کد خبر: ۳۳۰۰۳۴
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
0
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا و نبود کشش در بازار، قیمت میوه و سبزی در ماه رمضان نوسانی ندارد.

ثبات قیمت میوه و سبزی در ماه رمضان+ جدول

 

به گزارش پول نیوز، اسداله کارگر درباره آخرین تحولات بازار میوه و سبزی در ماه رمضان اظهار کرد: همه ساله با آغاز ماه مبارک رمضان، قیمت برخی اقلام به سبب ازدیاد تقاضا با نوساناتی روبه‌رو می‌شد که امسال به سبب شیوع ویروس کرونا التهابی در بازار نداشتیم.

او با اشاره به اینکه عرضه سیب و پرتقال رو به پایان است، افزود: با توجه به جایگزینی میوه‌های فصلی، در حال حاضر کمبودی در عرضه نداریم.

به گفته این مقام مسئول، قیمت میوه‌های نوبرانه همچون گوجه سبز یک سوم قیمت سال گذشته است.

کارگر قیمت هر کیلو پرتقال تامسون شمال را ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو پرتقال توسرخ ۶ هزار تا ۱۰ هزار‌ تومان، پرتقال رسمی جنوب ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، پرتقال رسمی‌ شمال ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، سیب لبنانی قرمز ۵ هزار تا ۱۰ هزار تومان، سیب لبنانی زرد ۶ هزار تا ۱۲ هزار تومان، لیموشیرین ۹ هزار تا ۱۵ هزار تومان، کیوی ۷ هزار تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، خیار بوته‌ای ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان، خیار گلخانه ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، نارنگی تخم پاکستانی ۷ هزار تا ۱۱ هزار تومان، موز ۱۳ هزار تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان، گریپ فروت تو سرخ ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و گریپ‌فروت تو سفید ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.

پرتقال تامسون شمال ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان
پرتقال توسرخ ۶ هزار تا ۱۰ هزار‌تومان
پرتقال رسمی جنوب و شمال ۵ هزار تا ۸ هزار تومان
سیب لبنانی قرمز ۵ هزار تا ۱۰ هزار تومان
سیب لبنانی زرد ۶ هزار تا ۱۲ هزار تومان
لیموشیرین ۹ هزار تا ۱۵ هزار تومان
کیوی ۷ هزار تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان
خیار بوته‌ای ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان
خیار گلخانه ۳ هزار تا ۵ هزار تومان
موز ۱۳ هزار تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به نرخ میوه‌های نوبرانه در بازار بیان کرد: هم اکنون هر کیلو گوجه سبز برقان با نرخ ۲۰ هزار تا ۴۵ هزار تومان، گوجه سبز شمال ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار تومان، طالبی ۴ هزار تا ۸ هزار تومان، ملون ۴ هزار تا ۸ هزار تومان، هن

دوانه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۴۰۰ تومان، توت فرنگی جیرفت ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار تومان و توت فرنگی کرج ۲۰ هزار تا ۳۵ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

گوجه سبز برقان ۲۰ هزار تا ۴۵ هزار تومان
گوجه سبز شمال ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار تومان
طالبی ۴ هزار تا ۸ هزار تومان
ملون ۴ هزار تا ۸ هزار تومان
هندوانه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۴۰۰ تومان
توت فرنگی جیرفت ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار تومان
توت فرنگی کرج ۲۰ هزار تا ۳۵ هزار تومان

او ادامه داد: سال گذشته با ورود گوجه سبز نوبرانه قیمت به شدت بالا بود به طوری که با نرخ ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شد، اما امسال از بدو ورود قیمت این محصول بالای ۸۰ هزار تومان نبود.

کارگر قیمت هر کیلو بادمجان قلمی را ۲ هزار تا ۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو بادمجان گلخانه ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، باقالی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز شیری ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز زرد یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، سیب زمینی کهنه ۲ هزار تا ۴ هزار تومان، سیب زمینی نو ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، سیر خشک ۲۵ تا ۳۲ هزار تومان، فلفل تند ریز ۵ هزار تا ۱۰ هزار‌تومان و فلفل دلمه سبز ۴ هزار تا ۸ هزار تومان است.

بادمجان قلمی ۲ هزار تا ۵ هزار تومان
بادمجان گلخانه ۵ هزار تا ۸ هزار تومان
باقالی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان
پیاز شیری ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان
پیاز زرد یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان
سیب زمینی کهنه ۲ هزار تا ۴ هزار تومان
سیب زمینی نو ۳ هزار تا ۵ هزار تومان
سیر خشک ۲۵ تا ۳۲ هزار تومان
فلفل تند ریز ۵ هزار تا ۱۰ هزار‌تومان
فلفل دلمه سبز ۴ هزار تا ۸ هزار تومان

این مقام مسئول با اشاره به نرخ سایر صیفی در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو کنگر با نرخ ۸ هزار تا ۱۶ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، کاهو رسمی ۲ هزار تا ۳ هزار تومان، کلم سفید و قرمز۸۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، گل کلم ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، کرفس یک هزار تا ۳ هزار تومان، کدو مسمایی ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، گوجه فرنگی ۳ هزار تا ۶ هزار تومان، لوبیا سبز ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، نارنج ۲ هزار تا ۴ هزار تومان، لیموترش سنگی ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان، تره فرنگی۴ هزار تا ۶ هزار تومان، کلم بروکلی ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان و هویج یک هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار عرضه می‌شود.

کنگر ۸ هزار تا ۱۶ هزار تومان
کاهو پیچ سالادی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان
کاهو رسمی ۲ هزار تا ۳ هزار تومان
کلم سفید و قرمز ۸۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان
کرفس یک هزار تا ۳ هزار تومان
کدو مسمایی ۳ هزار تا ۵ هزار تومان
گوجه فرنگی ۳ هزار تا ۶ هزار تومان
لوبیا سبز ۵ هزار تا ۸ هزار تومان
نارنج ۲ هزار تا ۴ هزار تومان
لیموترش سنگی ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان

او نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش و قورمه) را ۲ هزار تا ۴ هزار تومان و سبزی خوردن را ۳ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

قیمت هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) ۲ هزار تا ۴ هزار تومان
سبزی خوردن ۳ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در پایان قیمت میوه و صیفی در بازار را پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش‌بینی می‌شود که نوسانی در بازار میوه رخ ندهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: