May 2021 18 / سه‌شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۳۳۷۲۸۸
۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
0
توسعه شناخت مدیران و کارکنان بانک از قوانین و مقررات همسو باسیاست ارتقای شفافیت و سلامت سازمانی در بخش تعاون کشور در مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون اجرایی شده است.

به گزارش  گروه بانک و بیمه پول نیوز ،مدیر مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون : اهمیت و تدابیر این مرکز بروزرسانی اطلاعات مدیران و کارکنان از قوانین و مقررات بانکی می باشد .

کریم میرزاخانی مدیر مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون با اعلام خبر تدوین و عملیاتی نمودن سیاست و برنامه آموزش و یادگیری مقررات، آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها گفت: توسعه شناخت مدیران و کارکنان بانک از قوانین و مقررات همسو باسیاست ارتقای شفافیت و سلامت سازمانی در بخش تعاون کشور در مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون اجرایی شده است.

آموزش قوانین و مقررات بانکی موجب ارتقای سلامت سازمانی می‌گردد

مدیر مرکز آموزش و پژوهش در این رابطه اشاره کرد: افزایش آگاهی و دانش مدیران و کارکنان بانک از قوانین و مقررات جاری می‌تواند سازوکار مطلوبی برای کاهش و حذف خطاهای غیرعمدی سرمایه انسانی و درنتیجه ارتقای شفافیت و سلامت سازمانی باشد.

وی ضمن تبیین اهداف طراحی چنین سازوکاری در مرکز آموزش و پژوهش از قبیل توسعه فرهنگ قانون‌گرایی، قانون محوری، بهبود سلامت سازمانی، اهتمام عملی به شفافیت، نهادینه نمودن مفاد دستورالعمل‌ها، مقررات ابلاغی و بخشنامه‌ها در اندیشه و عمل مدیران و کارکنان، تأکید نمود: سلامت سازمانی و فساد اداری دو بعد معکوس هستند که توسعه یکی با کاهش و حذف دیگری همراه خواهد بود و مرکز با طراحی چنین سازوکار آموزشی به دنبال توسعه سلامت سازمانی و بهبود شفافیت و کاهش اشتباهات سرمایه انسانی در سطح بانک از مسیر یادگیری می‌باشد.

میرزاخانی خاطرنشان کرد: در تدوین چنین سیاستی، الزامات واحدهای نظارتی و بالادستی همانند بانک مرکزی و گزارش‌ها و نظرات مشورتی واحدهای نظارتی بانک، دغدغه‌های مدیران ارشد بانک و حوزه بازرسی مدنظر قرارگرفته است.

وی بابیان این مطلب که تلاش شده است تا بخشنامه‌های پرکاربرد باهدف ضرورت یادگیری مقررات، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی ابلاغ‌شده داخلی و بانک مرکزی ج.ا.ا موردتوجه بیشتری قرار گیرد خاطرنشان کرد: پوشش نیازهای آموزشی جامعه هدف، کاهش دغدغه‌های اعلام‌شده از سوی واحدهای نظارتی بانک، رعایت مقررات توسط همکاران و افزایش اثربخشی حرفه‌ای ازجمله اهداف در این اولویت‌های آموزشی به شمارمی آید.

مدیر مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون با اشاره به برنامه‌های آموزشی با رویکرد مذکور در سال جاری به‌عنوان یک سیاست کلی اضافه نمود: در سال جاری موضوعاتی چون سیاست اعتباری سال 1399، دستورالعمل آیین‌نامه اجرایی اعتباری بانک، دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌نامه، دستورالعمل اجرایی امهال مطالبات بانک، دستورالعمل تأیید صلاحیت و نحوه تغییرات اعضای کمیته‌های ریسک، حسابرسی داخلی و رعایت قوانین و مقررات (تطبیق) مؤسسات اعتباری، دستورالعمل سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار، اصول آزمون بحران از انتشارات کمیته نظارت بانکی بال، مدیریت ریسک اعتباری در بانک‌ها و مؤسسات مالی توسعه‌ای، آیین‌نامه پیشگیری از انباشت مطالبات غیر جاری بانکی، دستورالعمل شناسایی درآمد مؤسسات اعتباری، دستورالعمل محاسبه سرمایه نظارتی و کفایت سرمایه مؤسسات اعتباری و بسیاری از حوزه‌ها و زمینه‌های دیگر در قالب برنامه‌های آموزش و یادگیری دنبال شده است.

میرزاخانی پرداختن به مؤلفه‌ها و متغیرهایی چون سلامت و شفافیت در مدیریت آموزش و یادگیری کارکنان را از عوامل توسعه برند و شهرت بانک خواند و بیان کرد: بسیاری از ریسک‌های مطرح در نظام بانکی ازجمله ریسک شهرت، ریسک سرمایه انسانی، ریسک مالی و غیره با چنین سازوکاری مدیریت خواهد شد.

مدیر مرکز آموزش و پژوهش با اشاره به اینکه فرایندهای آموزش و یادگیری در مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون مطابق استانداردهای روز دنیا طراحی و مدیریت می‌شود گفت: سیاست کلی در مرکز آموزش و پژوهش این است که با توسعه دامنه عمل برنامه‌های آموزش و یادگیری مطابق استانداردها، ریسک‌های مرتبط با سرمایه انسانی مدیریت و سلامت سازمانی به‌عنوان نتیجه آن در بانک به مرحله ظهور و بروز می‌رسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: