کد خبر: ۳۴۱۷۱۶
۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
0
شرکت بیمه تجارت‌نو، ایستگاه نخست سال‌جاری را با بدرقه خوب وچشمگیر شاخص‌های مهم مالی به سمت ایستگاه دوم وپایانی ۹۹ ترک کرد.
بدرقه با شکوه تجارت‌نو با شاخص‌های مهم مالی در نیمه نخست سال‌جاری
به گزارش پول نیوز، ازسال ۹۹ به واسطه پیوند با شیوع جهانی ویروس کرونا و تاثیرات مخرب آن برستون فقرات اقتصادبه عنوان یکی ازسخت‌ترین سال‌ها یاد می‌شود چرا که بسیاری از شاخص‌های مهم اقتصادی تحت تاثیر فشار‌های گوناگون این ویروس جهانی کمرخم کرده اند.

برخلاف این جریان اما، مرور روند فعالیت‌های شرکت بیمه تجارت‌نودر نیمه ابتدایی امسال نشان می‌دهد که این شرکت با سرعتی بیش ازگذشته رکورد‌های جدید را درکارنامه کاری خود به ثبت می‌رساند.

از رشد ۱۱۳۵ درصدی درتحقق سود خالص این شرکت درنیمه نخست سال‌جاری گرفته تا رشد ۱۱۳۷ درصدی درسود خالص هرسهم و دست آخرهم رشد۱۱۰۰ درصدی درسود عملیاتی این شرکت.

با یک محاسبه سرانگشتی این نتیجه به دست می‌آید که بیمه تجارت‌نو تنها در سه شاخص مهم مالی درنیم‌سال نخست سال‌جاری بیش از سه هزار درصد رشد را به نمایش گذاشته است.

بر این اساس برآورد می‌شودکه شرکت بدون کوچکترین اصطکاکی در مسیر از پیش ترسیم شده خواهد توانست تا پایان سال جاری ۳۰۰ میلیارد تومان سود خالص بسازد.

اما آیا این همه داشته‌های ارزشمند شرکت بیمه تجارت‌نو در شرایط فعلی است؟

شرکتی با نرخ بازده دارایی ۱۴ درصدی که رقبای مهم و قدیمی خودرا با همه سختی‌ها ازسر راه برداشته و درصدر جدول ۱۵ شرکت اسم و رسم دار دیگر، ایستاده است.

نرخ بازده حقوق صاحبان سهام این شرکت هم طبق بررسی‌ها در رتبه بالایی قرارداشته و همچنان تلاش درمسیر کاهش این فاصله با سایر رقبا درجریان است.

ناگفته نماند که در بررسی وضعیت صورت‌های مالی سال گذشته ۲۸ شرکت بیمه‌ای فعال صنعت بیمه کشور، رتبه چهارم بالاترین سود خالص هرسهم هم به بیمه تجارت نو رسید.

اما روند بازدهی سهام این شرکت در تالارشیشه‌ای بورس دردوره مورد بررسی چگونه بود؟

واقعیت این است که بهای هرسهم بیمه تجارت نوهمگام با سایر شرکت‌های بورسی از ابتدای سال جاری با رشدی موزون ازرقم ۵ هزار ریال به رقم ۱۰ هزار ریال درخلال تیرماه سال‌جاری رسید.

درنیمه دوم تیرماه و پس از ارائه صورت‌های مالی و بر گزاری مجمع عمومی سالیانه شرکت، قیمت هر سهم “بنو” رشد چمشگیری را به نمایش گذاشت و با وجود سقوط شاخص کل در میانه مردادماه، بهای هر سهم این شرکت همچنان با یک ضرب آهنگ متعادل به رشد خود ادامه داد.

رشد قابل توجه دردارایی شرکت، رشد چشمگیر حق بیمه تولیدی، افزایش درآمد از محل سرمایه گذاری مناسب، کسب رتبه‌های اول تا سوم درشاخص‌های مهم صنعت بیمه و تداوم این موفقیت‌ها از مهمترین دلایل رشد سهام بیمه تجارت‌نو در بازار سرمایه بوده است.

به عبارتی رشد ۷۰۰ درصدی قیمت سهام بیمه تجارت‌نو در مدت زمان شش ماهه امسال بی‌دلیل نبوده و بیانگر حقایق مهمی است که در پس توفیقات روز افزون شرکت بیمه تجارت‌نو نهفته است.

نتیجه چنان تلاشی ارزش بازار این شرکت ۴ ساله بیمه‌ای در بازار سرمایه را به ۶۲۰۰ میلیارد تومان رسانده است.

باید باور داشت که “بنو” بدون توقف به کسب و سود دهی بیشتر می‌اندیشد.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: