کد خبر: ۳۵۰۳۳۹
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
0
حدود ۸۳۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال سفته و برات در سال ۹۹ در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با سال قبل ۲۹.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

فروش سفته و برات 29 درصد رشد را تجربه کرد

 

به گزارش پول نیوز، براساس آمار بانک مرکزی حدود ۹۰ میلیارد و ۵۰۰ ریال سفته و برات در شهر تهران در اسفندماه ۱۳۹۹ فروخته شد که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴.۸ درصد و ۸۶.۹ درصد افزایش یافت. حدود ۸۳۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال سفته و برات در سال ۹۹ در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با سال قبل ۲۹.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

طبق آمار شعبه واخواست دادگستری استان تهران در اسفندماه ۱۳۹۹ معادل یکهزار برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۲۹۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در شهر تهران واخواست شد. در این ماه شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۱۲۰.۹ و ۱۵۹.۶ رسید که در مقایسه با ماه قبل هر دو شاخص مذکور به ترتیب ۱۰.۴ درصد و ۱۲۳.۸ درصد افزایش داشت و نسبت به ماه مشابه سال قبل از لحاظ تعداد ۱۴۷.۲ درصد و از لحاظ مبلغ ۲۰۶.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در اسفندماه ۱۳۹۹ بـه عـدد ۱۳۲ رسید. عدد شاخص مذکور در اسفندماه ۱۳۹۸ معادل ۱۰۶.۴ بوده است. در سال ۱۳۹۹ معادل ۷ هزار و ۹۰۰ بـــرگ ســـفته و برات به مبلغی معادل ۲۳۵۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در شهر تهران واخواست گردید.

در این دوره متوسط شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۸۲.۱ و ۱۰۶.۳ رسید که نسبت به سال قبل از لحاظ تعداد ۴.۶ درصد و از لحاظ مبلغ ۲۳.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در سال ۱۳۹۹ به عدد ۱۲۹.۴ رسید. عدد شاخص مذکور در سال ۱۳۹۸ معادل ۱۰۹.۸ بوده است.

 

فروش سفته و برات 29 درصد رشد را تجربه کرد

منبع: ایلنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: