کد خبر: ۳۶۲۱۴۴
۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
0
روزنامه تلگراف هفته گذشته اعلام کرد که مایکل ساندرز، یکی از سیاستگذاران بانک انگلستان، به مردم و خانواده‌های این کشور توصیه کرده که خود را برای افزایش شدید نرخ بهره در شرایط کنونی اقتصادی بریتانیا آماده کنند.
هشدار برای افزایش زودهنگام قیمت‌ها!
بازار‌ها حق دارند با توجه به افزایش نرخ بهره زودتر از آنچه قبلا انتظار می‌رفت، افزایش تورم را روی قیمت محصولات خود در نظر بگیرند.

ساندرز در ادامه افزود که نگران است فشار‌های ظرفیتی و افزایش حقوق کارکنان، بیش از پیش باعث افزایش تورم در بریتانیا شود و تا زمانی که سیاست‌های پولی تاثیر خود را نگذارند، این تورم می‌تواند پایدار بماند. وی تصریح کرد: من فکر می‌کنم اینکه بازار‌ها زودتر دست به اصلاح قیمت‌های گذشته خود بزنند، بسیار مناسب باشد. این در حالی است که آقای ساندرز یکی از دو سیاستگذاری بود که ماه گذشته رای به توقف سریع برنامه خرید اوراق قرضه بانک انگلستان (BoE) داد. ساندرز در چند ماه گذشته به عنوان یکی از شجاع‌ترین مقامات BoE ظاهر شده است و اظهارات وی سرمایه‌گذاران را که روی افزایش قریب‌الوقوع قیمت‌ها شرط‌بندی کرده‌اند را دلگرم می‌کند، اگرچه او گفت که از اعلام نیت و اهداف دقیق بانک در این خصوص معذور است. ساندرز گفت من طرفدار استفاده از کلمات رمزگونه یا بیان مقاصد خود قبل از جلسه نیستم. تصمیمات در زمان مناسب گرفته می‌شود. اظهارات ساندرز بلافاصله پس از آن منتشر شد که اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان اعلام کرد که تورم بالاتر از هدف ۲ درصدی بانک مرکزی نگران‌کننده است و هشدار داد که این تورم به احتمال زیاد حتی از آخرین پیش‌بینی‌های بانک مرکزی نیز فراتر می‌رود و باید آن را مدیریت کرد تا از ماندگاری دائمی‌آن جلوگیری شود. بیلی به روزنامه یورکشایر پست گفت، ما وظیفه بسیار حساس و چالش برانگیزی خواهیم داشت، بنابراین باید از جهتی مانع از تداوم این تورم شویم، زیرا این امر بدیهی است که تورم بالا برای ما بسیار مضر خواهد بود. وی همچنین گفت که او افزایش بیشتر بیکاری در کشور را پیش‌بینی نمی‌کند. بانک BoE ماه گذشته اعلام کرد که تورم احتمالا در سه ماه پایانی امسال از ۴درصد فراتر خواهد رفت و این نشان می‌دهد که بانک انگلستان ممکن است اولین بانک مرکزی اصلی در اروپا باشد که نرخ‌ها را از زمان شیوع همه‌گیری کرونا افزایش داده است. سرمایه‌گذاران در هفته‌های اخیر شرط‌بندی روی رشد سریع نرخ تورم که توسط BoE اعلام شد را افزایش داده‌اند، اما بازار‌ها در اولین حرکت، تا پایان امسال تقریبا به طور کامل قیمت‌گذاری شده‌اند و این اتفاق نرخ تورم را از ۱/ ۰درصد کنونی و به ۷۵/ ۰درصد در سال ۲۰۲۲ می‌رساند. ماه گذشته کمیته سیاستگذاری پولی ۹ نفره به اتفاق آرا به حفظ نرخ تورم ۱/ ۰درصد رای داد، اما ساندرز و دیو رامسدن، معاونت بانک به توقف خرید اوراق قرضه دولتی BoE زودتر از موعد رای دادند. ساندرز گفت: «من طرفدار استفاده از کلمات رمز یا بیان اهداف خود در قبل از جلسه نیستم. تصمیمات در زمان مناسب گرفته می‌شود.»


هشدار بانک انگلستان:


برای افزایش زودهنگام قیمت‌ها آماده شوید

دنیای اقتصاد: روزنامه تلگراف هفته گذشته اعلام کرد که مایکل ساندرز، یکی از سیاستگذاران بانک انگلستان، به مردم و خانواده‌های این کشور توصیه کرده که خود را برای افزایش شدید نرخ بهره در شرایط کنونی اقتصادی بریتانیا آماده کنند. ساندرز اظهار کرد که بازار‌ها حق دارند با توجه به افزایش نرخ بهره زودتر از آنچه قبلا انتظار می‌رفت، افزایش تورم را روی قیمت محصولات خود در نظر بگیرند.

به گزارش بخش ترجمه شرکت‌ها، به نقل از بلومبرگ، ساندرز در ادامه افزود که نگران است فشار‌های ظرفیتی و افزایش حقوق کارکنان، بیش از پیش باعث افزایش تورم در بریتانیا شود و تا زمانی که سیاست‌های پولی تاثیر خود را نگذارند، این تورم می‌تواند پایدار بماند. وی تصریح کرد: من فکر می‌کنم اینکه بازار‌ها زودتر دست به اصلاح قیمت‌های گذشته خود بزنند، بسیار مناسب باشد. این در حالی است که آقای ساندرز یکی از دو سیاستگذاری بود که ماه گذشته رای به توقف سریع برنامه خرید اوراق قرضه بانک انگلستان (BoE) داد. ساندرز در چند ماه گذشته به عنوان یکی از شجاع‌ترین مقامات BoE ظاهر شده است و اظهارات وی سرمایه‌گذاران را که روی افزایش قریب‌الوقوع قیمت‌ها شرط‌بندی کرده‌اند را دلگرم می‌کند، اگرچه او گفت که از اعلام نیت و اهداف دقیق بانک در این خصوص معذور است. ساندرز گفت من طرفدار استفاده از کلمات رمزگونه یا بیان مقاصد خود قبل از جلسه نیستم. تصمیمات در زمان مناسب گرفته می‌شود. اظهارات ساندرز بلافاصله پس از آن منتشر شد که اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان اعلام کرد که تورم بالاتر از هدف ۲ درصدی بانک مرکزی نگران‌کننده است و هشدار داد که این تورم به احتمال زیاد حتی از آخرین پیش‌بینی‌های بانک مرکزی نیز فراتر می‌رود و باید آن را مدیریت کرد تا از ماندگاری دائمی‌آن جلوگیری شود. بیلی به روزنامه یورکشایر پست گفت، ما وظیفه بسیار حساس و چالش برانگیزی خواهیم داشت، بنابراین باید از جهتی مانع از تداوم این تورم شویم، زیرا این امر بدیهی است که تورم بالا برای ما بسیار مضر خواهد بود. وی همچنین گفت که او افزایش بیشتر بیکاری در کشور را پیش‌بینی نمی‌کند. بانک BoE ماه گذشته اعلام کرد که تورم احتمالا در سه ماه پایانی امسال از ۴درصد فراتر خواهد رفت و این نشان می‌دهد که بانک انگلستان ممکن است اولین بانک مرکزی اصلی در اروپا باشد که نرخ‌ها را از زمان شیوع همه‌گیری کرونا افزایش داده است. سرمایه‌گذاران در هفته‌های اخیر شرط‌بندی روی رشد سریع نرخ تورم که توسط BoE اعلام شد را افزایش داده‌اند، اما بازار‌ها در اولین حرکت، تا پایان امسال تقریبا به طور کامل قیمت‌گذاری شده‌اند و این اتفاق نرخ تورم را از ۱/ ۰درصد کنونی و به ۷۵/ ۰درصد در سال ۲۰۲۲ می‌رساند. ماه گذشته کمیته سیاستگذاری پولی ۹ نفره به اتفاق آرا به حفظ نرخ تورم ۱/ ۰درصد رای داد، اما ساندرز و دیو رامسدن، معاونت بانک به توقف خرید اوراق قرضه دولتی BoE زودتر از موعد رای دادند. ساندرز گفت: «من طرفدار استفاده از کلمات رمز یا بیان اهداف خود در قبل از جلسه نیستم. تصمیمات در زمان مناسب گرفته می‌شود.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: