کد خبر: ۳۶۰۳۰۸
۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
0
روند کاهشی مبتلایان به کرونا در کشور به وضوح مشهود است و در همین راستا مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵۰ میلیون و ۹۵۸ هزار دز رسیده است.
جدیدترین اخبار کرونا در ایران
روند کاهشی مبتلایان به کرونا در کشور به وضوح مشهود است و در همین راستا تعداد فوت‌شدگان نیز کاهش یافته است، اما این بدین معنا نیست که ایمنی کامل ایجاد شده و باید روند واکسیناسیون و همچنین پروتکل‌های بهداشتی در بین مردم به شدت رعایت شود.

در همین راستا مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵۰ میلیون و ۹۵۸ هزار دز رسید و اگر این روند ادامه پیدا کند به‌زودی شاهد واکسیانسیون بیشتر مردم خواهیم شد و روند ابتلا و فوت ناشی از کرونا در کشور روند نزولی خود را ادامه خواهد داد و پیک پنجم روز‌های آخر خود را سپری می‌کند.

شهرام حبیب‌زاده در گفتگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل با بیان اینکه برای خروج کامل از پیک پنجم لازم است پروتکل‌های بهداشتی با جدیت تمام رعایت شود، اظهار داشت: طبق آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد، خلخال، مشگین‌شهر و بیله‌سوار در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های نیر، گرمی، سرعین، نمین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه مردم فریب کاهش مبتلایان و فوتی‌ها را نخورند، افزود: کرونا همچنان خطرناک است و هر آن با عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ممکن است دوباره شاهد خیز دوباره کرونا در سطح استان باشیم.

وی با اشاره به روند واکسیناسیون در استان بیان کرد: از آغاز واکسیناسیون تاکنون طی نوبت اول برای ۵۷۰ هزار و ۶۳۴ نفر واکسن تزریق شده و همچنین در نوبت دوم نیز تعداد ۲۳۷ هزار و ۵۷۲ نفر در برابر کرونا واکسینه شده‌اند که جمعا از آغاز واکسیناسیون تاکنون ۸۰۸ هزار و ۲۰۶ دوز واکسن کرونا در استان مورد استفاده قرار گرفته است.

حبیب‌زاده گفت: امیدواریم مردم در تسریع روند واکسیناسیون و ثبات وضعیت همکاری لازم را با مسئولان اعمال کنند.

استان سمنان/ بستری ۲۰ مبتلای قطعی جدید در شهرستان‌های مرکزی  و غربی

نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان از بستری شدن ۲۰ بیمار قطعی مبتلا به کرونا در شهر‌های زیرپوشش این دانشگاه در روز گذشته خبر داد.

این در حالی است که روز پیش از آن تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ۱۵ نفر اعلام شده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به شناسایی بیمار ۸۳  مثبت قطعی مبتلا به کرونا بر اساس معیار‌های تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه زیر پوشش این دانشگاه در روز گذشته افزود: بر این اساس از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۴۲ هزار و ۴۵۲ مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیار‌های تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده‌اند.

دانائی اضافه کرد: با احتساب ۲۰ بیمار بستری جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در روز گذشته مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به ۹ هزار و ۵۷۰ نفر رسید.

وی گفت: از ابتدای پاندمی کرونا تاکنون همچنین ۳۲ هزار و ۸۲ بیمار در شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به صورت سرپایی شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: همچنین مجموع موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید ۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به هشت هزار و ۳۶۴ نفر رسید.

در روز‌هایی که شمار بیماران قطعی بستری کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان به کمتر از ۴۰ درصد روز‌های پیک کرونا در موج پنجم خود رسیده، فوتی‌های کرونا نیز کاهش چشمگیری داشته و طبق آخرین آمار اعلام شده تا ظهر امروز در ۲۴ ساعت گذشته تنها دو فوتی کرونا در بزرگ‌ترین استان کشور ثبت شده است.

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه سیر نزولی کرونا در این پیک تندتر از پیک‌های قبل است اظهار داشت: دانست و اظهار کرد: زمانی که حدود ۷۰ درصد جمعیت کشور واکسیناسیون شود، دیگر درگیر اپیدمی‌های بزرگ نمی‌شویم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا عنوان کرد: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۴۴۸ مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۹۰ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: ۱۵ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۵۴ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۲۴ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۶۵ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۷۶ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹، تاکنون به ۳۹ هزار و ۲۳۱ مورد رسیده است.

وی به فوت ۲ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۴ هزار و ۶۷۸ نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و ۲۸۲ هزار و ۲۴۶ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را ۵۸۲ هزار و ۳۸۰ مورد است.

استان اصفهان/ شناسایی ۹۴۰ مورد کرونا

آرش نجیمی در جمع خبرنگاران، با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته اظهار داشت: در این بازه زمانی تعداد کل موارد نمونه‌گیری شده ویروس کرونا در استان ۲۸۱۰  نفر بودند که  ۹۴۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد بیمار جدید مبتلا به کرونای شناسایی شده ۳۴۱  نفر در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شدند همچنین طی این مدت  ۴۰۰ بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی ترخیص شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر  ۲۱۸۶ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: از این تعداد  ۳۳۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

وی آمار مرگ و میر بیماران مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان را  ۲۱ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۶ نفر فوت شده کرونا مثبت قطعی بوده است.

استان آذربایجان غربی/ ۹۶۹ نفر دیگر آلوده به کرونا شدند

جواد آقازاده در گفتگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به ابتلای ۹۶۹ نفر دیگر به کروناویروس در آذربایجان غربی اظهار داشت: تاکنون ۲۷۲ هزار و ۷۷۹ نفر آلوده به این بیماری شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی گفت: متاسفانه در شبانه روز گذشته ۲۳ نفر دیگر جان خود را از دست داده‌اند تا تعداد کل فوتی‌ها به ۶ هزار و ۲۶۱ نفر برسد.

وی تصریح کرد: در شبانه روز گذشته در ارومیه ۹ نفر، در میاندوآب و مهاباد هر کدام سه نفر، در سلماس، خوی و تکاب هر کدام دو نفر و بوکان و شاهین‌دژ یک نفر بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند.

آقازاده در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون ۷۴ نفر بیمار بدحال نیز با دستگاه تنفس مصنوعی نفس کشیده و وصل به ونتیلاتور هستند اظهار  داشت: یک هزار و ۹۱۷ نفر نیز دچار سندروم حاد تنفسی بوده و در بیمارستان‌های سطح استان بستری شدند و همچنین ۸۵۹ نفر بستری مشکوک به کرونا نیز ثبت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌غربی در ادامه نیز بیان کرد: هم اکنون تعداد ۳۰۴ نفر در بخش آی سی یوی بیمارستان‌های آذربایجان‌غربی در نقاط مختلف استان بستری هستند.

استان بوشهر/ ۷۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال واکسینه شدند

سعید کشمیری در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم در بوشهر از مهار پیک پنجم کرونا در استان خبر داد و با اشاره به سیر نزولی مبتلایان و بستری‌های بخش کرونایی بیمارستان‌ها اظهار داشت: روز گذشته ۴۲ بیمار جدید شناسایی شد و اکنون در مجموع ۱۸۲ نفر در بخش کرونایی مراکز درمانی بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه اکنون ۳۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، ۱۲ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر روند فوتی‌ها را مورد اشاره قرار داد و افزود: خوشبختانه روز گذشته موارد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان بوشهر به ثبت نرسید و در مجموع جان‌باختگان بیماران کرونایی استان بوشهر تاکنون یک‌هزار و ۹۴۸ نفر است.

کشمیری با بیان اینکه تاکنون ۸۵ هزار نفر در استان بوشهر به کرونا مبتلا شده‌اند تصریح کرد: طبق جدیدترین رنگ‌بندی کرونا در استان بوشهر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز قرار ندارد و ۶۰ درصد در حالت زرد و ۴۰ درصد نارنجی هستند.

وی به طرح واکسیناسیون پرداخت و بیان کرد: تاکنون به ۵۱۴ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال استان واکسن کرونا تزریق شده و اکنون ۷۰ درصد این جمعیت علیه این ویروس واکسینه شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه موج ششم در صورت ساده‌انگاری محقق می‌شود خاطر نشان کرد: با توجه به اعلام نظر کارشناسان مبنی بر وقوع موج بعدی کرونا در آبان‌ماه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات و همچنین تکمیل روند واکسیناسیون گروه‌های هدف برای مقابله با موج‌های بعدی کرونا ضروری است.

استان گیلان/ شمار بیماران کرونایی رو به کاهش است 

استان گیلان این روز‌ها روند نزولی آمار کرونایی را طی می‌کند و البته تداوم این روند مشروط به تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم عادی‌انگاری از سوی مردم استان است.

طبق آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر ۴۵۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۸۳ نفر از این تعداد ۲۴ ساعت گذشته به آمار بستری‌شدگان افزوده شده‌اند.

همچنین وضعیت ۷۶ بیمار کرونایی در استان گیلان وخیم است اگرچه این تعداد بیمار بدحال نیز آمار مطلوبی نیست، اما نسبت به یک ماه گذشته که در اوج پیک پنجم به سر می‌بردیم کاهش چشمگیر داشته است.

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان کنترل چرخه کرونا پس از پوشش ۸۰ درصدی جامعه به‌وجود می‌آید و از آن جایی که گیلان هنوز به این میزان نرسیده پس رعایت محدودیت‌ها همچنان لازم است.

۵۰ درصد مردم گیلان در حال حاضر دوز نخست و ۲۵ درصد دوز دوم واکسن را دریافت کردند که با همگانی شدن واکسیناسیون، دانشگاه علوم پزشکی خواستار اختصاص دوز بیشتری از واکسن به گیلان است.

استان ایلام/ ۶۳ درصد جمعیت استان در مقابل کرونا واکسینه شدند

جمیل صادقی‌فر در گفتگو با خبرنگار تسنیم در ایلام  از واکسینه کردن ۶۳ درصد جمعیت استان ایلام خبر داد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: شهرستان‌های ایلام و ایوان از بالاترین نُرم دریافت واکسن کرونا برخوردار هستند.

وی با اشاره به جمعیت ۴۰ درصدی استان ایلام که تاکنون تزریق واکسن نکرده‌اند افزود: خطر همچنان جدی است و تلاش دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام برای واکسینه ۴۰ درصد باقیمانده در حال انجام است.

صادقی‌فر افزایش تعداد مراکز تزریق، دپوی واکسن به حد کافی و ۲۴ ساعته کردن برخی از مراکز تزریق واکسن از اقداماتی است که دانشگاه برای سرعت بخشی به تزریق واکسن به کل جمعیت ایلام در حال انجام دارد و در این ارتباط گفت: برای رفع خطر باید تعداد جمعیت واکسینه شده به بالای ۸۰ درصد جمعیت ساکن استان برسد.

وی وضعیت استان ایلام از نظر ابتلا و ورود به پیک ششم کرونا را شکننده عنوان کرد و گفت: شهرستان‌های ایلام، آبدانان، دهلران، مهران، دره شهر، چرداول، چوار، ایوان و  هلیلان در وضعیت نارنجی و بدره، ملکشاهی و سیروان نیز در وضعیت زرد قرار دارند؛ و رنگ بندی‌ها در حال تغییر و از ثبات لازم برخوردار نیستند.

استان البرز/ ۱۱ بیمار کرونایی دیگر جان باختند

مهرداد بابایی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در کرج،   در مورد آخرین وضعیت شیوع کرونا دراستان البرز اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته  ۱۲۴ بیمار با علائم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری شدند.

 وی افزود: مجموع کل موارد بستری شامل قطعی، محتمل و مشکوک از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در استان البرز ۷۱ هزار و ۱۲۷  نفر است.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز  با بیان اینکه در حال حاضر  تعداد ۹۰۴ نفر شامل موارد قطعی، محتمل و مشکوک در مراکز درمانی بستری هستند بیان کرد: از این تعداد، ابتلای ۴۱۹ نفر به بیماری کووید ۱۹، تا امروز قطعی شده است.

بابایی با بیان اینکه شیوه نامه‌های بهداشتی باید با جدیت بیشتری اجرا شود، تصریح کرد:  متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به  ۵ هزار و ۹۷۴ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه تزریق واکسن با سرعت و شتاب بیشتری در حال انجام است، ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۶۴ هزار و ۲۴۴ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند.

استان فارس/ خروج همه شهر‌های استان از وضعیت پرخطر یا قرمز

با اعلام جدید رنگ‌بندی شهر‌های ایران استان فارس کاملا از وضعیت پرخطر خارج شده و در حال حاضر هیچ یک از شهر‌های استان در وضعیت قرمز یا پرخطر قرار ندارد در صورتی که تا هفته گذشته همچنان ۳ شهر استان قرمز بود.

هم اکنون شهرستان گراش در وضعیت آبی یا کم خطر، شهرستان‌های زرین دشت، فسا، خنج، فراشبند، کازرون، فیروزآباد، رستم، بیضا، سپیدان، پاسارگاد، خرمبید، ارسنجان، خرامه در وضعیت زرد و دیگر شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی قرار دارند.

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون یک میلیون و ۵۲۰ هزار و ۶۳۶ تست کرونا شامل یک میلیون و ۳۳۶ هزار و چهار تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده ۴۰۱ هزار و ۹۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۱۸۴ هزار و ۶۳۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۰ هزار و ۹۳۶ بیمار مثبت و در مجموع از ابتدا تاکنون ۴۴۲ هزار و ۲۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

با اعلام جان باختن ۱۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری به ۶ هزار و ۶۱۷ نفر رسیده است.

همچنین ۲۴۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شدند که با این حساب هم اکنون دو هزار و ۲۸۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد ۲۵۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

استان خراسان رضوی/ ۳۰ هزار مادر باردار واجد شرایط واکسیناسیون هستند

محمد احمدیان در گفتگو با خبرنگار تسنیم درمشهد مقدس اظهار داشت: ۳۶ هزار مادر باردار در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که از این تعداد ۳۰ هزار نفر واجد واکسیناسیون هستند.

وی با اشاره به اینکه ۳۶ هزار مادر باردار در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که ۳۰ هزار نفر از آن‌ها بالای ۱۸ سال هستند و سه ماه اول بارداری خود را گذرانده اند، گفت: قبل از واکسیناسیون تریاژ برای مادران باردار در نظر گرفته شده است تا قبل از واکسیناسیون، مادران باردار از حیث علائم ابتلا به کرونا بررسی شوند.  

مدیر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: تاکنون بالغ بر ۶ هزار و ۷۰۰ نفر واکسینه شدند و پوشش واکسیناسیون در خارج از شهرستان مشهد ۲۷ و نیم درصد و در مشهد ۱۶ تا ۳۵ درصد است.

احمدیان با بیان اینکه مادران باردار باید اطلاعات در زمینه واکسیناسیون را از مراجع علمی و پزشکان جویا شوند و به شایعات اهمیت ندهند افزود: در حاشیه شهر نیاز به اقدامات ترویجی است تا مادران باردار از واقعیت بی خطر بودن واکسن مطلع شوند.

کاشان/ سیر نزولی مبتلایان و بستری بیماران کرونایی

خوشبختانه کاشان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شده است و هم اکنون در وضعیت نارنجی قرار دارد و روند واکسیناسیون نیز در این منطقه با سرعت قابل قبولی در حال انجام بوده و برای متولدین ۱۳۸۵ و ماقبل امکان واکسیناسیون و ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت فراهم شده است.

مهدی دلاوری در گفتگو با خبرنگار تسنیم در کاشان با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۴ بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند اظهار داشت: از این تعداد ۴۶ بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان، چهار نفر نیز در بیمارستان سیدالشهداء و چهار نفر در بیمارستان ثامن شهرستان آران و بیدگل بستری شدند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان  با بیان اینکه بیماران بستری شده در کاشان حداقل پنج و حداکثر ۸۸ سال سن دارند، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز حداقل سن بیماران بستری شده در بیمارستان ۳۰ سال و حداکثر ۸۸ سال است که نشان می‌دهد که ویروس کرونا در این مقطع زمانی محدود به سن و سال نیست.

دلاوری با بیان اینکه تاکنون ۳۸۸ بیمار حاد تنفسی در سه مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان، ثامن و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری هستند، ابراز داشت: از این تعداد ۲۹۲ بیمار در شهرستان کاشان و ۹۶ بیمار نیز در شهرستان آران و بیدگل و ۸۰ نفر نیز در بخش بستری موقت بستری هستند.

وی از بستری ۶۴ بیمار حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه در دو مرکز درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته متأسفانه یک بیمار خانم ۸۶ سال و دو بیمار آقا ۶۰ و ۸۸ سال در شهرستان کاشان جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست داده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به ۱۸۸ مورد می‌رسد، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۶ نفر و بستری بیماران در بخش موقت تاکنون به پنج هزار و ۷۴۱ بیمار می‌رسد.

وی ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند تا شاهد کاهش شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال در منطقه باشیم.

استان قزوین/ افزایش ۱۶۷ درصدی مرگ و میر کرونایی 

در شبانه‌روز اخیر آمار مجموع مبتلایان کرونایی استان از ۱۱۱ هزار نفر گذشته و به ۱۱۱ هزار و ۲۶ نفر رسید که از این جمعیت ۳۹ هزار و ۹۲۹ نفر در بیمارستان‌های قزوین بستری شدند که از بین این بستری‌ها ۳۳۱ هزار و ۳۳۱ نفر بهبود قطعی یافته و ۲ هزار و ۴۱۳ نفر فوت کردند. همچنین آمار موارد محتمل و مشکوک ابتلا به کرونا به ۱۹ هزار و ۲۱۲ نفر رسید که ۳۲۶۰ نفر هم بستری موقت شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار تسنیم از افزایش ۳.۳ درصدی موارد قطعی ابتلای به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱۶ بیمار کرونایی جدید در آزمایشگاه‌های منتخب کووید ۱۹ استان قزوین شناسایی شد که این آمار در قیاس با روز قبل ۱۰ نفر بیشتر شده است.

پیمان نامدار با اشاره به افزایش ۱۴ درصدی آمار بستری‌های روزانه کرونایی اضافه کرد: در شبانه‌روز اخیر ۹۲ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار نسبت به روز گذشته ۱۱ نفر بیشتر شده است.

وی ادامه داد: با این وجود آمار بیماران بدحال ما در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان ۱۶ درصد کاهش یافت و در حال حاضر ۳۸ بیمار کرونایی بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه زیر دستگاه ونتیلاتور بستری هستند که این آمار ۷ نفر کمتر از روز گذشته است.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کروتای استان قزوین همچنین از افزایش ۱۶۷ درصدی موارد مرگ و میر کرونایی خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت اخیر ۸ بیمار بدحال را به خاطر شدت علائم تنفسی از دست دادیم که این آمار در مقایسه با روز گذشته ۵ نفر بیشتر شده است.

نامدار افزود: همچنین آمار بهبودیافتگان کرونایی هم در شبانه‌روز گذشته ۱۶ درصد افزایش یافته و به ۸۸ نفر رسید که نسبت به روز پیش ۱۲ نفر بیشتر شده است.

وی ادامه داد: در نهایت هم مجموع آمار بستری‌های کرونایی فعلی ما در بیمارستان‌های سطح استان قزوین با ۳ درصد کاهش به ۴۶۶ نفر رسید که در مقایسه با روز قبل ۱۴ نفر کمتر شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: