کد خبر: ۳۳۳۵۷۸
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
0
وزیر کشور با بیان اینکه شرایط ناشی از شیوع کرونا، رکود جهانی و استمرار و تشدید تحریم‌های ظالمانه شرایط سختی برای کشور ایجاد کرده است، گفت: پایه امنیت کشور رضایت‌مندی و حضور همدلانه مردم است و باید در مسیری حرکت کنیم که از امنیت کشور، خون شهدا و آزادی‌های قانونی صیانت شود.
به گزارش پول نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست استانداران منطقه چهار، معاونین وزارت کشور و استانداران ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان و همدان اظهار کرد: مسائل اجتماعی با مسائل اقتصادی، سیاسی و امنیتی پیوستگی عمیقی دارد؛ باید توجه توأمان به همه ظرفیت‌های استانی داشت و با فعال کردن همه قابلیت‌های موجود در مناطق، توسعه پایدار را در استان‌های کشور رقم بزنیم.

وزیر کشور در سخنان خود در این جلسه، دغدغه فعال شدن مناطق را دارای اهمیت و در وزارت کشور دارای سابقه پیگیری در طول سال های اخیر برشمرد و گفت: باید موضوع فعال کردن مناطق را در سلسه مراتب نظام اداری جا بیندازیم و با این نگاه بتوانیم به حرکت در مسیر توسعه متوازن کشور دست یابیم.  

توسعه هر منطقه متناسب با خصیصه‌های فرهنگی و تاریخی آن باشد
رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه توسعه باید متناسب با خصیصه‌های فرهنگی و تاریخی هر منطقه باشد، ادامه داد: ظرفیت‌ها و امکانات می‌توانند در ارتباط معنادار با هم در ارتقای شاخصه‌های توسعه موفق عمل کنند.  

وی افزود: در شرایط اتخاذ رویکرد منطقه‌ای در روند توسعه کشور، هر منطقه می‌تواند مسئولیت، هویت، اختیار و همچنین مزیت نسبی پیدا کند و ابزارهای لازم را برای توسعه به کارگیرد.  

رئیس شورای امنیت کشور با اظهار اینکه بیش از یک سال از دوران فعالیت دولت دوازدهم باقی مانده و شرایط ناشی از شیوع کرونا، رکود جهانی و استمرار و تشدید تحریم‌های ظالمانه شرایط سختی برای کشور ایجاد کرده است، گفت: پایه امنیت کشور رضایت‌مندی و حضور همدلانه مردم است و باید در مسیری حرکت کنیم که از امنیت کشور، خون شهدا و آزادی‌های قانونی صیانت کنیم.

وزیر کشوربا بیان اینکه برای استمرار و ارتقای جلب رضایت‌مندی مردم باید طرح‌های مرتبط با امنیت، معیشت و سلامت مردم را محور برنامه‌ریزی‌ها قرار بگیرد، تاکید کرد که تقویت حضور بخش خصوصی برای عملیاتی‌سازی طرح‌های اقتصادی ضروری است و باید از توان این بخش برای توسعه مناطق کمک بگیریم.

سند جامع توسعه برای مناطق کشور تدوین شود
رحمانی فضلی پیشنهاد کرد که سند جامع توسعه برای هر یک از مناطق کشور تدوین شود که طبق این سند، چشم انداز، اهداف، برنامه ریزی و در نهایت اقدام و عمل در هر یک از مناطق مشخص شود.

وزیر کشور تصریح کرد: طبق این سند توسعه ای، در هر منطقه، هر یک از استان‌ها، متولی یک محور در توسعه متوازن منطقه است و باید بتواند با فعال سازی ظرفیت‌ها و نگاه جامع و فرابخشی، روند توسعه استان و منطقه را به پیش ببرد.

موضوع اربعین از دیگر مسائلی بود که وزیر کشور در این نشست به آن اشاره کرد و گفت: اربعین علاوه بر آثار و برکات بسیار مهم معنوی و آیینی که دارد، با توجه به حضور و مشارکت همه جانبه مردم مناطق سراسر کشور، ظرفیت بزرگی برای توسعه منطقه ای است و باید در این حوزه، امکان حضور حداکثری توان و ظرفیت بخش خصوصی تسهیل شود.

رحمانی فضلی با تاکید بر تدوین برنامه جامع گردشگری در هر یک از مناطق، اظهار داشت: باید پیشران های توسعه در مناطق شناسایی دقیق شود تا همه ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در استان‌ها فراهم شود.

وزیر کشور با مهم دانستن موضوع آمایش سرزمینی در کشور گفت: باید بر مبنای گزارش‌های آمایش استانی، مقدمات تدوین آمایش‌های سرزمینی در مقیاس منطقه ای فراهم شود.

وی به با اشاره به موضوع آب به عنوان یکی از مسائل فرا استانی، گفت: در رویکرد منطقه ای، باید با مدیریت بهینه منابع آب و مدیریت مؤثر مصرف آن با رویکرد فرااستانی، هماهنگی های لازم انجام شود تا شاهد هیچ هدررفتی در این حوزه نباشیم.

رحمانی فضلی با مرور شرایط کشور از حیث شرایط تحمیل شده ناشی از تحریم‌ها و تشدید آن و زمینه‌های مثبت موجود برای غلبه بر دشمنی‌های نظام سلطه خاطرنشان کرد: در این عرصه امسال می‌تواند یوم الفصل باشد چرا که دشمن با همه قدرت برای زمینگیر کردن ملت ایران به میدان آمده و در مقابل هم ملت ایران و خدمتگزاران ملت با تمام توان در برابر این دشمنی‌ها ایستاده اند و باید با وحدت و هم نظری مقابل دشمن ایستادگی و از ایران، انقلاب اسلامی و منافع ملی دفاع کنیم.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: