کد خبر: ۳۳۵۲۷۳
۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
0
صندوق‌های خانوادگی می‌توانند در چارچوب طرح اندوخته خانواده مهر ایران قابليت پرداخت وام به اعضاي خود را دو برابر کنند.

موجودی صندوق خانوادگی خود را دو برابر کنید!

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز این بانک با هدف حمایت از صندوق‌هاي خانوادگي و سازماندهي بهينه آنها و تشويق عموم مردم به مشارکت جمعي و تقويت بنيه مالي خانواده‌ها، طرح اندوخته خانواده مهر ايران را ارائه کرده است.

در این طرح، مانند صندوق‌های رایج در میان خانواده‌ها، اعضا با پرداخت سهم اندوخته ماهانه و تجميع مبالغ خرد علاوه بر پس‌انداز، به‌واسطه هم‌افزايي و حمايت بانک، از تسهيلات قرض‌الحسنه بهره‌مند مي‌شوند.

بر خلاف روال مرسوم در صندوق‌های خانوادگی که صرفاً از محل سهم اندوخته اعضا اقدام به پرداخت مبالغ تجمیعی به اعضا مي‌شود، در اين برنامه بانک با هم‌افزايي مالي از طريق پرداخت تسهيلات قرض‌الحسنه حمايتي، ميزان دريافتي افراد صندوق را تا دو برابر افزايش مي دهد.

مدل اول طرح اندوخته خانواده مهر ایران

اعضا می‌توانند در یکی از چهار گروه تعیین شده حسب درخواست متقاضیان و بر حسب تعداد افراد خانواده اعم از بستگان درجه یک و... شرکت کنند. مبلغ سهم اندوخته در ابتدای دوره حسب نظر متقاضیان تعیین مي‌شود و پس از تعيين مبلغ سهم اندوخته، اين مبلغ در طول دوره ثابت خواهد بود.

این طرح برای صندوق‌هایی با هر تعداد افراد قابل تدوين است. مدت زمان پرداخت سهم اندوخته توسط اعضا، ۱۰ مرحله به‌صورت مستمر و ماهانه است. شروع پرداخت تسهیلات بانک از ماه سوم پس از دریافت سهم اندوخته ماه سوم تمام اعضا است و به‌صورت ۱۰ فقره تسهیلات در ۱۰ ماه متوالی به عضو یا اعضای معرفی شده پرداخت مي‌شود.

مبلغ تسهیلات پرداختی بانک در هر ماه به این صورت محاسبه می‌شود: دو برابر مبلغ سهم اندوخته ماهانه ضرب‌در تعداد اعضا. مدت زمان بازپرداخت تسهیلات بانک ۲۲ ماه بوده که دو قسط مربوط به پرداخت کارمزد و ۲۰ قسط جهت بازپرداخت تسهیلات است.

در صورت عدم برداشت مجموع مبالغ مربوط به سهم اندوخته دریافتی اعضا، امکان اعطای تسهیلات مجدد مانند شرايط قبلي امکان‌پذير است. اما در صورت عدم تمايل به ادامه همکاري، پس از اتمام پرداخت سهم اندوخته تمام اعضا در طول ۱۰ ماه، هر یک از اعضا می‌تواند با تسویه تسهیلات نسبت به دريافت سهم اندوخته خود اقدام کند. در صورت تمايل هر يک از اعضا نيز استمرار همکاري به‌صورت فردي و مطابق شرايط قبلي امكان‌پذير است.

کارمزد تسهیلات پرداختی از محل سهم اندوخته اعضا، ۲ درصد و از محل منابع حمایتی بانک ۴ درصد است. به هر یک از اعضا، حداکثر دو نوبت تسهیلات، از محل اندوخته اعضا و از محل منابع بانک اعطا م‌شود.

مدل دوم طرح اندوخته خانواده مهر ایران

تمام صندوق‌های خانوادگی و نظایر آن با هر تعداد عضو، می‌توانند در مدل دوم طرح اندوخته خانواده مهر ايران شرکت و از مزاياي هم‌افزايي بانک به ميزان دو برابر بهره‌مند شوند.

مبلغ حق عضویت در ابتدای هر ماه حسب نظر اعضای صندوق تعیين مي‌شود. بديهي است اولين حق عضويت انتخابي به‌عنوان سقف مبلغ در نظر گرفته شده و قابل افزايش براي ماه‌هاي بعد نيست. مبلغ حق عضويت در ابتداي هر ماه توسط مدير صندوق (سرگروه) مشخص مي‌شود و اعضا موظف به واريز آن جهت تأمين موجودي صندوق مربوطه حداکثر تا روز دهم هر ماه هستند.

تعداد و مدت پرداخت حق عضویت تا پرداخت تسهیلات به تمامی اعضا به‌صورت مستمر و ماهانه بوده و این مدت با توجه به تعداد اعضا يا ميزان تسهيلات متغيّر است. شروع پرداخت تسهيلات به معرفي‌شدگان، پس از واريز حق عضويت تمامي اعضا در هر ماه، تا ميزان دو برابر مجموع آورده اعضا، به عضو یا اعضای معرفی شده و پس از تکمیل مدارک و در پايان هر ماه خواهد بود.

مدت زمان بازپرداخت تسهیلات پرداختی از محل طرح اندوخته خانواده مدل دوم، ۳۶ ماه که سه قسط برای کارمزد و ۳۳ قسط اصل مبلغ تسهیلات است. کارمزد تسهیلات پرداختی از محل سهم اندوخته اعضا دو درصد و از محل منابع حمایتی بانک چهار درصد است.

مبالغ واریزی مربوط به حق عضویت هر عضو، پس از تسویه کامل تسهيلات دريافتي مدل دوم اندوخته خانواده مهر ايران در سررسيد قابل برداشت خواهد بود. هر يک از اعضا در صورت تمايل به تسويه زودتر از موعد، مي‌توانند پس از بازپرداخت ۷۵ درصد اقساط تسهیلات اعطایی به‌صورت متوالی ماهانه و پس از تسويه کامل مانده بدهي تسهيلات دريافتي، مبلغ حق عضويت واريزي خود را برداشت کنند يا از تسهيلات مشابه مطابق سياست اعتباري بانک استفاده کنند.

حداقل مبلغ حق عضویت انتخابی جهت واریز ماهانه ، یک میلیون ریال است. حداکثر تسهیلات اعطايي به هر فرد نيز ۲۰۰ میلیون ریال از محل منابع بانک و ۲۰۰ میلیون ریال از محل اندوخته اعضا جمعاً ۴۰۰ میلیون ریال خواهد بود.

تسهیلات مدل دوم اندوخته خانواده مهر ایران، در قبال یک ضامن معتبر پرداخت می‌شود و براي تمامي معرفي‌شدگان، داشتن ساير ضوابط و مقررات جاري بانک براي اعطاي اين تسهيلات الزامي است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: