کد خبر: ۳۳۲۴۹۷
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
0
مدیر کل تامین اجتماعی استان چهارمحال وبختیاری گفت: برخی از افراد در شهرها و روستاها فاقد هرگونه پوشش بیمه اجتماعی هستند که سازمان تامین اجتماعی بر اساس قانون و مقررات موجود این قابلیت را دارد که انواع گروهها با گزینه های مختلف را تشــویق به بیمه پردازی کند.

تعمیم بیمه پردازی به گروههای مختلف


به گزارش  گروه بانک و بیمه پول نیوز ، غلامرضا محمدی افزود:بیمه های خویش فرما و پوشش سهل و آسان آن، با ارقام متفاوت حق بیمه ایــن امکان را برای همگان فراهم می ســازند تا بتوانند خدماتی را از سازمان تامین ا جتماعی دریافت کنند که در این خصوص می توان به بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد، بیمه زنان خانه دار و بیمه دانشجویان با نرخهای مختلف حق بیمه ، اشــاره کرد.

 

وی با اشاره به نرخهای گوناگون حق بیمه مشاغل آزاد،زنان خانه دار و دانشجویان اظهار داشت:یکی از نرخهای حق بیمه مشاغل آزاد بیمــه بازنشســتگی و فــوت بعد از بازنشســتگی بــا نرخ 12 درصــد حق بیمه است و متقاضی میتواند از خدمات و مزایای بازنشستگی و مستمری فوت بعد از بازنشستگی برخوردار شود. یعنی زمانی که طبق ماده 76 قانون تامین اجتماعی حائز شرایط سنی و سابقه ای شود، می تواند درخواست بازنشستگی کند. در صورتی که بیمه شده مذکور پس از بازنشستگی فوت کند، برای خانواده اش مستمری بازماندگان در نظر گرفته می شود و در این حالت کلیه بازماندگان واجد شــرایط (همســر، فرزندان و پدر و مادر)تا زمانی که شرایط لازم را دارند میتوانند از مستمری و کلیه خدمات درمانی ســازمان با توجه به پرداخت حق سرانه درمان بهره مند شوند.


محمدی ادامه داد : یکی دیگر از نرخهای حق بیمه مشاغل آزاد ، زنان خانه دار و دانشجویان بیمــه بازنشســتگی و فوت قبل و بعد بازنشســتگی با نرخ 14 درصد است که در این نــوع از بیمه در صورت فوت بیمه شده اصلی چه قبل و چه بعد از بازنشســتگی، بازماندگان وی می توانند از مستمری و خدمات درمانی با توجه به پرداخت حق سرانه درمان برخوردار شوند.


وی بیمــه بازنشســتگی، فــوت و ازکارافتادگی با نــرخ 18 درصد حق بیمــه را یکی دیگر از نرخهای حق بیمه مشاغل آزاد، زنان خانه دار و دانشجویان دانست و گفت:در این نوع از بیمه متقاضی می تواند از خدمات مستمری بازنشستگی و فوت و ازکارافتادگی غیرناشی از کار برخوردار شود .


محمدی افزود: بیمه شدگان مشاغل آزاد،دانشجویان و زنان خانه دار با نرخ های متفاوت اشاره شده می توانند با پرداخت سرانه درمان از خدمات درمانی تامین اجتماعی نیز بهره مند شوند لیکن دانشجویان و زنان خانه دار چنانچه تحت تکفل پدر و مادر یا همسر بیمه شده تامین اجتماعی باشند می توانند کماکان بدون پرداخت سرانه درمان از خدمات دفترچه درمان نیز بهره مند شوند.

تعمیم بیمه پردازی به گروههای مختلف

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: