کد خبر: ۳۶۵۵۵۹
۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
0
مدیر مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون در رونمایی از پروژه سنجش و توسعه سواد مالی در این بانک به تبیین ابعاد مختلف طرح پرداخت.
رونمایی از پروژه سنجش و توسعه سواد مالی در بانک توسعه تعاون
کریم میرزاخانی مدیر مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون در نشست خبری به بهانه رونمایی از پروژه سنجش و توسعه سواد مالی در بانک توسعه تعاون، اظهار داشت: جهان آینده بانکداری، با پیشرفت‌ها و تحولات جدید در فناوری‌های نوین و مبتنی بر مدل‌های بانکداری دیجیتال، بانکداری باز و فین تک‌ها همراه خواهد بود؛ بنابراین برای موفقیت در این شرایط، لازم است کارکنان و مشتریان به نگرش، مهارت و دانش منطبق و متناسب با چنین دنیا و مدل‌های بانکداری مجهز باشند و بانک‌ها بعنوان تسهیل گران مناسبت‌های مالی و اقتصادی، ضروری است راهبرد‌ها و سیاست‌های مدبرانه و هوشمندانه‌ای برای رویارویی با چنین فضایی را ترسیم و مدیریت نمایند.
 
وی افزود: یکی از سازوکار‌های کارآمد در این زمینه سنجش و توسعه سواد مالی در بانک‌ها می‌باشد.
مدیر مرکز آموزش و پژوهش گفت: سواد مالی (Financial Literacy) به عنوان الزام عصر آینده، ترکیبی از آگاهی، دانش، مهارت، گرایش و رفتار‌های مالی مورد نیاز برای تصمیم‌گیری صحیح مالی و دستیابی به وضعیت مساعد مالی است که هم کارکنان و هم مشتریان باید بدان مجهز باشند که مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون با راهبری معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات و با آینده نگری مبتنی بر پژوهش و علم، پروژه‌ای در حوزه سنجش و توسعه سواد مالی کارکنان و مشتریان بانک توسعه تعاون تعریف و در دست اجرا دارد.
میرزاخانی در تبیین پروژه ارزیابی سطح سواد مالی در بانک توسعه تعاون گفت: طرح مذکور با هدف فرهنگ سازی و تدوین مبانی علمی و تجربی سواد مالی، اندازه گیری سطح سواد مالی همکاران و مشتریان بانک توسعه تعاون با رویکرد تحلیل شکاف وضع موجود و مطلوب انجام شده است و انتظار می‌رود خروجی‌های مناسبی برای طراحی و مدیریت راهبرد توسعه سواد مالی در بانک توسعه تعاون به ارمغان آورد.
حسین سرین رییس اداره کل پژوهش در خصوص پروژه ارزیابی سواد مالی گفت: طرح در مرحله اجرا در سطح واحد‌های ستاد و صف بانک می‌باشد و کوشش شده است داده‌ها و اطلاعات جامعی در خصوص سطح سواد مالی گردآوری و تحلیل گردد.
رییس اداره کل پژوهش گفت: مشارکت و همراهی همکاران در تکمیل و ارسال دقیق و بهنگام پرسشنامه‌های پژوهش عامل مهمی در ارزیابی سطح سواد مالی در بانک محسوب می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: