March 2020 29 / يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۷۳۰۳
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
0
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به اینکه حجم موجودی آب سدهای کشور حدود ۳۰ میلیارد متر مکعب است گفت: مراقبت های ویژه‌ای برای مقابله با سیلاب نیز صورت گرفته است.
به گزارش پول نیوز، محمد حاج رسولی ها با اشاره به اینکه سدها به لحاظ بارش ها وضعیت خوبی دارند اما این به منزله اینکه مردم در مصرف آب مدیریت نداشته باشند نیست، گفت: رشد مصرف آب در این روزها باعث شده تا تاکید کنیم که مردم در مدیریت مصرف آب جدیت داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه شاید وضعیت مخازن سدها مناسب باشد اما مردم در زمان پیک، مصارف خود را مدیریت کنند ادامه داد: منابع سطحی و مخازن سدها در شرایط خوبی قرار دارند و با بارش های مناسبی که صورت گرفته سدها آبگیری خوبی داشته‌اند و در حال حاضر 30 میلیارد متر مکعب آب در پشت سدها ذخیره شده است.


* سرریز سدها برای تغذیه آبخوان‌ها


حاج رسولی ها در پاسخ به این سئوال که آیا برای بارش های سیل آسا سدها امادگی لازم و مدیریت لازم را دارند گفت: مراقبت های ویژه‌ای برای مقابله با سیلاب نیز صورت گرفته است و برای برخی سدها که مخازن آنها بالاتر از حد معمول باشد اقدام به سرریز می کنیم که البته این سرریز شدن نیز با هدف تغذیه آبخوان‌ها صورت می گیرد.
 
 این روزها مصرف آب در برخی شهرهای بزرگ مثل تهران روند صعودی به خود گرفته است و از سوی دیگر سازمان هواشناسی اعلام کرده که در روزهای آینده بارش های سیل آسا نیز خواهیم داشت بنابراین مدیریت مصرف آب و مدیریت سیلاب طبق گفته و دستور رییس جمهور در دستور کار وزارت نیرو باید قرار بگیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: