کد خبر: ۳۲۷۰۱۷
۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
0
پالایشگاه های آسیا عمدتا نتوانسته اند نفت ارزان مورد نظرشان را از عربستان دریافت کنند که این نشان می‌دهد اولویت آرامکو فروش نفت به اروپا یعنی حیاط خلوت فروش نفت روسیه است.
به گزارش پول نیوز، حداقل سه پالایشگاه آسیایی که به دنبال مقادیر اضافی از نفت ارزان عربستان بودند، نتوانستند آن درجه از نفت مورد نظرشان را به دست آورند.

دو خریدار از شمال آسیا نفت اضافی را که برای ماه آوریل به آن‌ها پیشنهاد شده بود، به خاطر عدم تطابق کیفیت آن با درخواستشان رد کردند. کیفیت نفت پیشنهاد شده پایین تر و بالاتر از نفت سبک عرب بود که می خواستند.

پس از اینکه آرامکو در جنگ قیمتی که با روسیه به راه انداخته، قیمت رسمی فروش نفت خود را بیشترین حد طی 20 سال گذشته پایین آورد و قول داد تولید خود را افزایش دهد، خریدارانی از سراسر آسیا، اروپا و آمریکا در صف نفت خام عربستان  ایستاده‌اند. عدم موفقیت پالایشگاه های آسیا برای به دست آوردن نفت مورد نظرشان، نشان می‌دهد که اولویت آرامکو فروش نفت به اروپا یعنی حیاط خلوت فروش نفت روسیه است.

عربستان سعودی موجی از نفت خام را روانه اروپا کرده است و قول داده سه برابر نفتی را که تاحالا از عربستان دریافت می‌کردند، در اختیار آنها قرار دهد. قیمت نفت عربستان برای اروپا و آمریکا بیشتر از محموله هایی که به آسیا می‌روند پایین آمده است.

برخلاف پالایشگاه های شمال آسیا، آرامکو نفت مورد درخواست پالایشگاه های هند را برای ماه آوریل در اختیار آنها گذاشته است. شرکت بهارات پترولیوم هند 2 میلیون بشکه اضافی نفت متوسط عرب را که درخواست داده بود دریافت کرده است.

از میان پالایشگاه های شمال آسیا دو پالایشگاه از سه پالایشگاهی که به دنبال نفت سبک عربستان بودند، به جای آن نفت متوسط و سنگین را دریافت کردند.
 
برچسب ها: بشکه ، نفت سبک ، نفت ، روسیه ، فروش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: