کد خبر: ۳۴۵۵۸۸
۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
0
تدوین و اجرای نظام سطح بندی مراکز در سه محور اساسی سطح بندی خدمات بستری، سطح بندی مراکز درمانی سرپایی و سطح بندی تجهیزات پزشکی پیشرفته به منظور برقراری عدالت در دسترسی بیمه شدگان به خدمات مورد نیاز یکی از مهمترین اقدامات معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی در سالجاری است.

درمان بیش از 93 هزار بیمار کرونایی در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، همزمان با آغاز دهه مبارک فجر، همه ساله سازمان تامین اجتماعی مهمترین اقدامات در حوزه های مختلف را به اطلاع بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان گرامی می رساند. در این گزارش به مهمترین عملکرد سازمان تامین اجتماعی در حوزه درمان در 9 ماه منتهی به آذر سالجاری می پردازیم.

توسعه فن آوری اطلاعات در راستای تسهیل و روان سازی فعالیت های مرتبط با ذینفعان نظیر برنامه نسخه الکترونیک، تدوین ضابطه مدیریت تعارض منافع در بخش درمان و ارسال به مبادی ذی ربط به منظور اخذ تایید، مدیریت بحران و برنامه ریزی جهت مقابله با اپیدمی ویروس کرونا در بخش درمان سازمان تامین اجتماعی را می توان از مهمترین این اقدامات برشمرد.

همچنین، در شش ماهه سال جاری تعداد 378 مرکز درمانی ملکی شامل 70 بیمارستان، 5 مرکز جراحی محدود، 5 مرکز دندانپزشکی مستقل، 83 پلی کلینیک تخصصی، 121 درمانگاه تخصصی ، یک مرکز طب سالمندان و 90 درمانگاه عمومی به جمعیت بیمه شده سازمان تامین اجتماعی خدمات درمانی ارائه کرده است.

بر این اساس، بیش از 43 میلیون ،مراجعه سرپایی به مراکز درمانی ملکی در شش ماهه اول سال جاری انجام شده است که بیش از 23 میلیون از این مراجعات، دریافت خدمت ویزیت از پزشکان عمومی، دندانپزشک، متخصص و فوق تخصص بوده است.

بر اساس این گزارش، بیش از 302 هزار نفر در شش ماهه اول سال جاری در بیمارستان ها و مراکز جراحی محدود سازمان تامین اجتماعی بستری و خدمت دریافت کرده اند و بیش از 174 هزار مورد جراحی در مراکز بستری در شش ماهه اول سال جاری انجام شده است.

بیش از 55 هزار زایمان در شش ماهه اول سال جاری در 61 بیمارستان ملکی انجام پذیرفته است که 43 درصد آنها به روش سزارین انجام پذیرفته است.

پذیرش و ارائه خدمات کلینیکی، پاراکلینیکی و بستری به بیش از 93 هزار بیمار بستری مبتلا به بیماری ویروس کرونا از بهمن سال 1398 تاکنون در مراکز بستری مراکز درمانی ملکی را می توان از مهمترین اقدامات سازمان تامین اجتماعی در سالجاری برشمرد.

ساماندهی و عدالت در پرداخت مطالبات موسسات طرف قرارداد دانشگاهی و غیر دانشگاهی، نیازسنجی، احصاء عناوین و تدوین شرح خدمات و انتظارات اولویت‌های پژوهشی معاونت درمان و اجرای فعالیت های پژوهشی در حوزه معاونت درمان شامل اجرای طرح های پژوهشی منتخب، مشارکت فعال در جلسات کمیته پژوهشی و مدیریت دانش سازمان، ایجاد بانک اطلاعاتی پژوهشگران درحوزه سلامت و شناسایی رویه‌ها، فرآیندهای نیازمند بهبود حوزه درمان و مشارکت در اجرای برنامه‌های بهبود از دیگر اقدامات سازمان تامین اجتماعی در راستای خدمتگزاری به بیمه شدگان است.

از دیگر اقدامات مهم معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی در سالجاری می توان به ارزیابی زیرساخت راه اندازی واحد بازتوانی قلبی در بیمارستان های منتخب سازمان، اجرای پایلوت موفق برنامه نرم افزار بانک خون و پیگیری جهت پیاده سازی آن در بخش بانک خون واحدهای آزمایشگاهی تمامی مراکز بیمارستانی ملکی، بررسی وضعیت فعالیت مراکز درمانگاهی از نظر شیفت و ساعت فعالیت، بازخوانی سالیانه تجهیزات پزشکی سرمایه ای و صدور مجوزهای خرید مربوطه، نیازسنجی و صدور مجوز خرید تجهیزات پزشکی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و راهبری و اجرای برنامه های عملیاتی نظیر تامین تجهیزات پزشکیHigh Tech ، تجهیزات پزشکی تصویربرداری )ارتقاء آنالوگ به دیجیتال(و تامین آمبولانس های مراکز درمانی تابعه، ادامه استاندارد سازی بخش های اورژانس، LDR و CSSD بیمارستانهای منتخب ، پیشگیری از حریق و... اشاره کرد.


راه اندازی دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس در بیمارستان های خاتم الانبیا (ص)گنبد و بیمارستان زاهدان در راستای به روزآوری تجهیزات و امکانات تشخیصی درمانی، توسعه سامانه کمیسیون ها و شوراهای پزشکی و پزشکان معتمد، راه اندازی بایگانی الکترونیک متمرکز مدارک پزشکی، آرا و اسناد مرتبط با کمیسیونهای پزشکی ، طراحی الگوی مراقبت و ارزیابی سلامت سالمندان و تشکیل پرونده سلامت سالمندان و اجرای آزمایشی آن در 3 مرکز درمانی شهر تهران با رویکرد اجرای ویزیت جامع سالمندی و پایش مستمر سطح سلامت سالمندان تحت پوشش و برنامه ریزی جهت راه اندازی کلینیک های فشارخون و دیابت در مراکز ملکی از دیگر اقدامات مهم سازمان تامین اجتماعی در حوزه درمان است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: