کد خبر: ۳۲۷۵۴۳
۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
0
اسلامی گفت: تاپایان سال ۹۹ کلید اولین واحد مسکن ملی به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

 
به گزارش پول نیوز، محمد اسلامی وزیر‌ راه و شهرسازی در برنامه تیتر امشب با بیان اینکه قیمت هر متر مربع مسکن ملی ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان است، گفت: قیمت مسکن ملی در تمامی شهرها و مناطق یکسان است و ممکن است تنها در برخی از مناطق قیمت های واحدهای مشارکتی تغییر کند.

اسلامی با اشاره به نام گذاری سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری گفت: عمران مسکن و ساختمان که خود زمینه اشتغال شده است از مهم ترین اقدامات در حوزه جهش تولید بوده و شاخص اقتصادی و عناصر مثبتی را در تمامی حوزه ها ایجاد کرده از سوی دیگر ما در بخش راه آهن در هفته گذشته ۲۱۳ واگن راه آهن ساخت تولید داخل را به بهره برداری رسانیدم.

او اظهار کرد: در ۲۷ اسفند سال ۹۶ قرارداد ساخت و تولید ۷۴۰ دستگاه واگن راه آهن را با سازمان برنامه و بودجه منعقد کردیم و در ۲۷ اسفند ۹۷ تمامی این واگن ها را به بهره برداریم رساندیم بنابراین در صورت حمایت و تزریق منابع مالی می توانیم رکود ۲۰ ساله در بحث تولیدات واگن را بشکنیم‌.
اسلامی افزود: در بحث تولید واگن ما توانستیم جهش ۴۰ درصدی داشته باشیم در صورتی که سیستم منابع و تزریق منابع مالی صورت گیرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وزارت راه وشهرسازی با بیان اینکه در بحث شیوع ویروس کرونا وزارت‌ راه و شهرسازی عضو اصلی ستاد ملی مبارزه با کرونا است، گفت: در حوزه های حمل و نقلی تکلیف و تدابیری را  ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرده که آن ها را انجام می دهیم.

او اظهار کرد: در تمامی مراکز و ترمینال ها و پایانه ها الزامات وزارت بهداشت رعایت و مسافران را غربالگری می کنیم، مراکز تجاری و پایانه های بار طبق پروتکل های بهداشتی و سلامت ضدعفونی و گند زدایی می شود.

وزیر راه شهرسازی با بیان اینکه در سال ۹۸ راندمان حداکثری داشتیم و توانستیم طرح های زیر ساختی را محقق کنیم، گفت: وزارت راه وشهرسازی طبق وعده ای که داده بودیم، توانست راه آهن را به ۵ استان متصل کند که یکی از این راه آهن ها اتصال میانه به بستان آباد بود.

وزیر راه وشهرسازی اظهار کرد: توسعه اتوبان ها از دیگر پروژه های بزرگ ما به شمار می رود که مهم ترین آن افتتاح منطقه یک آزاد راه تهران شمال و آزاد راه همت _کرج بود که با تمامی کاستی ها و کمبود منابع و ابزارها با همت مهندسان و پیمانکاران توانستیم به مرحله اجرایی برسانیم.

او یاد آور شد: با همت مهندسان و پیمانکاران در بخش عمران و ساختمان کشور توانستیم تحرک را ایجاد کنیم با توجه به آنکه این بخش ها جزو قطب اقتصادی کشور هستند سعی کردیم تحرک را ایجاد کنیم و در سال گذشته ۷۳۲ کیلومتر بزرگراه ایجاد کردیم و وعده ۲ هزار کیلومتر راه روستایی را تواستیم محقق کنیم.

او افزود: یک ماه پیش ۱۵۵۰ کیلومتر را تحویل دادند و مابقی این راه ها به دلیل مناسب نبودن شرایط آب هوایی باقی ماند که هم اکنون با بهبود شرایط آب هوایی در حال انجام شدن است‌.

اسلامی یاد آور شد: رئیس جمهور به اتمام ۴ پروژه مهم ریلی تاکید داشته و اعلام کرده تا پایان سال این پروژه های مهم را به مرحله عملیاتی برسانیم. در نتیجه  برنامه ها را برای اجرایی شدن این پروژه ها بسیار فشرده خواهد شد.  یکی از این پروژه ها بندر انزلی و کاسپین است که راه آهن رشت به انزلی را باید به هم متصل کنیم تا نقش موثری در ترانزیت ایفا کند.

او اظهار کرد: راه آهن اردبیل که ریل گذاری آن ۲۰ روز بعد تامین زیر ساخت، آغاز شده و هم اکنون پیشرفت فیزیکی آن به رشد ۷۴ درصدی رسیده است.

اسلامی با اشاره به اینکه این پروژه یکی از سخت ترین و زیباترین پروژه های ریلی کشور به شمار می رود، افزود: در این پروژه یکی دیگر از شاهکارهای مهندسی کشور و ساخت پل با ارتفاعات بلند انجام شده است.

اسلامی بیان کرد: راه آهن زاهدان به چابهار که با تزریق منابع از صندوق توسعه ملی باعث تسریع در ساخت آن شده است، طبق صحبتی که با رییس جمهور انجام شد بخش بزرگی از این ۴ پروژه باید در سال ۹۹ به اتمام برسد که اجرایی آن نیاز به تزریق منابع مالی دارد.

اسلامی با اشاره به اینکه آهنگ گلستان قسمند چه خواهیم کرد گفت پروژه عظیم دیگری در دستور کار قرار گرفته است که راه آهن را به سمت ایلام برسانیم.

او با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در بخش ریلی دو خطه کردن راه آهن است برای این برنامه راه آهن کرج به قزوین را در دستور کار خود قرار دادیم و یک سوم از این پروژه را افتتاح و دوسوم دیگر را در اردیبهشت ماه امسال به بهره‌برداری خواهیم رساند که از طریق آن راندمان و سرعت قطار ها افزایش می یابد.

اسلامی بیان کرد: دو خطه کردن راه آهن اصفهان را در سال ۹۹ به ثمر برسانیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه نوسازی و ساماندهی ناوگان حمل و نقل جاده ای همواره در دستور کار ما قرار داشته است بخش بار بیشتر از نیاز واقعی است مهمترین اولویت ما این است که بتوانیم روند فرسودگی را مهار کنیم همزمان با نوسازی جاده ای است که لجستیک را تعریف کرده ایم که از طریق آن می توانیم اقدام به توزیع عادلانه بار کنیم.

وزیر راه وشهرسازی اظهار کرد: باید بتوانیم در بین شرکت ها حمل بار را به صورت منصفانه توزیع کنیم چرا که هم اکنون این حرکت ناوگان حمل و نقل جدید در بخش بار ۶۰ هزار کیلومتر در سال است این در حالی است که در سایر کشورها این میزان به ۱۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.

اسلامی گفت: در سال ۹۸ بخشی از نظام لجستیک را به مرحله اجرایی برسانیم به طوری که در برنامه های اساسی توزیع می شد سعی کرده‌ایم توزیع کالای اساسی را در بندر شهید رجایی و بندر چابهار انجام دهیم تا به صورت عملی می توانیم بخشی را معنا کنیم.

اسلامی تاکید کرد: از طریق نظام لجستیک مصرف سوخت وایمنی رانندگان افزایش یافته که امیدواریم با همکاری سازمان برنامه و بودجه بتوانیم آن را به مرحله عملیاتی تر برسانیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ساخت ۶ آزاد راه با همکاری بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته است افزود: استفاده ازظرفیت بخش خصوصی را در توسعه زیرساخت ها و همچنین نگهداری راه‌ها در دستور کار قرار داده ایم.

او گفت: به ویژه در بخش نگهداری راه ها سعی کرده ایم به طوری که تجربه ها نشان داده است که راهدارخانه های سیار و همچنین استفاده از نیروهای راهداری در حوزه راهداری کیفیت راه ها در سال سال ۹۸ نسبت به سال ۹۶ و ۹۷ بسیار افزایش یافته و میزان رضایتمندی مردم در این راه ها بسیار بیشتر شده است.

اسلامی توضیح داد: در سال‌های گذشته اشتباهاتی در حوزه نگهداری راه‌ها ایجاد شده بود اما در سال ۹۸ و همچنین سال ۹۹ سعی خواهیم کرد با بهره گیری از تجربیات گذشته و همچنین استفاده از نیروها و توان راهداری ها در بخش‌های خصوصی و کیفیت راهها را افزایش دهیم چرا که نیروهای راهدار یکی از پرکارترین و پرتلاش ترین نیروهای کشور به شمار می روند.

وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه حدود ۲۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور شناسایی شده است گفت :۷۰ نقطه حادثه خیز را در سال گذشته با شناسایی و برطرف کردن آنها سعی کرده ایم که البته آمارها و ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از میزان تصادفات در بزرگراهها و آزادراه های کشور است چرا که بسیاری از مسافران به دلیل بی‌احتیاطی و همچنین بالا بودن سرعت خود میزان تصادفات را افزایش داده اند.

اوتاکید کرد :بیش از ۲۰۰ نقطه برخی از آنها هم چنین تغییری را برطرف کنیم.

او درباره مسکن ملی هم گفت :در مسکن ملی در مرحله اول ۲۴۰ هزار نفر ثبت‌نام انجام شد که غربالگری و پایش آنها به اتمام رسید و مرحله دوم ثبت‌نام آن به اتمام رسیده که به دلیل شیوع ویروس کرونا هم اکنون پایش غربالگری آن باقی مانده است.

او توضیح داد : در بسیاری از شهرها ساخت مسکن ملی با سرعت بسیار بیشتری انجام شده و سرعت آن هم در مقایسه با سایر شهرها بیشتر است.


اوگفت: کلیات زمان‌بندی که برای طرح مسکن ملی اعلام کرده ایم ۱۸ تا ۲۴ ماه است که برخی از آنها هم اکنون در مرحله انتخاب زمین هستند.

اسلامی بیان کرد: زمین‌هایی که برای این واحدها انتخاب می کنیم زمین های مرغوب باشد و در کنار آن آبادانی وجود داشته که مشکل در آینده برای متقاضیان ایجاد نشود.

او تاکید کرد تعدادی از واحدهای مسکن ملی تا پایان سال به متقاضیان تحویل خواهیم داد وپیشرفت فیزیکی به بیش از ۵۵ درصد رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: