پول نیوز عملکرد بازار سرمایه در هفته جاری را بررسی کرد؛
کد خبر: ۳۵۳۲۴۲
۱۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
0
بورس تهران دیروز چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰ با رشد بیش از ۸ هزار و ۴۰۵ واحدی به کار روزانه خود پایان داد.
تولیدی2//// رشد ۸ هزار واحدی شاخص بورس
به گزارش پول نیوز، شاخص بورس در اولین روز از معاملات هفته ۵ تیر ۱۴۰۰ با رشد ۲۰ هزار و ۷۲۸ واحدی (۱.۷ درصد) در سطح ۱ میلیون و ۲۳۳ هزار واحد قرار گرفت. اما شاخص کل هم‌وزن با رشد ۴۰۲۳ واحدی (۱.۰۷ درصد) همراه شد و سطح ۳۸۰ هزار و ۹۰۳ واحد را ثبت کرد. شاخص فرابورس نیز ۱۵۱ واحد رشد کرد. «شستا»، «فولاد»، «اخابر» و «تاپیکو» چهار نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص بورس داشتند و «ومدیر»، «شپنا» و «غکورش» هم سه نماد پرتراکنش بودند. «آریا»، «صبا» و «غصینو» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص فرابورس داشتند «شصدف»، «لطیف» و «رافزا» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند. ارزش معاملات بورس ۶۳۰۰ میلیارد تومان و ارزش معاملات فرابورس نیز ۲۲۰۰ میلیارد تومان بود.

در جریان معاملات روز پس از آن شاخص کل بورس با افزایش ۴ هزار و ۷۴۷ واحدی به یک میلیون و ۲۳۸ هزار واحد رسید. اما شاخص کل (هم‌وزن) امروز نیز مثبت بود و با یک هزار و ۴۱۷ واحد افزایش به ۳۸۲ هزار و ۳۲۶ واحد رسید. معامله‌گران در بازار سرمایه ۸۶۰ هزار و ۷۵۷ معامله به ارزش ۷۲۹۱ میلیارد تومان انجام دادند. نماد‌های شستا، تاپیکو، جم، نوری و خودرو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند. نماد‌های فولاد، فملی و شپنا نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. اما شاخص فرابورس تقریبا ثابت بود و روی ۱۷ هزار و ۷۶۷ واحد ماند. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس هم ۳۲۷ هزار و ۶۱۲ معامله به ارزش ۲۱۵۷ میلیارد تومان بود. نماد‌های غصینو، دماوند، ذوب و سمگا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند. نماد‌های صبا، ارفع و فرابورس نیز بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص فرابورس داشتند.

شاخص کل بورس در معاملات روز ۷ تیر ۱۴۰۰ با رشد ۵ هزار و ۲۶۱ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۴۳ هزار و ۷۴۸ واحد رسید. شاخص کل فرابوس نیز ۳۱ واحد رشد کرد و در سطح ۱۷ هزار و ۷۹۹ واحد قرار گرفت. همچنین شاخص هم وزن با افت ۱۱۶ واحدی در سطح ۳۸۲ هزار و ۲۵۰ واحدی ایستاد. در جدول پرتراکنش‌ترین نماد‌های بورس ومدیر صدرنشین است و شستا و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز گدنا، لطیف و رافزا پرتراکنش‌ترین نماد‌ها هستند. قیمت سهام تمام نماد‌های گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» (مثل وتجارت، وبصادر، وسینا، وبملت، ونوین و وپارس) افزایش یافت. ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۲۱ هزار و ۸۶۴ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز یکشنبه ۱۳۱ درصد افزایش یافته است. البته از این میزان بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان معادل ۶۴ درصد به معاملات اوراق مشارکت اختصاص دارد. همچنین ارزش معاملات خرد با افت ۲ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۷ هزار و ۲۷ میلیارد تومان رسید. در پایان معاملات ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز یکشنبه ۴۰ درصد کاهش یافت و در رقم ۴۱۶ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۱۸ درصد افزایش یافت و هزار و ۲۷۳ میلیارد تومان شد.

شاخص کل بورس تهران در معاملات روز پس از آن بیش از ۷ میلیارد و ۱۷۱ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۴۳۴ میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۴۰ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۴ هزار و ۷۲۷ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۴۸ هزار و ۵۳۹ واحد قرار گرفت. بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، توسعه معاون و فلزات و معدنی و صنعتی گل گهر شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پالایش نفت اصفهان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند. بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۷۹۳ میلیون ورقه به‌ارزش ۴ هزار و ۲۴۹ میلیارد تومان در ۳۵۱ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۶۴ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۹۶۴ واحد قرار گرفت. در این بازار هم بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های بیمه دی، ویتانا و مدیریت انرژی تابان هور بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

شاخص کل بورس تهران در معاملات روز چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰ با رشد ۸ هزار و ۴۰۰ واحدی در سطح یک میلیون و ۲۵۶ هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد ۱۶۰۰ واحدی به ۳۸۴ هزار و ۱۸۰ واحد رسید. شاخص فرابورس نیز سبزپوش شد و به ۱۸ هزار و ۸۷ واحد را ثبت کرد. ارزش معاملات بورس به حدود رقم ۵۸۰۰ میلیارد تومان رسید، ارزش معاملات فرابورس نیز ۲۶۰۰ میلیارد تومان بود. بورس تهران توانست با رشد بیش از ۸ هزار و ۴۰۵ واحدی به کار روزانه خود پایان دهد. ارزش معاملات روزانه بازار بیش از ۵ هزار و ۸۴۴ میلیارد تومان بود و ارزش روز بازار به بیش از ۵ هزار و ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید. شاخص کل هم وزن با افزایش ۱۶۵۰ واحد به رقم ۳۸۴ هزار و ۱۸۰ واحد رسید.
 

با رشد این هفته بازار بورس، باید دید در هفته آینده چه سرنوشتی در انتظار سهامداران است.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: