کد خبر: ۳۳۷۲۹۵
۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱
0
برنامه ابلاغی تامین و توزیع کود‌های یارانه‌ای به شرکت خدمات حمایتی حدود سه میلیون تن کود را در بر می‌گیرد که دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن آن کود‌های ازته و ۶۰۰ هزار تن کود‌های فسفاته و پتاسه است.

به گزارش پول نیوز، مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی گفت: وزارت جهاد کشاورزی تبعات ناشی از افزایش قیمت کود را طی چند گزارش به اطلاع مجامع تصمیم گیر و نهاد‌های مربوطه رسانده است.

حمید رسولی اظهار داشت: در حال حاضر کود‌های وارداتی که ۱۵ درصد از برنامه تامین و توزیع کود را شامل می‌شود با تغییر تخصیص ارز از رسمی به نیمایی با افزایش قیمت مواجه شده اند که بدون شک این افزایش قیمت، تاثیرخود را به روی محصولات نهایی کشاورزی خواهد گذاشت و بر این اساس وزارت جهاد کشاورزی تبعات این افزایش قیمت را پیش بینی و به اطلاع تصمیم گیران رسانده، اما با توجه به شرایط کشور این موضوع مورد قبول قرار نگرفت.

وی ادامه داد: برنامه ابلاغی تامین و توزیع کود‌های یارانه‌ای به شرکت خدمات حمایتی حدود سه میلیون تن کود را در بر می‌گیرد که دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن آن کود‌های ازته و ۶۰۰ هزار تن کود‌های فسفاته و پتاسه است.


آقای رسولی افزود: دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن کود‌های ازته که عمده آن را کود اوره تشکیل می‌دهد و ۸۰ درصد میزان مصرف کشاورزان است شامل افزایش قیمت نیستند و همچنان با قیمت‌های سال قبل در اختیار بهره برداران قرار می‌گیرد.


مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی ادامه داد: از ۶۰۰ هزار تن باقیمانده ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تن کود‌های سوپرفسفات ساده است که در داخل تولید می‌شود و پنج درصد مصرف کشاورزان را تشکیل می‌دهد که این بخش نیز شامل افزایش قیمت نمی‌شود و با قیمت قبلی در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.


آقای رسولی تاکید کرد: باقیمانده میزان که ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار تن کود وارداتی است و ۱۵ درصد مصرف کشاورزان را تشکیل می‌دهد تا پایان سال گذشته برای واردات، ارز رسمی دریافت می‌کردند که این ارز حذف شده و به ارز نیمایی تغییر پیدا کرده است و بر این اساس قیمت آن نیز متناسب با تغییر قیمت ارز تخصیصی افزایش می‌یابد.


وی با اشاره به این که کود‌هایی که شامل افزایش قیمت می‌شوند سوپرفسفات تریبل، سوپرپتاسیم و کلروپتاسیم هستند اظهار داشت: قیمت این کود‌ها برای کشاورزان افزایشی حدود چهاربرابری خواهد داشت.


مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تدابیری که اندیشیده می‌شود این افزایش قیمت کمترین تاثیر را به روی محصولات نهایی تولیدکشاورزان بگذارد.

کمبودی برای تامین کودکشاورزان وجود ندارد


معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که کمبودی برای تامین کود کشاورزان وجود ندارد خاطرنشان کرد: بخشی از کود‌های وارداتی در حال بارگیری و حمل است، بخشی به بندر امام و بندرعباس رسیده، برخی هم در کشتی‌های مختلف در حال حمل به کشور هستند و هیچ دغدغه‌ای بابت تامین کود‌های وارداتی بر طبق برنامه پیش بینی شده تا پایان سال وجود ندارد.


آقای رسولی خاطرنشان کرد: در حوزه کود‌های داخل کشور نیز مشکلی نیست و بر طبق برنامه به موقع به دست کشاورزان می‌رسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: