کد خبر: ۳۶۳۹۸۹
۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
0
مجید رضایی رئیس اداره کل مدیریت ریسک پست‌ بانک‌ ایران در گفتگویی به تشریح اهم اقدامات این اداره کل در راستای پیاده‌سازی حاکمیت شرکتی در شش‌ماهه اول سال ۱۴۰۰ پرداخت.
اهم اقدامات اداره کل مدیریت ریسک در ۶ ماهه سال جاری تشریح شد
مجید رضایی رئیس اداره کل مدیریت ریسک پست بانک ایران درخصوص اقدامات این اداره کل در راستای پیاده‌سازی حاکمیت شرکتی در مدت مذکور و طرح و تصویب آن در کمیته مدیریت ریسک و ارسال آن به مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک اظهار داشت‌: تهیه گزارش ریسک‌ها و چالش‌های بانکداری دیجیتال، تهیه شیوه‌نامه کمیته فرعی مدیریت ریسک نقدینگی، تهیه گزارش ریسک تمرکز در حوزه اعتباری و گزارش نتایج حاصل از آزمون بحران ریسک نقدینگی و تهیه گزارش وضعیت پوشش وثایق بر مبنای اوزان ریسک از جمله اقدامات انجام شده در این راستا بوده است.

رضایی در ادامه به بیان اقدامات انجام شده در همین راستا و ارسال گزارشات آن به بانک مرکزی ج. ا. ا پرداخت و تصریح کرد: احصاء راهبرد‌های مدیریت ریسک نقدینگی و ارسال ماهانه گزارش اطلاعات حدود ارز‌های مهم‏/ فهرست دارایی و بدهی ارز‌های مهم (ماده ۴۶ و ۴۷ دستورالعمل حداقل الزامات مدیریت ریسک نقدینگی) در راستای مدیریت مؤثر ریسک نقدینگی از جمله این اقدامات می‌باشد.

همچنین رئیس اداره کل مدیریت ریسک؛ تهیه و تدوین کتاب مدیریت ریسک و استاندارد‌های کمیته بال توسط این اداره کل و ارسال به کلیه واحد‌های اجرایی و ستادی، ارسال بیانیه مدیریت ریسک به کلیه واحد‌های اجرایی و ستادی و بارگذاری آن در وب سایت بانک، بروز رسانی اطلاعات عمومی استاندارد‌های شفافیت در سایت بانک و ابلاغ دستورالعمل حداقل الزامات مدیریت ریسک اعتباری به کلیه واحد‌های اجرایی و ستادی را از دیگر اقدامات اداره کل مدیریت ریسک در راستای پیاده‌سازی حاکمیت شرکتی برشمرد.

رضایی در پایان؛ پیگیری در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی مدیریت ریسک برای کارکنان و مقررات احتیاطی ویژه مدیران، تغییر ساختار سازمانی اداره کل مدیریت ریسک و استقرار آن مطابق با اجرای حاکمیت شرکتی (جداسازی واحد تطبیق و ایجاد یک اداره کل مستقل)، پیگیری در خصوص راه‌اندازی “سامانه جامع مدیریت ریسک” از معاونت فناوری اطلاعات، تهیه گزارش تطبیقی سرمایه نظارتی و نسبت کفایت سرمایه و شرکت مدیریت و کارشناسان اداره کل مدیریت ریسک در دوره‌های تخصصی برگزار شده توسط بانک مرکزی ج. ا. ا و موسسه عالی بانکداری که شامل؛ دوره‌های مقررات احتیاطی، آزمون بحران، پولشویی مبتنی بر ریسک، سیستم مدیریت امنیت اطلاعات و ... بوده است را جزو دیگر اقدامات این اداره کل در مدت مذکور عنوان کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: