March 2020 29 / يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹
رشد 3279 درصدی سودآوری در 9 ماه؛
کد خبر: ۳۲۷۳۵۰
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
0
«تاصیکو» که در سال جاری وارد بازار سرمایه شده، خود از رشد قیمت سهم ها در این بازار سود بسیار مناسبی کسب کرد.

 

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «سرمايه گذاری صدر تامين» گزارش عملکرد دوره 9 ماهه منتهی به بهمن سال جاری با ثبت رشد سود بسیار بالا منتشر کرد.

بر اساس صورت های مالی منتشر شده، این شرکت طی دوره یاد شده موفق به تحقق 287 ريال سود به ازای هر سهم شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان از رشد خیره‌کننده 3279 درصدی دارد.

عمده دلیل این رشد ناشی از سود فروش سرمایه گذاری ها است. افزایش قیمت سهم ها در بازار سرمایه طی سال جاری، کام «تاصیکو» را به خوبی شیرین کرد و این شرکت با فروش 7 هزار و 887 میلیارد ريال سهام، به سود 6 هزار و 492 میلیارد ريالی دست یافت. این در حالی است که در کل سال مالی گذشته یک هزار و 238 میلیارد ريال سود فروش سرمایه گذاری ها به ثبت رسانده بود.

از سوی دیگر، یک هزار و 175 میلیارد ريال سهم خریداری کرده و این موضوع به خوبی بیانگر این است که «تاصیکو» بیش از آن که خریدار باشد، فروشنده سهام بوده است.

در کنار این مورد، درآمد سود سهام با افزایش 174 درصدی، به 88 میلیارد ريال رسید.

لازم به ذکر است که «تاصیکو» بالغ بر 23 هزار و 90 میلیارد ريال در شرکت های حاضر در بازار سرمایه سرمایه گذاری کرده که ارزش روز بازار آن ها بیش از 154 هزار و 360 میلیارد ريال است. بنابراین، فروش سرمایه گذاری های انجام شده در بورس سود بسیار مطلوبی را برای این شرکت به دنبال خواهد داشت.

به علاوه، 7 هزار و 212 میلیارد ريال در شرکت های غیربورسی سرمایه گذاری کرده که عرضه اولیه برخی از این شرکت ها نیز می تواند بیش از پیش بر سود این شرکت بیافزاید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: