کد خبر: ۳۴۹۸۰۴
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
0
به دلیل ماهیت جدید بیت کوین و گاهی بازارهای غیرنقدی، بهای آن می تواند در یک دوره زمانی کوتاه به صورت پیش بینی نشده ای افزایش و یا کاهش یابد. در نتیجه، نگهداری پس انداز با بیت کوین در حال حاضر توصیه نمی شود.
تولیدی/// بیت کوین و تزلزل در بازار رمز ارزها
به گزارش پول نیوز، به دلیل اقتصاد نوپای بیت کوین، ماهیت جدید آن و گاهی بازارهای غیرنقدی، بهای بیت کوین می تواند در یک دوره زمانی کوتاه به صورت پیش بینی نشده ای افزایش و یا کاهش یابد. در نتیجه، نگهداری پس انداز با بیت کوین در حال حاضر توصیه نمی شود. به بیت کوین به صورت یک سرمایه ی در معرض ریسک زیاد، نگاه کنید و به هیچ وجه پولی را که توانایی باختن آن را ندارید، با بیت کوین پس انداز نکنید. اگر قرار باشد از طریق بیت کوین به شما چیزی پرداخت شود، سرویس های بسیاری هستند که می توانند آن مبلغ را بر حسب ارز محلی، به شما پرداخت نمایند.
 
هر گونه تراکنشی با بیت کوین، برگشت پذیر نیست. فقط شخص دریافت کننده می تواند مبلغ را مسترد کند. این به آن معناست که باید مراقب باشید و با افراد و سازمانهایی که می شناسید و یا کسانی که اعتبارشان بر شما محرز شده است، وارد معامله شوید. کسب و کارها باید درخواستهای پرداختی را که به مشتری های خود نشان میدهند، کنترل نمایند. بیت کوین می تواند اشتباههای چاپی را تشخیص داده و معمولاً به شما اجازه ارسال پول به یک آدرس اشتباه را نمی دهد. ممکن است در آینده، سرویس های اضافی دیگری هم بوجود آیند که گزینه ها و حفاظت بیشتری برای مصرف کننده فراهم نمایند.
 
برای حفظ حریم شخصی شما در بیت کوین، قداماتی انجام شده است. تمام تراکنشهای بیت کوینی بصورت عمومی و دائمی روی شبکه دخیره می شود. این به آن معناست که هر کسی می تواند تراز و تعاملات مربوط به هر آدرس بیت کوینی را ببیند. اما با وجود این، هویت هر کاربر در ورای یک آدرس، ناشناخته می ماند تا زمانی که اطلاعات در حین انجام یک خرید یا سایر شرایط دیگر، آشکار شود. به همین دلیل است که از آدرسهای بیت کوینی، فقط یکبار باید استفاده کرد. همواره به یاد داشته باشید که به منظور حفاظت از پولتان، مسئولیت انجام کنشهای درست، بر عهده خود شماست.
بیت کوین که از هفته‌های گذشته به جز یک روز قیمتی کاهشی داشت دیروز نیز سیر نزولی به خود گرفت. طبق پیش بینی کارشناسان بازار ارز دیجتال با کاهش قیمت بیت کوین و نبود ثبات قیمتی در این نوع رمز ارز و ورود آن به اصلاح قیمتی ارز‌های خرد همسو نیز کاهشی خواهند شد.
 
هر تراکنش بیت کوینی معمولاً چند ثانیه به طول می انجامد و تایید همین تراکنش از ده دقیقه پس از آن شروع می شود. در خلال این مدت، تعامل مجاز بوده و ممکن است برگشت پذیر هم باشد. کاربران فریبکار می کوشند تا تقلب کنند. اگر نمی توانید منتظر تایید باشید، کارمزد تراکنش اندکی را تقاضا کرده و یا از سیستم آشکارسازی تعاملات ناامن، که می تواند امنیت را بالا ببرد، استفاده کنید. برای مبالغ بالاتر مثلاً 1000 دلار امریکا، منطقی است که برای 6 تاییدیه و یا بیشتر صبر نمایید. هر تاییدیه می تواند خطر تراکنش معکوس را بطور تصاعدی، کاهش دهد.
 
بیت کوین ارز جدیدی است که فعالانه در دست توسعه است. هر چند که با افزایش استفاده از آن، میزان آزمایشی بودن بیت کوین کمتر می شود ولی باید بخاطر بسپرید که بیت کوین یک نوآوری جدید است و ایده هایی را میکاود که قبلاً هرگز به آنها نپرداخته بودند. بنابراین هیچکس نمی تواند آینده بیت کوین را پیش بینی کند.

حال که بخش عمده‌ای از سرمایه گذاران سمت و سوی سرمایه گذاری بر روی بازار ارز‌های دیجیتال را پیش گرفته اند در چنین شرایطی باید مواظب داد و ستد‌های خود در این بازار مجازی باشند چرا که با کاهش قیمت بیت کوین نباید اقدام به خرید سایر ارز‌ها خرد مجازی کنند، زیرا روند کنونی تا ثبات قیمتی، روندی نزولی است و احتمال زیان سرمایه گذاران را در کوتاه مدت برای آن‌ها در این بخش دارد.

در این میان قیمت بیت‌کوین،  حدود ۵۶ هزار دلار در حال معامله بود و کانال ۵۶ هزار دلاری را از دست داد.

البته بیت کوین برخلاف افت قبلی خود، رشد اندک قیمت را تجربه کرد، بطوری که بیت کوین که روز قبل تا ۵۴،۱۱۲ (پنجاه و چهار هزار و یکصد و دوازده) رسیده بود، با ۰۵ می ۲۰۲۱ - با رشد ۱.۲۳ درصدی به ۵۴،۷۸۹ (پنجاه و چهار هزار و هفتصد و هشتاد و نه) رسید.

قیمت این ارز مجازی نسبت به ۷ روز پیش ۲.۷۲ درصد رشد کرده است. با احتساب افت قیمتی که بیت کوین اخیرا داشت قیمت ارزش بازار آن به ۱.۰۵ تریلیون دلار افت کرده است.

برخلاف بیت‌کوین، اما اتریوم به عنوان دومین ارز بازار از نظر ارزش کل ۶.۳۵ درصد رشد کرد و به ۳۳۴۲ دلا رسید.
 
ارزش این ارز مجازی نسبت به هفته پیش ۳۱ درصد رشد کرده است. باینانس کوین هم در معاملات امروز ۳ درصد رشد کرد و به ۶۵۶ دلار در هر توکن رسید، اما ریپل ۸ درصد افت قیمت داشت و ۱.۴۷ دلار داد و ستد شد.

شگفتی معاملات باج‌کوین بود که ۱۵ درصد رشد کرد و قیمت آن از ۴۴ سنت عبور کردو این ارز مجازی طی هفته گذشته ۶۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

به طور کلی ارزش بازار ارز‌های مجازی در جهان طی ۲ روز گذشته حدود ۱.۴۹ درصد کاهش یافته است.

در این رابطه امیر بیات، عضو انجمن بلاک چین گفته است: تا زمانی که قیمت بیت کوین به سطح قیمتی ۴۸ هزار دلار نرسد و این سقف مقاومت را نشکند اصلا نباید انتظار ریزش قیمت‌ها را در بین رمز ارز‌ها پیش بینی کرد، اما چنانچه قیمت بیت کوین طی ۲۰ روز آینده با رشد مواجه و سقف ۶۸ هزار دلاری مقاومت را بشکاند بی تردید رسیدن قیمت آن تا ۱۰۰ هزار دلار دور از انتظار نیست، اما اگر به محدوده ۶۸ هزار دلار نرسد بیت کوین برای اصلاح قیمت با سقوط شدید قیمت همراه خواهد شد و تا ۳۰ هزار دلار هم امکان ریزش دارد.

وی با بیان اینکه با ریزش قیمت بیت کوین و رسیدن آن به محدوده ۳۰ هزار دلار بی تردید همه رمز ارز‌ها ۲ تا سه برابر در بازار سقوط خواهند کرد افزود: اصلاح قیمت بیت کوین همیشه بازار رمز ارز‌ها را ریزشی می‌کند در چنین شرایطی اگر قیمت بیت کوین در مسیر اصلاح قیمت بریزد تمام رمز ارز‌ها نیز خواهند ریخت.

وی ادامه داد: هر روند صعودی دربازار یک روند نزولی را دارد و این موضوع نیز در بازار سرمایه کشورمان نیز تجربه شد، اما به نظر می‌رسد بیت کوین هنوز به محدوده ریزش سنگین نرسیده است.
 
وی ادامه داد: اکنون سایر رمز ارز‌های موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری در بازار به نسبت بیت کوین دارند طوری که اتریوم طی چند مدت اخیر حدود ۳۰ درصد رشد کرده است، اما چنانچه بیت کوین به محدوده ۳۲ هزار دلار برسد شاهد سقوط سنگین همه رمز ارز‌ها را در بازار خواهیم بود.

بنا به این گزارش، بازار رمز ارز‌های مجازی مدتی است برای سرمایه گذاران داغ است، اما این بازار هرچند در مواقعی سود‌های جذابی را برای سرمایه گذاران رقم زده است، اما معلوم نیست آینده این بازار به کجا ختم شود چرا که این بازار بازار نامشخصی است و احتمال دارد به یک باره قیمت آن بریزد و سرمایه سرمایه گذاران را نابود کند؛ بنابراین کارشناسان تاکید دارند؛ فعالان این بازار باید با علم و آگاهی و کسب مشاوره از خبرگان به این بازار مجازی که هویت مشخصی ندارد و معامله آن در کشور به صورت رسمی انجام نمی‌شود وارد شوند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: