذکور در قرارداد واگذاری مازاد خسارت ریسک و خطرات فاجعه آمیز بیمه اتکایی امین مشارکت و همکاری دارند که در خصوص روابط همکاری و گسترش همکاری‌های دو شرکت مذاکره گردید مقرر گردید شرکت VSK همکاری خود را در قرارداد سال آینده نیز با بیمه اتکایی امین ادامه دهند و ابراز امیدوراری کرد که این شرکت در آینده در سطح گسترده تری با شرکت بیمه اتکایی امین همکاری نمایند.

در جلسه‌ای که در روز سه شنبه ۶ مهرماه در دفتر این شرکت برگزار گردید، آقای Alekseev رئیس بخش اتکایی شرکت Ingosstrakh با مدیر عامل بیمه اتکایی امین در دفتر این شرکت دیدار و گفتگو کرد در این دیدار در خصوص ایجاد روابط همکاری دو شرکت بحث و تبادل نظر گردید. نماینده این شرکت اعلام نمود که فرصت‌های بسیاری در جهت گسترش همکاری بین دو شرکت در زمینه بیمه اتکایی وجود دارد. مدیرعامل بیمه اتکایی امین از نماینده این شرکت دعوت نمود به منظور آشنایی بیشتر با بازار بیمه کشور به ایران سفر کند که نماینده این شرکت از این پیشنهاد استقبال نمود.

شرکت بیمه Ingosstrakh فعالیت خود را از سال ۱۹۴۷ در بازار‌های بیمه داخلی و بین المللی آغاز نمود. این شرکت در رشته‌های مختلف بیمه‌ای فعالیت می‌کتد. بر اساس اطلاعات منتشره عملکرد این شرکت در سال ۲۰۱۸ بشرح ذیل می‌باشد.

- کل حق بیمه صادره، بالغ بر ۹۱/۷ میلیارد روبل (معادل ۱/۲۶ میلیارد دلار) می‌باشد.

- سرمایه ثبت شده ۱۸/۳۸ میلیارد روبل (۲۵۳ میلیون دلار) بوده است.

- این شرکت دارای رتبه ++B از موسسه رتبه بندی AM BEST و رتبه -BBB از موسسه S&P می‌باشد.

لازم به توضیح است که در کلیه دیدار‌های انجام شده با شرکت‌های بیمه روسی ابتدا مدیرعامل بیمه اتکایی امین گزارشی از بازار بیمه اتکایی ایران و تصمیمات اتخاذ شده در مورد مقابله با تحریم‌های کشور‌های وابسته به آمریکا ارائه و با توجه به همکاری‌های اقتصادی دو کشور درخواست همکاری بیشتر با بیمه گران اتکایی توسط مدیرعامل بیمه اتکایی امین را ارائه نمود. در این ملاقات‌ها بیمه اتکایی امین تقاضای همکاری دو جانبه در قبولی و واگذاری ریسک‌ها و قرارداد‌های اتکایی دو شرکت را خواستار گردید.

با توجه به عضویت روسیه در سه پیمان همکاری شانگهای، اوراسیا و CIS مدیرعامل بیمه اتکایی امین به عضویت ایران در پیمان شانگ‌های و همچنین روابط نزدیک ایران با کشور‌های عضو اوراسیا و CIS اشاره نمود و پیشنهاد همکاری بیمه اتکایی امین در زمینه بیمه‌های اتکایی با کشور‌های عضو پیمان مذکور را مطرح نمود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: