کد خبر: ۳۲۹۴۲۹
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴
0
رئیس بنیاد مستضعفان کلیات برنامه بنیاد برای حضور در بازار سرمایه و استفاده از ظرفیت های قانونی به منظور حضور موثر این بنیاد در بازار سرمایه را تشریح کرد.

افزایش شرکت‌های بورسی بنیاد مستضعفان

 

به گزارش پول نیوز، سیدپرویز فتاح با اشاره به کلیات برنامه بنیاد مستضعفان برای حضور در بازار سرمایه و استفاده از ظرفیت‌های قانونی در بازار سرمایه اظهار کرد: ارتقای نقدشوندگی سهام شرکتهای گروه بنیاد، تسریع در پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه، ارتقای شفافیت گزارش دهی، هدایت منابع بازار سرمایه به منظور تحقق جهش تولید، بهبود کیفیت صورت های مالی شرکت ها با استفاده از ظرفیت هایی نظیر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و تکمیل زنجیره ارزش در بنیاد از رئوس برنامه های بنیاد مستضعفان برای حضور در بازار سرمایه است.

تسهیل نقدشوندگی سهام شرکت های زیرمجموعه بنیاد 

رئیس بنیاد مستضفعان با اشاره به لزوم بهبود نقدشوندگی سهام شرکت‌های گروه بنیاد از طریق تشکیل صندوق های بازارگردانی گفت: تشکیل صف های خرید و فروش سنگین به مدت طولانی برای سهام در بازار سرمایه، از مواردی است که نقدشوندگی سهام را با اختلال مواجه می سازد و به این منظور، به نهادهای مالی فعال زیرمجموعه بنیاد دستور داده شده است، به منظور حفظ منافع سهامداران خرد و برای کمک به افزایش کارایی بازار سرمایه، نقدشوندگی سهام زیرمجموعه بنیاد را مدنظر قرار دهند.

فتاح با اشاره به آثار مثبت پذیرش شرکت ها در بازار سرمایه گفت: ارتقای شفافیت و امکان تامین مالی برای توسعه فعالیت ها و همچنین بهره مندی عموم مردم از عواید فعالیت اقتصادی شرکت های موجود، از آثار مثبت حضور شرکت ها در بازار سرمایه است.

هدف‌گذاری حضور حداکثری در بازار سرمایه

وی ادامه داد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و مردمی شدن اقتصاد، بنیاد مستضعفان اراده جدی دارد تا شرکت های گروه بنیاد، حضور حداکثری در بازار سرمایه داشته باشند. به همین منظور برای هر شرکت یک برنامه برای پذیرش در بازار سرمایه تهیه شده که اجرایی شدن این برنامه توسط هلدینگها و بنیاد به طور مستمر در حال انجام است.

رئیس بنیاد مستضعفان تأکید کرد: شفافیت همواره مورد تاکید ما بوده و هست و شرکت ها موظف هستند از هرگونه تاخیر در اطلاع رسانی و هرگونه مصادیق عدم شفافیت که منجر به توقف طولانی مدت نمادها در بازار سرمایه شود اجتناب کنند. 

افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها

وی درباره استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای تحقق جهش تولید در شرکت های گروه بنیاد، توضیح داد: افزایش سرمایه به شیوه ای که منابع لازم برای تحقق افزایش تولید و توسعه فعالیت ها را برای شرکت ها فراهم کند یکی از الزامات جهش تولید است.

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها را از مواردی دانست که می تواند با ساماندهی به صورت های مالی شرکت ها، علاوه بر متناسب سازی ارقام صورت های مالی شرکت ها با قیمت های واقعی، به ارتقاء وضعیت اعتباری شرکت ها نزد بانک ها و اعتباردهندگان و همچنین بهبود نگاه سهامداران در بازار سرمایه به این شرکت ها منجر شود. 

تجدید ارزیابی دارایی های استهلاک ناپذیر در اولویت

فتاح اظهار داشت: از شرکت های گروه بنیاد خواسته شده است تا با اولویت تجدید ارزیابی دارایی های استهلاک ناپذیر و در صورت لزوم با ارزیابی جنبه های مختلف تجدید ارزیابی برخی دارایی های استهلاک پذیر، نسبت به پیشنهاد این موضوع به سهامداران اقدام کرده و در عین حال، تأکید شده است که همه این مراحل باید با اطلاع رسانی مستمر به بازار سرمایه در قالب سامانه کدال و بر مبنای مقررات بازار سرمایه انجام شود.

16 شرکت بنیادی در حال پذیرش برای عرضه سهام

فتاح اظهار داشت: در حال حاضر 32 شرکت بنیاد مستضعفان در بورس فعال هستند که دو شرکت جنرال مکانیک و دوده صنعتی فام، در سال 98 عرضه شد و هم اکنون 16 شرکت دیگر هم در حال پذیرش برای عرضه سهامشان در بورس هستند. 

به گزارش فارس فتاح پیش از این نیز در این باره گفته بود: 32 شرکت عمده ما در بورس فعال است و امسال بنا داریم هر تعداد شرکت که بتوانیم وارد بورس کنیم، اما بورس به هر حال ضوابطی دارد و هر شرکت باید سه سال متوالی در سود باشد که در حال رعایت ضوابط هستیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: