April 2020 05 / يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۷۵۲۶
۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
0
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با جهش تولید میتوانیم شاهد تقویت بخش های مختلف اقتصادی کشور باشیم گفت: در راس امور باید با تمام توان و قدرت بستر های تحقق شعار سال را فراهم کند.

یکی از موانع کنونی تولید مباحث پولی، بانکی و مشکلات بازار سرمایه است

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی پول نیوز با اشاره به نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "جهش تولید"، گفت: چند سالی است که رهبر انقلاب اولویت های نظام را در تقویت حوزه های مختلف اقتصادی می بینند که تمام آنها به همان مسئله اقتصاد مقاومتی اشاره دارد که عمل به این منویات برای پیشرفت کشور در تام زمینه های اقتصادی و صنعتی لازم الاجراست.

وی با تاکید بر اینکه همه ما نسبت به این اصل مسئولیم خاطر نشان کرد: :ما کشوری هستیم با یک بازار گسترده بیش از 80 میلیونی که با 15 کشور هم مرز هستیم و جمهوری اسلامی ایران به سبب دارا بودن موقعیت استراتژیکی در خاور میانه و وجود کریدورهای ارتباطی یکی از مهمترین دسترسی ها را برای صادرات و مراودات اقتصادی با دیگر کشورها را دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: نگاه ویژه به برخی درگاه های اقتصادی کشور میتواند زمینه تحقق همان جهش اقتصادی شود ضمن آنکه رونق تولید شاه بیت اقتصاد کشوراست، و تمام متولیان و در راس قوای سه گانه باید نسبت به تسهیل قانون گذاری،اجرا و نظارت از تمام ظرفیت های خود استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون اقتصادی در سال 98 جلسات متعددی با مسئولان ذیربط برای رونق تولید داشته و راهکارهایی در حوزه پولی و ارزی به دولت و بانک مرکزی ارائه داده است، اظهار کرد: اگرچه در سال‌های گذشته اقداماتی برای حمایت از تولید انجام گرفته اما کافی نبوده و این فعالیت ها باید در سال جاری بیشتر شود تا بتوان با رونق تولید و اشتغالزایی زمینه بهبود معیشت مردم را فراهم کرد.

زارع با تاکید بر اینکه تولیدات داخل باید ارزان‌قیمت، رقابت‌پذیر و صادرات‌محور باشد گفت:  اگر تولیدات ما در این 3  کلمه خلاصه شود قطعاً علاوه بر بازار داخلی می‌توان کالا‌های تولیدی را به کشور‌های همسایه نیز صادر کرد.

وی با بیان اینکه ما بیش از پیش باید به سمت صادرات غیر نفتی حرکت کنیم خاطر نشان کرد: سیاست های اقتصادی ما باید از وابستگی نفتی خارج شده و تمرکز آن به سوی صادرات غیر نفتی سوق داده شود از سوی دیگر باید نگاه ویژه تری به صنایعی که زمینه ساز ارتقای ارزش افزوده بخش صادرات ما است بیاندازیم و خام فروشی از چرخه اقتصاد ما حذف شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یکی از موانع کنونی تولید را مباحث پولی، بانکی و مشکلات بازار سرمایه دانست و افزود: برای تحقق شعار سال، مجلس باید قوانین مورد نیاز برای پیشبرد تولید را تصویب و اگر نقصی در قانونگذاری وجود دارد آن را رفع و جلوی قوانین دست‌و‌پاگیر بخش تولید را بگیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: