ثبت جایگاه نخست شاپرک به نام «پرداخت»؛
کد خبر: ۳۳۳۶۱۸
۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
0
جایگاه برتر شرکت «به پرداخت ملت» در حوزه تراکنش های شاپرک و همچنین، برنامه های شرکت برای حفظ موقعیت فعلی خود، نوید روزهای روشنی را به سرمایه گذاران می دهد.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، مجوز افزایش سرمایه 107 درصدی شرکت «به پرداخت ملت» از سوی سازمان بورس صادر شد تا پس از تصویب در مجمع فوق العاده، سرمایه اسمی خود را به رقم 3 هزار میلیارد ريال برساند.


مبلغ 850 میلیارد ريال معادل 55 درصد از افزایش سرمایه مذکور از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و 700 میلیارد ريال دیگر از محل سود انباشته استفاده خواهد شد.


لازم به ذکر است که «به پرداخت ملت» هم اکنون با سرمایه یک هزار و 450 میلیارد ريال، سود انباشته 3 هزار و 754 میلیارد ريالی دارد.


هیئت مدیره شرکت پیش بینی کرده در صورت انجام افزایش سرمایه در سال 99 به سود خالص 3 هزرار و 767 میلیارد ريالی دست یابد؛ در غیر این صورت مقدار سود به 3 هزار و 118 میلیارد ريال تنزل خواهد کرد. سود خالص تحقق یافته در سال 98 حدود 3 هزار و 9 میلیارد ريال بود.

«به پرداخت ملت» کوتاه نمی آید

 

از آنجا که بخشی قابل ملاحظه‌ای از افزایش سرمایه مذکور از محل سود انباشته و به صورت سهام جایزه است، شرکت در این افزایش سرمایه برای سهامداران جذابیت مطلوبی دارد.


نگاهی به عملکرد «به پرداخت ملت» در 3 ماه سپری شده از سال 99 نشان می دهد که درآمدزایی شرکت روند تندتری نسبت به گذشته دارد.


این شرکت در این مدت 6 هزار و 141 میلیارد ريال درآمد کسب کرد؛ در حالی که در مدت مشابه سال قبل 4 هزار و 161 میلیارد ريال درآمد داشت و به این ترتیب، بهار 99 در مقایسه با بهار 98 رشد 48 درصدی را به معرض نمایش می گذارد.


بیشترین درآمد «پرداخت» از محل خدمات شارژ حاصل می شود و کارمزد تراکنش دومین ممر درآمدی محسوب می شود.


همان‌گونه که ملاحظه می کنید، مبلغ درآمدها به صورت ماهانه بیشتر از ماه های سال قبل است و نشان می دهد که سال 99 نیز روند رو به رشد شرکت در امر درآمدزایی و سودآوری ادامه خواهد داشت.

«به پرداخت ملت» کوتاه نمی آید

 

آن چه که «به پرداخت ملت» را از سایر شرکت های PSP متمایز می کند، حفظ جایگاه نخست به دوره های متمادی در حوزه تراکنش های شاپرک است.


این شرکت مدت ها است که بیشترین سهم از نظر تعداد و مبلغ تراکنش از درگاه شاپرک را از آن خود کرده است. بر اساس گزارش های موجود، در اردیبهشت ماه، «به پرداخت ملت» از نظر تعداد تراکنش ها سهم 22.2 درصدی دارد و 26.4 درصد از مبالغ تراکنش از درگاه این شرکت انجام می گیرد.

«به پرداخت ملت» کوتاه نمی آید

«به پرداخت ملت» کوتاه نمی آید


اختلاف سهم مبلغی بیش از 8 درصدی بین دو شرکت نخست بازار، نقش شرکت «به پرداخت ملت» را در میزان ارزش ريالی تراکنش های پرداخت کارت را به خوبی نشان می دهد.


با این اوصاف و با توجه به برنامه های شرکت در زمینه توسعه فعالیت ها و سهم بازار، به نوعی می توان گفت که رشد درآمدهای «به پرداخت ملت» در سال های آتی تضمین شده است و می تواند جزو سرمایه گذاری های مطمئن و سودآور در بازه زمانی بلندمدت باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: