April 2020 06 / دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۷۵۸۷
۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
0
معاون راه های روستایی وفرعی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای گفت: ۱۳۰ محور راه روستایی و فرعی کشور براثر سیل شب گذشته مسدود شده است.

سیل شب گذشته ۱۳۰ جاده روستایی را مسدود کرد

 

به گزارش پول نیوز، رضا اکبری معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با بیان اینکه عمده ترین خسارت‌هایی که در رابطه با سیل شب گذشته وارد شده مربوط به استان‌های جنوبی کشور بوده است گفت: بیشترین خسارت وارد شده در شهرهای جنوب کرمان هرمزگان بوشهر خوزستان بوده و خسارت ها در این مناطق وارد شده در در مقایسه با سایر شهرها بیشتر بوده است.

او افزود: در جنوب سیستان و بلوچستان محور چابهار به کمک کنارک و در محور جاسک به دلیل وقوع سیل بسیاری از مسیرها در این محورها مسدود شده است.

اکبری با اشاره به اینکه خوزستان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر ،عسلویه وقوع سیل خسارت‌های وارد کرده است گفت ؛خوشبختانه میزان خسارت ها در این محورها باعث مسدود شدن محور‌های شریانی نشده است اما در برخی از استان ها خسارت‌های وارد شده بسیار زیاد بوده است.

معاون راه های روستایی سازمان‌راهداری با اشاره به اینکه تا صبح امروز وقوع سیل باعث مسدود شدن راه روستایی ۱۳۰ روستا شده است افزود: ما در این شرایط منتظر هستیم که آب فروکش کند چرا که با فروکش شدن آب ممکن است برخی از محورهای روستایی خود به خود باز شود و اما به طور قطع تا با فروکش نکردن آب امکان دسترسی به این روستاها وجود ندارد.

اکبری توضیح داد: ممکن است سیل برخی از جاده ها را با خود برده باشد بنابراین در این شرایط امکان پیش بینی در مورد وضعیت راه های روستایی در سایر شهرها وجود ندارد.

معاون راه های روستایی با اشاره به اینکه بیشترترین خسارت‌های وارد شده درباره سیل مربوط به جنوب کرمان و محور کهنوج به بندرعباس ، محور قلعه گنج به کهنوج ،محورهای رودبار به ازگله رود و محور ایرانشهر به بم بوده که باعث تخریب شدن بسیاری از راه ها شده است.

اکبری تاکید کرد: در این محورها بسیاری از پل‌ها تخریب و آب نماهایی که در مسیر وجود داشته است باعث مسدود شدن راه‌ها شده و شدت جریان آب باعث شده که آبنما ها از روی محور ها عبور کند.

اکبری تصریح کرد: شدت جریان آب در تمامی محورها باعث ایجاد خسارت های بسیار زیادی شده اما در مورد فوتی ها آمار دقیقی وجود ندارد.

معاون راه های روستایی سازمان راهداری بیان کرد: با هماهنگی که با ما ماموران راهداری شده است و اکیپ های از شهرهای مختلف مانند ایرانشهر به این محورها فرستاده شده و برای بازگشایی محور ها هم از شهرستان های اطراف ماشین آلات اعزام شده است.


او گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هم یک نماینده تام الاختیار برای بازگشایی راه ها به این محورها اعزام کرده است از سوی دیگر شدت بارندگی ناشی از سیل بسیار زیاد بوده اما هنوز خسارت ها به صورت کامل ارزیابی نشده که امیدواریم تا فردا مشخص شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.