پول نیوز عملکرد بازار سرمایه در دومین هفته از خرداد ماه را بررسی کرد؛
کد خبر: ۳۵۱۳۷۸
۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
0
شاخص بورس در جریان معاملات آخرین روز از هفته با ثبت رشد ۸ هزار واحدی مواجه شد.
تولیدی1//// شاخص بورس ۸ هزار واحد رشد کرد
به گزارش پول نیوز، در پایان معاملات روز شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ شاخص کل بورس پس از رشد ۳۰هزار و ۷۳۱واحدی شاخص کل (۲.۷درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۱۳۹هزار واحدی قرارگرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۶درصدی مواجه شد. آخرین قیمت ۱۸۲نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۹۴نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند. حقیقی‌ها امروز حدود ۵۰۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. نماد‌های «ثبهساز»، «کویر»، «وبملت»، «ولپارس»، «پتایر»، «خساپا» و «فاراک» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نماد‌های «چخزر»، «غگیلا»، «وپویا»، «فتوسا»، «وسپهر»، «سبزوا» و «بکهنوج» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند. ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به بیش از سه هزار و ۵۳۰میلیارد تومان رسید.

در پایان معاملات روز پس از آن نیز، شاخص کل بورس پس از رشد ۱۷هزار و ۳۷۷واحدی شاخص کل (۱.۵درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۱۵۶هزار واحدی قرارگرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۰۲درصدی مواجه شد. آخرین قیمت ۶۰نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۳۸نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند. حقیقی‌ها امروز بیش از۲۱۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. نماد‌های «غزر»، «خودرو»، «فملی»، «فولاد»، «خساپا»، «ثبهساز» و «برکت» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نماد‌های «فگستر»، «چخزر»، «فتوسا»، «غگیلا»، «کزغال»، «کرمان» و «ذوب» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند. ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به بیش از چهار هزار و ۹۴۰میلیارد تومان رسید.

شاخص کل بورس در پایان معاملات روز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ پس از افت ۱۰هزار و ۹۶۳واحدی شاخص کل (۰.۹درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۱۴۵هزار واحدی قرارگرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۶درصدی مواجه شد. آخرین قیمت ۳۸نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۷۹نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند. حقیقی‌ها حدود ۵۵۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. نماد‌های «شپنا»، «غزر»، «برکت»، «خودرو»، «خساپا»، «غکورش» و «شتران» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نماد‌های «فگستر»، «فتوسا»، «چخزر»، «کزغال»، «غگیلا»، «کرمان» و «ذوب» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند. ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به بیش از سه هزار و ۲۴۵میلیارد تومان رسید.

شاخص بورس در معاملات روز پس از آن بیش از پنج میلیارد و ۷۴۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۱ هزار و ۷۵۴ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۶۲۷ واحد کاهش به ۳۸۱ هزار و ۳۶۹ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۵۰ واحد افت به ۲۴۶ هزار و ۴۵ واحد رسید. شاخص بازار اول پنج‌هزار و ۵۳۳ واحد و شاخص بازار دوم پنج هزار و ۶۴۹ واحد کاهش داشتند. علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۵۰۲ واحد، گروه دارویی برکت (برکت) با ۱۷۲ واحد، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) با ۱۴۵ واحد، صنعت غذایی کورش (غکورش) با ۱۲۹ واحد، نفت پارس (شنفت) با ۱۲۱ واحد، تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۱۱۳ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری استان گیلان (وسگیلا) با ۷۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۷۳ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری البرز (والبر) با ۷۳ واحد، فولاد امیرکبیر کاشان (فجر) با ۵۹ واحد و پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) با ۵۸ واحد، تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند. در مقابل بانک ملت (وبملت) با ۷۶۰ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۶۷۴ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۵۱۶ واحد، ایران‌خودرو (خودرو) با ۴۰۷ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با۴۰۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۳۵۰ واحد، سایپا (خساپا) با ۲۸۸ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۵۳ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۲۴۳ واحد و بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۲۰۱ تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. نماد صنعت غذایی کورش (غکورش)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، صنعتی زر ماکارون (غزر)، بهساز کاشانه تهران (ثبهساز)، سایپا (خساپا)، ایران خودرو (خودرو) و فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) نماد‌های پُرتراکنش قرار داشتند. گروه فرآورده نفتی هم در معاملات روز سه شنبه صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۳۸ میلیون و ۵۷۲ هزار برگه سهم به ارزش دو هزار و ۸۷۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بورس در آخرین روز از هفته ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ با صعود بیش از ۸ هزار واحدی و شاخص هم‌وزن افزایش بیش از ۶۸۰ واحدی را ثبت کرده است. فولاد، فارس، شپنا مثبت‌سازان اصلی شاخص بورس بوده‌اند. درفرابورس با افزایش حدود ۶ واحدی شاخص رو به رو هستیم و نماد‌های وهور #آریا و ذوب بیشترین تاثیر مثبت را داشته‎‌اند. فرآورده‌های نفتی، فلزات اساسی و خودرو به ترتیب با ارزش معاملات ۴۱۱ میلیارد تومان، ۳۱۱ میلیارد تومان و ۲۵۴ میلیارد تومان برترین صنایعی هستند که بیشترین حجم معاملات را داشته‌اند. در یک جمع بندی می‌توان گفت، شاخص کل بورس در حالی رشد ۸ هزار واحدی را تجربه کرد که تعطیلات هفته آتی یکی از ریسک‌های خریداران در لحظات پایانی بازار محسوب می‌شد. همین موضوع باعث افزایش عرضه در دقایق پایانی بازار در روز چهارشنبه شد.

با افت و خیز‌های این هفته بازار بورس، باید دید در هفته آینده چه سرنوشتی در انتظار سهامداران است.
 
 
 

گزارش از سحر گلی زاده

 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: