کد خبر: ۳۵۱۱۱۴
۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
0
مدیر عامل بانک صنعت و معدن: این بانک طی هفت سال گذشته ۱۶۰ هزار میلیارد ریال به تکمیل و رفع موانع تولید طرحهای تولیدی استان خراسان رضوی اختصاص داده است.

اختصاص ۱۶۰ هزار میلیارد ریال به طرحهای استان خراسان رضوی

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز،حسین مهری كه به استان خراسان رضوي سفر كرده بود، روز شنبه هشتم خردادماه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی گناباد و بجستان كه با حضور تني چند از اعضاي هيأت مديره و مدير استاني اين بانك و فرماندار و مسؤلان استاني و صنعتگران و معدنکاران این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: از طرح هايي كه با تسهيلات اين بانك در دست احداث است، 14 طرح به بهره برداری رسیده و 8 طرح با پیشرفت فیزیکی ۳۰ تا ۹۵ درصدی در حال اجراست.

وی افزود: مهمترین اولویت این بانک توزیع متوازن تسهیلات، متناسب با ظرفیتهای منطقه ای در کشور است.

مهري خطاب به صنعتگران و كارآفرينان اين استان گفت: بدون شک در جبهه جنگ اقتصادی نابرابر که به دلیل فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم هاي ظالمانه دشمنان است، شما صنعتگران و معدن کاران نقش بسیار مهمی داشته و دارید و از یکایک شما عزیزان قدرداني مي كنيم.

وي حضور پررنگ در انتخابات پيش رو را موجب نمایش اقتدار بیشتر ملت ايران دانست و يادآور شد: شركت در انتخابات 1400 بار ديگر نشان مي دهد ملت و دولت ايران هرگز از هم جدا نبوده و نيستند و حمايت مردم هميشه در صحنه از دولت خدمتگزار زمينه را براي آباداني و توسعه اقتصادي و صنعتي كشور عزيزمان فراهم خواهد كرد.

وی خاطرنشان كرد: در جلسات امروز با نمايندگان و مسؤلان شهرستان گناباد، ۳1 طرح كه دارای مشکل و نیازمند حمایت مالی هستند، مطرح شدند؛ همچنين تقاضاهای تسهیلاتی مشتریان در شهرستان بجستان نيز در 30 مورد مطرح و مقرر گرديد اين طرح ها در جلسه با نمايندگان و صنعتگران و معدن كاران توسط كارگروهي كه به رياست فرماندار اين شهرستان ها تشكيل شده و نمايندگاني از بانك در آن حضور خواهند يافت بررسي شده و طرح هايي كه متقاضي آنها داراي اهليت و صلاحيت بوده و از توجيه فني، اقتصادي و مالي لازم برخوردار باشند، تحت حمايت همه جانبه بانك قرار گيرند.

در ادامه مهری ظرفیتهای شرکتهای دانش بنیان در مسیر توسعه و رونق اشتغال و کارآفرینی را یادآور شد و از همراهی و حمایت این بانک از طرحهای فناورانه خبر داد.

دكتر علي خورسنديان عضو هيأت مديره بانك صنعت و معدن كه در جلسه حضور داشت، مطالبي را در رابطه با بانكداري ديجيتال بيان نموده و خدمات و محصولات جديد اين بانك را معرفي كرد و اعلام داشت: از صنعتگران و معدن كاران اين شهرستان ها مي خواهيم تا از اين خدمات نوين براي سهولت در انجام تراكنش ها و فعاليت هاي مالي و بانكي خود استفاده كنند.

وي اظهار داشت: امروزه اجراي بانكداري ديجيتال يك ضرورت اجتناب ناپذير است كه خوشبختانه بانك صنعت و معدن در اين زمينه اقدامات خوبي را به انجام رسانده كه مي تواند پاسخگوي نياز مشتريان باشد.

بيژن اسدی معاون نظارت، حقوقی و وصول مطالبات اين بانك نيز كه در جلسه فوق حضور داشت، درخصوص تقاضاهای مطرح شده عنوان داشت: درخصوص صنایع تبدیلی کشاورزی و درخواستهای واحدهای صنعتی امکان بررسی در بانک میسر می باشد تا با حضور متقاضيان و تشکیل جلسه های کارشناسی، ضوابط کلی بانک تشریح و پس از بازدید از محل طرح ها، پرونده های مشتریان مورد پذیرش قرار گیرد.

وي افزود: تسهیلات حوزه معدن به جهت تأمين تجهيزاتي مانند خرید بیل مکانیکی و بولدوزر و کامیون و ... نیز از دو طریق لیزینگ صنعت و معدن و توافق نامه 3 جانبه قابل بررسی می باشد.

فرماندار گناباد هم با اشاره به ظرفیتهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی این شهرستان گفت: از مجموع ۱۶ طرح گناباد که در قالب مثلث توسعه اقتصادی طی سه سال گذشته مورد توجه قرار گرفته به جز یک مورد بقیه با پیشرفت فیزیکی نزديك به 100 درصدی در حال اجرا هستند و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند.

حامد قربانی افزود: پنج واحد تولیدی تعطیل شده در گناباد با حمایتهای دولت طی یک سال گذشته دوباره به چرخه تولید بازگشتند.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: با موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت و با توجه به ظرفیتهای اقتصادی موجود، اکتشاف پهنه فولادی این شهرستانها توسط شرکت فولاد چادرملو در آینده نزدیک آغاز می شود.

محمد صفایی افزود: همچنین طرح فروسيلیس به عنوان یک مگاپروژه با اعتبار 5 هزار میلیارد ریال در گناباد در حال اجراست و برای تکمیل طرح نیمه تمام سیمان این شهرستان هم طی هفته آینده سرمایه گذار جذب می شود.

در ادامه اين سفر مديرعامل و هيأت همراه وي از شرکت فرآورده های دیرگداز ایران و همچنین طرح توسعه اين شرکت که در بانك صنعت و معدن براي تسهيلاتي به مبلغ 800 میلیارد ریال مورد پذیرش قرار گرفته و در مرحله تصویب می باشد، بازديد كردند.

مهري همچنين ضمن مراجعه به شهرستان تربت حیدریه از طرح نیروگاه سیکل ترکیبی برق راشد تربت حیدریه بازدید به عمل آورد.

نیروگاه سیکل ترکیبی برق راشد تربت حیدریه با ظرفیت تولید 546 مگاوات برق با تسهيلات 201 ميليون يورويي بانك صنعت و معدن از طریق شرکت مپنا (پیمانکار پروژه) در دست اجرا می باشد كه داراي پیشرفت فيزيكي 24 درصد مي باشد و پیش بینی مي شود در اردیبهشت ماه سال 1401 فاز اول شرکت به بهره برداری رسیده و وارد مدار توليد شود.

مديرعامل اين بانك و هيأت همراه در مسیر برگشت از تربت حیدریه به مشهد نيز از طرح مجتمع فولاد تربت حیدریه كه با تسهيلات ارزي به مبلغ 55 ميليون يورو و تسهيلات ريالي به ميزان 500 ميليارد ريال از سوي بانك صنعت و معدن و با ظرفیت تولید 1.45 میلیون تن ذوب (فولاد سازی) و 1.8 میلیون تن آهن اسفنجی در دست اجرا می باشد. بازدید نمودند.

گفتني است، شهرستان گناباد با جمعیت بالغ بر 93 هزار نفر دارای يك شهرک صنعتی و دو ناحیه صنعتی می باشد. بزرگترین واحد فعال در شهرک صنعتی شهرستان گناباد شرکت چینی تقدیس و پس از آن شرکت فرآورده های دیرگداز ایران می باشد. به لحاظ صنعتی شهرستان دارای 175 واحد صنعتی می باشد. به لحاظ معدن 20 درصد معادن استان در شهرستان گناباد واقع گردیده و عمده معادن شهرستان کانه های غیرفلزی نظیر سیلیس و کائولن و ... می باشد و در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی نیز شهرستان گناباد رتبه دوم استان را دارا می باشد.

شهرستان بجستان نيز با جمعیت بالغ بر 32 هزار نفر دارای يك شهرک صنعتی می باشد. از مجموع 33 پروانه معدن صادره 42 درصد (16 معدن) فعال و 58 درصد (17 معدن) غیرفعال می باشد. تعداد 30 پروانه بهره برداری صنعتی نيز در اين شهرستان صادر گردیده که 25 واحد صنعتی فعال و 5 واحد صنعتی غیرفعال می باشد. در حال حاضر اشتغال واحدهای صنعتی اين شهرستان بالغ بر 324 نفر می باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: