مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین:
کد خبر: ۳۲۷۲۸۰
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
0
عضوهیات مدیره کانون کارگزاران بورس از ایجاد حباب در سهم های کوچک و کم ارزش بازار خبر داد.

حباب مهمان شرکت های کوچک بازار سرمایه

 

علیرضا تاجبر مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین در گفتگو با خبرنگار پول نیوز گفت: متاسفانه در بازار ما چند سهم حبابی وجود دارد که اغلب این سهم ها شرکت های کوچکی هستند و ما نمی توانیم حباب را به تمام بازار سرمایه نسبت دهیم.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: ما اغلب شاهد رفتاری هیجانی در بازار هستیم که این هیجان یکی از عوامل افزایش حباب در بازار بوده و تنها راه حل این مشکل آموزش ارکان بازار به سهامداران است که این آموزش از رفتارهای توده ای و هیجانی جلوگیری می کند.

وی در خصوص شاخص های بازار بیان داشت: تا زمانی که در کشور ما تورم و افزایش نرخ ارز وجود دارد انتظار می رود که بازار سهام نیزپای به پای آن ها حرکت کند.

عضوهیات مدیره کانون کارگزارن بورس اظهار کرد: ما از دو جهت انتظار صعودی شدن بازار سرمایه را داریم. وجود تورم در کشور موجب کاهش صادرات و محدود شدن آن می شود و از طرفی دیگر افزایش نرخ ارز؛ وقتی که این افزایش رخ می دهد واردات کاهش و تولید و فروش شرکت های تولیدی فزونی می یابد و درنهایت باعث افزایش قیمت ها در بورس می شود.

مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین خاطر نشان کرد: بازارهای موازی جذابیت کافی برای جذب نقدینگی را ندارند و نقدینگی های سرگردان در بازار توسط افراد حقیقی و حقوقی به بورس آورده می شود و تا زمانی که این جذابیت بازار باقی است بورس افزایشی خواهد بود.

وی درباره افزایش قیمت دلار گفت: از ابتدای سال 98 افزایش بیش از 40 درصدی در قیمت انواع ارز را داشته ایم و این افزایش به طور تقربیی با تورم برابر بوده و پیش بینی می شود سال آینده نیز قیمت دلار همسو با تورم حرکت کند.

تاجبر درخصوص سهام ارزنده سال 99 اظهار کرد: بحث ارزندگی سهام را باید از دو جهت بررسی کنیم نخست بحث عملیاتی شرکت هاست مخصوصا شرکت ها تولیدی که بحث صادرات و یا تورم در کشور را دارند و از رقبای خود فاصله گرفتند با اقبال بیشتری در فروش مواجه می شوند از طرفی دیگر شرکت هایی هستند که بحث ارزش جایگزنی و تا تجدید ارزیابی ها دارند این دو گروه با افزایش بیشتری روبه رو هستند درآن ها هم شرکت های کم ریسکی هم داریم مثل بانکها و نهادهای مالی و ریسکی نداردند و متناسب با بازار بالا خواهند رفت.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: