سازمان تامین اجتماعی منتشر کرد:
کد خبر: ۳۲۹۶۴۷
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵
0
یازدهمین گزارش از سلسله گزارش‌های مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی در خصوص بحران کرونا، با عنوان «تأثیرات بحران کرونا بر سازمان تأمین اجتماعی: درآمدی بر تأثیرات کرونا ویروس بر منابع و هزینه‌های سازمان تأمین اجتماعی» منتشر شد.

تأثیرات بحران کرونا بر سازمان تأمین اجتماعی

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، همه‌گیری کرونا، سازمان تأمین اجتماعی، اقدامات زیادی را برای کنترل شیوع و همچنین تخفیف ابعاد اجتماعی و اقتصادی ویروس به اجرا گذاشت. در گزارش حاضر این اقدامات سازمان با یک دسته‌بندی جدید در پنج قالب، شامل گسترش دسترسی به خدمات درمانی، استمهال یا امهال موقتی پرداخت بیمه‌ها، تسهیل برخورداری از بیمه بیکاری، گسترش و تسهیل مزایای کوتاه‌مدت مانند غرامت دستمزد ایام بیماری و تعدیل رویه‌های اداری و مکانیسم ارائه خدمات مورد تحلیل قرار گرفته است. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که اقدامات و تدابیر سازمان در مقابله با کرونا ِ بیشتر اقداماتی را که صندوق‌های بیمه‌گر اجتماعی در جهان، در حمایت از نیروی کار و کارفرمایان تحت پوشــش خود انجام داده‌اند، شامل می‌شود.

در ادامه گزارش، اثرات بحران کرونا بر سازمان تأمین اجتماعی در حوزه‌های منابع، مصارف و پایداری سازمان مورد تحلیل قرار گرفته است . نتایج تحلیل‌های این بخش نشان می‌دهد که سازمان، گرچه در تخفیف پیامدهای ناشی از بحران در کشور مثمر ثمر بوده است، اما هم به‌واسطه اقدامات سیاستی و هم به دلیل اثرات طبیعی و ذاتی بحران، چه در سمت منابع و چه در سمت مخارج تحت تأثیر قرارگرفته است.

در ادامه گزارش تلاش شده است تا اقدامات سازمان برای مقابله با این اثرات مورد تحلیل قرار گرفته و راهکارهایی فوری جهت مدیریت بحران در سازمان ارائه شود. اقداماتی که عمدتاً بر نقش دولت تأکید دارند.

ویراست اول گزارش «تأثیرات بحران کرونا بر سازمان تأمین اجتماعی» هم‌اکنون در اختیار سیاست‌گذاران، صاحب‌نظران و کارشناسان این حوزه می باشد.

برای دریافت این گزارش می توانید به سایت موسسه عالی پژوهش مراجعه کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: