April 2020 06 / دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۶۶۳۹
۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
0
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از مکاتبه با شعب و نمایندگی شرکت های هواپیمایی خارجی مستقر در ایران برای اعلام تاریخ جدید پروازهای خارجی خبر داد.

اقدام ۲ شرکت هواپیمایی در فروش بلیت پروازهای تعلیق شده به ایرانی‌ها

 

به گزارش پول نیوز، رضا جعفرزاده اظهار کرد: دو شرکت هواپیمایی اقدام به عرضه بلیت پروازهای خارجی کرده بودند که در سایت ها نمایش داده می شد.

وی ادامه داد: با این شرکت ها تماس گرفتیم و اعلام کردیم که به عنوان مثال برای تاریخ 28 اسفند کشور متبوع شما پذیرای ایرانی ها هست یا خیر.

وی تصریح کرد: چنانچه در این رابطه اطمینان دارید که به سازمان هواپیمایی اعلام کنید تا شرکت های داخلی نیز بلیت پروازهای خارجی را عرضه کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: اگر اینگونه نیست باید از استعلام بگیرید که همین اتفاق افتاد. بر این اساس بنا شده تاریخ های جدید پروازهای خارجی را اعلام کنند.

اخیرا در  نامه ای به امضای علی اصغر باریکانی مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری خطاب به مدیران نمایندگی های کل فروش و شعب شرکت های هواپیمایی خارجی در جمهوری اسلامی ایران نسبت به فروش بلیت پروازهای تعلیق شده هشدار داده شد.

متن نامه مذکور به شرح زیر است؛

«با عنایت به این که از زمان شیوع بیماری کرونا در کشور تعدادی از شرکت های هواپیمایی خارجی اقدام به لغو پروازهای خود به دلیل عدم پذیرش مسافرین ایرانی از سوی کشورهای متبوع خود نموده اند، لیکن با عنایت به رصد سایت ها عرضه و فروش بلیت هواپیما اخیراً مشاهده شده است که مجدد برخی از شرکت های هواپیمایی در حال حاضر پروازی به/از ایران ندارند اقدام به ایجاد تعهد و فروش بلیط برای روزهای آتی نموده اند که موجب بروز مشکلاتی برای مسافرین شده است.

لذا بدین وسیله اعلام می دارد با عنایت به اهمیت موضوع و تعلیق بودن پروازها تا عادی شدن شرایط موجود برقراری مجدد پروازها و امکان ایجاد هرگونه تعهد منوط به اعلام رسمی کشور مربوطه به این سازمان مبنی بر لغو ممنوعیت های صادره و پذیریش مسافرین ایرانی جهت برقراری مجدد پروازها می باشد.

 بدیهی است با توجه به موارد فوق الذکر در صورت ایجاد هرگونه تعهد جدید (بدون اعلام رسمی کشور مربوطه) به دلیل شرایط موجود و عدم امکان پیش بینی زمان از سرگیری مجدد پروازها، موضوع به عنوان تخلف محسوب شده و افراد خاطی به مراجع ذیصلاح جهت برخوردهای قانونی معرفی می گردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.