کد خبر: ۳۴۹۷۸۵
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
0
رئیس جمهور گفت: من به عنوان رئیس دولت اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده و اگر همه با هم و متحد باشیم به زودی تحریم برداشته می‌شود.

به گزارش پول نیوز، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: امیرالمومنین علیه السلام به همه فرزندان خود گفت اگر در این ضربت جان‌ به جان تسلیم کردم فقط باید قاتل من قصاص شود و این راه و رسم زندگی مولای متقیان به ما نشان داد که باید افراط و تفریط را کنار بگذاریم؛ لذا همه ما در جامعه دوست و برادر هستیم و نباید با هر بهانه کوچکی مسائل را بزرگ کنیم، همه ما مسلمان و تابع انقلابی و برای سرافرازی کشورمان تلاش می‌کنیم.

وی افزود: گزارشی روز یکشنبه از سوی سازمان برنامه و بودجه درباره اقدامات دولت در سال ۹۹ به دست بنده رسید و طبق آن سال گذشته یکی از سخت‌ترین سال‌های تاریخ ایران بوده است.

روحانی بیان کرد: در سال ۹۹ اتکا به نفت و میعانات در بودجه ۲ درصد و فرآورده‌های آن حدود ۶ درصد بوده است که مجموع آن ۸ درصد می‌شود؛ این امر در تاریخ ایران و از زمانی که نفت به اقتصاد ما وارد شد بی سابقه است.

رئیس جمهور گفت: آن‌هایی که دولت را مورد نقد قرار می‌دهند به این نکات توجه کنند که اتکای دولت به نفت و مهارت آن فقط ۲ درصد بوده است.

وی گفت: مرز‌های ما در اوایل سال ۹۹ بسته شد و کرونا و تحریم مشکلات بسیاری ایجاد کرد؛ چند روز پیش برنامه‌ای در صدا و سیما پخش شد که کارشناس آن می‌گفت دولت هر وقت بودجه کم می‌آورد از بودجه عمرانی برمی‌دارد، البته ممکن است چنین باشد، اما در سال ۹۹ در حوزه بودجه عمرانی با بیشتر از میزان مصوب را عملیاتی کردیم؛ به عنوان مثال بودجه عمرانی ۸۸ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که ما حدود ۹۲.۱ هزار میلیارد تومان به آن عمل کردیم.

روحانی تاکید کرد: در تحریم و کرونا نباید می‌توانستیم که به حقوق بگیران و بازنشستگان کمک کنیم، اما بیشترین کمک به این قشر در سال گذشته صورت گرفت، به طوری که کارمندانی که حقوق آن‌ها از ۴ میلیون تومان کمتر بود، ۵۳ درصد در سال ۹۹ افزایش حقوق داشتند.

وی ادامه داد: همچنین افرادی که حقوقشان زیر ۶ میلیون تومان بود ۴۵ درصد و افراد دارای حقوق ۶ میلیون تا ۱۰ میلیون تومان نیز ۳۴ درصد اضافه حقوق داشتند.

روحانی تاکید کرد: بنابراین در طول شش الی ۷ ماه گذشته ۳۴ درصد افزایش حقوق توسط دولت اعمال شد و برای حقوق بازنشستگان نیز همسان سازی و افزایش مستمری صورت گرفت. طبق گزارشی که امروز به دست بنده رسید افرادی که در سال ۹۸ یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان مستمری دریافت می‌کردند در فروردین امسال ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان حقوق گرفتند که تقریباً حقوق آن‌ها دو و نیم برابر اضافه شده است.

وی بیان کرد: همچنین کسانی که کمتر از ۳۰ سال و حدود ۲۰ سال خدمت کرده‌اند، حدود ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی دریافت کرده‌اند؛ بنابراین ما نسبت به بازنشستگان و کارمندان اقدامات خوبی را در سال ۹۹ انجام دادیم.

 پرداخت ۱۸۰ هزار میلیارد تومان یارانه معیشتی در سال ۹۹ 

رئیس جمهور کشورمان افزود: در سال گذشته مبالغی تحت عنوان یارانه و کمک معیشتی به مردم پرداخت شد؛ مجموع این مبلغ ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

روحانی اظهار کرد: ۲۸ هزار میلیارد تومان به عنوان وام و ۷۶ هزار میلیارد تومان برای کسب و کارهای دارای سختی در سال ۹۹ پرداخت شد و نزدیک ۳۰ هزار میلیارد تومان برای کرونا پرداخت کردیم که مجموع این پرداختی‌ها به ۶۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. دولت در حد توان خود و شبانه‌روز به فکر مردم بوده، تلاش کرده و اقدامات مهمی را انجام داده بنابراین لازم است از همه کسانی که به ملت خدمت کرده‌اند، سپاسگزاری شود و همواره تلاش شده که زندگی مردم در این ایام سخت بچرخد.

روحانی گفت: بخش‌هایی مثل واگذاری سهام دولتی وجود دارد که قرار بود دوازده میلیارد آن را بفروشیم و مشکلات خود را در بوجه حل کنیم که به جای آن سی و پنج هزار میلیارد فروختیم.

وی افرود: در سال ٩٩ از لحاظ رشد اقتصادی، اکثر کشور‌های جهان رشد منفی داشتند و متاسفانه ما هم در مجموع رشد منفی داشتیم. در بخش صنعت، کشاورزی حرکت بزرگی شده است، یکی از بخش‌های خدمات دچار مشکل شده بود ولی بخش‌های دیگر، تلاش شده است؛ اقتصاد و زندگی مردم علی‌رغم همه‌ی سختی‌ها چرخیده است. این‌ها یک گزارش کوتاهی از آنچه در روز یک‌شنبه در جلسه هیئت وزیران مطرح شده است.

روحانی اظهار کرد: قولی که به مردم دادیم این است که در این ماه‌های پایانی دولت، همچنان اهدافمان که رفع تحریم، مهار کرونا، بهبود معیشت، تکمیل و اتمام طرح‌های نیمه تمام را دنبال کنیم. بانک مرکزی وظیفه مهمی بر دوش دارد و کار بزرگی انجام می‌دهد؛ اینکه قیمت دلار کاهش پیدا می‌کند به معنای بالارفتن ارزش پول ملی، کاهش تورم و خرید اجناس با قیمت عادلانه‌تر توسط مردم است، روز‌های آینده هم این مسیر ادامه پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در زمینه تحریم، کاری که مذاکره کننده‌ها در وین انجام دادند، بزرگ بوده است، حالا طرف مقابل اگر به طور کامل به قانون عمل کند، روند زود تمام می‌شود؛ کار ما در چارچوب و حرکت درستی در حال انجام است و مسیر ما، مسیر صحیح و درستی است. به ملت شریف ایران عرض می‌کنم که مردم ثمره ایستادگی خود را در وین مشاهده می‌کنند. اگر گزارش درست باشد، دغل کاری نشود، جناح بازی نشود و ما گزارش را درست به گوش مردم برسانیم، نشان دهنده عظمت ملت ایران است؛ طرف‌های ما در برجام فهمیدند که راهی جزء اجرای قانون، تعهدات و قطعنامه ٢٢٣١ ندارند، این پیروزی دولت در ماه‌های پایانی است.

رئیس جمهور افزود: به عنوان رئیس دولت به مردم اعلام می‌کنم که تحریم شکسته شده است و اگر همه متحد باشیم، به زودی تحریم برداشته می‌شود و طرف ما می‌داند که راهی جز عمل به قانون، تعهدات و موافقتنامه وجود ندارد. همه امروزه در جهان می‌گویند که راهی جز اجرای کامل برجام برای صلح و امنیت منطقه و جهان وجود ندارد، البته رژیم دغل کاری مثل صهیونیست‌ها حرفی بزنند، مهم نیست، اما دنیا امروز هم صدا و یک صدا بوده که بسیار مهم است.

در ماه‌های آینده به راحتی واکسن کرونا وارد می‌کنیم

رئیس جمهور گفت: ما در مسیر واکسن کرونا، قدم بسیار مهمی برمی‌داریم. وزارت بهداشت و درمان با همه توان این بار را بر دوش گرفته است، شرکت‌های خصوصی به میدان آمدند و ما به راحتی می‌توانیم که در ماه‌های پیش رو، میلیون‌ها واکسن را در کشور وارد کنیم و این واکسن‌ها تزریق شود. اگر همه دست به دست هم دهیم و دست بخش خصوصی را برای واردات واکسن باز بگذاریم، همه‌ی افرادی که به خاطر سن، بیماری زمینه‌ای در خطر هستند، واکسن خواهند زد یعنی گروه یک، دو و بخشی از گروه سه تا پایان تیرماه واکسن خواهند زد.

وی ادامه داد: واکسن داخلی هم به میدان می‌آید و واکسن خارجی آماده است و امیدواریم که ده‌ها میلیون دوز در هفته‌های آینده در اختیار مردم قرار بگیرد. بانک مرکزی علی‌رغم اینکه در تامین ارز خود مشکل دارد، اما در زمینه واکسن اعلام کرده است که بدون درنگ پول را پرداخت می‌کنم؛ بنابراین ما پای قول خود در زمینه کرونا و تحریم تا امروز بودیم و تا لحظه آخر خواهیم ماند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: