مدیرعامل بانك صنعت و معدن:
کد خبر: ۳۵۷۶۰۲
۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
0
مهري در نشست بانك صنعت و معدن تأكيد كرد: دانش هر سازمان مهمترين سرمايه آن است و بدون مديريت دانش، امكان كارآمدسازي و ارتقاي سازمان ميسر نمي باشد.

دانش هر سازمان، مهمترین سرمایه آن است

 

به گزارش پول نیوز، حسين مهري در جلسه شورای راهبری و توسعه مدیریت كه امروز بيست و چهارم مردادماه به منظور بررسي روند اجراي پروژه مديريت دانش با حضور اعضای این شورا در بانك برگزار شد، ضمن آرزوي بهره مندي و توفيق در ايام عزاداري سيد و سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع) و ياران با وفاي ايشان و يادآوري در مورد لزوم رعايت موازين بهداشتي و توجه به اقدامات قطع زنجيره انتقال ويروس كرونا اظهار داشت: بحث مديريت دانش به قدري اهميت دارد كه امروزه درجه پيشرفت و توسعه كشورها بر اساس منابعي كه در اختيار دارند سنجيده نمي شود بلكه اين توليد دانش است كه جايگاه آنها را مشخص مي سازد.

وي افزود: سرمايه گذاري براي رشد و پيشرفت به سمت توانمندسازي و ارتقاي دانش نيروي انساني سوق داده شده و كشورها از خروج نيروهاي متخصص به هر شكل ممكن جلوگيري به عمل مي آورند؛ در يك سازمان نيز توجه به اين مقوله اجتناب ناپذير است و بايد از پتانسيل نيروهاي متخصص و ماهر يك سازمان بيشترين بهره برداري را داشت.

مديرعامل بانك صنعت و معدن عنوان داشت: در راستاي ارتقاي دانش در اين بانك نيز پروژه مديريت دانش از سال 94 در بانك صنعت و معدن آغاز شد و تاكنون اقدامات بسيار خوبي در خصوص استقرار آن به انجام رسيده است كه لازم است شتاب بيشتري بگيرد و مجموعه اي ايجاد شود تا فرهنگ سازماني مناسب آن ايجاد شده و شاهد نتايج مثبت آن در آينده نزديك باشيم.

مهري خاطرنشان كرد: در خصوص اجراي كامل اين پروژه مهم، بحث زمانبندي بسيار اهميت دارد و علاوه بر جمع آوري و شناسايي تجارب و دانش موجود بايد مكانيزم انتقال و بهره برداري از تجارب، مشخص شود و امكاني فراهم شود تا به طور سيستماتيك از تجارب مديرعاملان پيشين و اعضاي هيأت مديره و دانش ارزشمندي كه مي توانند در اختيار مديران و كاركنان فعلي قرار دهند، نهايت استفاده را ببريم.

وي يادآور شد: امروزه تغيير و تحولات در سازمان ها بسيار سريع اتفاق مي افتد و بايد پياده سازي مديريت دانش را تسريع نماييم تا هر چه سريعتر شاهد نتايج مثبت و تأثير آن در بهبود فرآيندهاي بانك و اثربخشي آن باشيم.

مهري ادامه داد: هدف ما تبديل شدن به بانك برتر در سطح كشور بود كه خوشبختانه با تلاش و كار خوب تيمي همكاران در ارايه شاخص هاي عمومي و اختصاصي محقق گرديد و در جشنواره شهيد رجايي موفق به كسب عنوان برتر شديم و جا دارد از زحمات تمامي همكاران تقدير و تشكر كنيم.

حسين عسكري عضو هيأت مديره بانك صنعت و معدن با اشاره به روند مطلوب استقرار مديريت دانش در اين بانك اعلام داشت: سازماني موفق است كه همواره يادگيرنده باشد و با توجه به شرايط بازار و رقبا خود را با تغييرات و تحولات تطبيق دهد، دانش در آن نهادينه شود و فرهنگ يادگيري، مستندسازي تجربه و انتقال دانش و مهارت در آن ايجاد گردد.

وي بيان داشت: لازم است مستند سازي تجارب و مديريت دانش به اصلاح فرآيندها و تسريع فعاليت بانك منجر شود و بتوانيم نتايج مؤثر آن را در انجام مأموريت بانك شاهد باشيم.

عضو هيأت مديره اين بانك تأكيد كرد: ضرورت دارد بحث مديريت دانش را به سمت ايجاد و شناسايي و تشكيل سيستم ها ببريم و مسايل كليدي و روز بانك را در اين سيستم مورد بحث و همفكري قرار دهيم.

رضا رفيعا معاون توسعه سرمايه انساني و پشتيباني اين بانك نيز خاطرنشان كرد: كار علمي بزرگي با عنوان استقرار مديريت دانش انجام شده است و بسياري از همكاران مشتاق فعاليت و همكاري هستند كه اگر اين همكاري به صورت سيستماتيك و سازماني باشد مي توان از قابليت هاي آنان بهره جست.

محمود حسن زاده مشاور مديرعامل اظهار داشت: كار خوب و نظام مندي انجام شده و اميدواريم تأثير مثبت آن را در افزايش بهره وري و ارتقاي فرآيندهاي بانك مشاهده نماييم.

مصطفي راستي فر مدير امور راهبري شعب با اشاره به همكاري مطلوب شعب بانك در پروژه مديريت دانش گفت: در شعب بانك افراد بسيار با تجربه و ارزشمندي وجود دارند كه بايد دانش و تجربيات خود را در اختيار كارمندان جوان تر قرار دهند و موضوع جانشين پروري در شعب اهميتي مضاعف دارد.

محمد اميني مدير بازرسي و پاسخگويي به شكايات نيز بيان داشت: بانك صنعت و معدن در زمينه استقرار مديريت دانش، پيشرو مي باشد و در راستاي بلوغ آن بايستي تمامي فرآيندهاي مديريت دانش در فرآيندهاي منابع انساني ادغام شوند و در اين زمينه بسترسازي مناسبي انجام شده كه بايد گسترش يابد.

علي عباسي مدير امور سرمايه انساني با اشاره به نقش مديريت دانش در بهبود و ارتقاي سطح دانش و تخصص همكاران و افزايش كارايي در بانك اعلام داشت: پروژه مديريت دانش در اين بانك از سال 94 به صورت سازمان يافته كليد خورد و پس از تهيه نقشه راه، اقدامات براي اجراي عملي اين پروژه به انجام رسيد و در سال 96 سامانه مديريت دانش ايجاد و بهره برداري از آن آغاز شد.

مدير امور سرمايه انساني بانك افزود: مديريت دانش بايد تسهيل گر امور باشد و بار و فعاليت اضافي به سيستم و فرآيندهاي بانك تحميل نكند و بايد در بطن عمليات و فرآيندهاي كاري جاري شود و در اين خصوص فرهنگ سازي شود تا خلق دانش، ذخيره و انتقال آن به درستي صورت پذيرد.

حسين يوسفي مدير استاني اين بانك در استان مركزي و رييس شعبه اراك عنوان داشت: در بحث جانشين پروري الزام و تأكيد بيشتري در شعب وجود دارد و بايد فرهنگ كار تيمي گسترش يابد و تمركز بيشتري بر انتقال دانش صورت بگيرد.

مريم اسلمي رييس اداره منابع انساني تصريح كرد: همكاران ما در مديريت آموزش تلاش هاي بسياري در زمينه تدوين نقشه راه مديريت دانش و معرفي و اجراي آن داشته اند و 3 كتابچه نيز در اين خصوص منتشر شده است؛ انحصار اطلاعاتي و دانش بايد در بانك شكسته شود و لازم است در تبادل دانش كار و ايجاد طوفان اطلاعاتي گام هاي مؤثري برداريم.

وي عنوان كرد: سطح بلوغ فرآيندها را پشت سر گذاشته ايم و ضرورت دارد مديريت دانش به صورت رسمي در همه فعاليت ها و فرآيندها مد نظر قرار گيرد و توجه ويژه اي به مباحث ساختاري آن داشته باشيم.

در اين جلسه فهام گوهري كارشناس تجزيه و تحليل سيستم هاي اداره آموزش اين بانك گزارش مبسوطي از لزوم و روند اجراي پروژه مديريت دانش در بانك صنعت و معدن ارايه كرد كه مورد اقبال اعضاي حاضر در جلسه قرار گرفت و مقرر شد در خصوص ايجاد و شناسايي ساز و كارهاي پيشرفت كار و تشكيل كميته ها و جايگاه سازماني مورد نياز در اين خصوص اقدامات لازم به عمل آيد.

همچنين در پايان اين نشست از تلاش هاي زهرا مريدي مشاور مديرعامل در امور بانوان و خانواده اين بانك كه در تهيه و ارايه شاخص هاي عمومي بانك و كسب رتبه برتر توسط بانك صنعت و معدن در جشنواره شهيد رجايي همكاري سازنده اي داشتند، تقدير به عمل آمد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: