March 2020 29 / يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۷۲۸۷
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
0
معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از فعالیت بیش از 300 واحد تولیدی و تغییر خطوط تولید برای مبارزه همگانی با شیوع ویروس کرونا خبر داد.
به گزارش پول نیوز، احمد جمالی با بیان اینکه در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، شرکت های دانش بنیانی حضور دارند که در زمینه تولید اقلام مورد نیاز مبارزه با ویروس کرونا فعال هستند، اظهار داشت: بسیاری از واحدهای تولیدی دانش بنیان این روزها در حوزه تولید الکل، مواد ضدعفونی و شوینده فعال هستند و خطوط تولید خود را برای مبارزه سراسری با این بیماری تغییر داده اند.

جمالی در مورد این تولیدات گفت: بیش از 300 واحد تولیدی در حوزه تولید ماسک و تهیه دستگاه اکسیژن و الکل فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه دو واحد صنعتی در منطقه آزاد اروند فعال هستند، تصریح کرد: این دو واحد از زمان شیوع کرونا بالغ بر 520 هزار لیتر الکل طبی تولید کردند. در ماکو نیز 2 هزار لیتر تولید روزانه الکل وجود دارد.

معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: 23 واحد در زمینه محلول و ژل ضدعفونی کننده فعال هستند که تاکنون 325 هزار لیتر تولید داشته اند.

جمالی افزود: از مجموع 23 واحد فعال 9 واحد ظرفیت‌سازی جدید انجام دادند و بالغ بر 50 هزار لیتر روزانه به تولید خود افزودند و در صورتی که مواد اولیه به آنها برسد می‌توانند این تولید را ادامه دهند. 4 واحد دیگر نیز ظرفیت خود را بالا برده و روزانه 10 هزار عدد ماسک جدید تولید می کنند.

وی با اشاره به تولید تجهیزات حفاظتی تصریح کرد: 6 کارخانه در مناطق آزاد و ویژه فعال هستند که 173 هزار ماسک، 3600 دست لباس بیمارستانی، 4 تن پارچه ماسک و یک میلیون و 200 هزار زیرانداز تخت بیمارستانی 5 لایه تولید کرده‌اند.

معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، به واردات مواد ضدعفونی کننده اشاره کرد و گفت: در مدت کمتر از یک ماه 5 هزار لیتر الکل 99 درصد و 250 تن محلول ضد عفونی کننده وارد شده و 60 تن دیگر در مسیر واردات است. همچنین تجهیزات وارداتی حفاظتی 110 هزار جفت دستکش، 90 هزار عدد ماسک و 771 دست لباس بیمارستانی ترخیص شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: